Benim şöyle bir sorunum var; aşağıdaki apartman komşumla bir sorun yaşadım ve ertesinde muhteremin evinden bana doğru gelen dalgalar hissetmeye başladım, araştırdığımda bende oluşan rahatsızlıkların (vücutta ısınma, baş dönmesi, baş ağrısı, halsizlik, uykusuzluk vb.) elektromanyetik dalgaların verebileceği olumsuz etkilerle örtüştüğünü gördüm. Sormak istediğim; bu muhterem bana rahatsızlık duyduğum dalagaları göndermeye başladığı zaman bunların elektormanyetik dalga olup olmadığını nasıl anlayabilirim, eğer öyle ise şiddet düzeyini nasıl ölçebilirim, bir? Bir ikincisi de bu tür dalgalara karşı önlem olarak kullanabileceğim cihazlar var mı? Benim aklıma hemen jammer'lar geldi, ama bildiğim kadarıyla bunların kullanımı gerçek kişilere yasak, yalnızca askeriye ve polis teşkilatı kullanabiliyor diye biliyorum. Bir de elektromanyetik alan ölçerler konusunda swr metre ve gaussmetre diye cihazların sadece adlarını biliyorum bunlar hakkında da bilgi edinebilirsem çok sevinirim. Yardımlarınızı bekliyorum.