User Tag List

4 sonuçtan 1 ile 4 arası
Şu an Aydınlatma kategorisindeki elektrik anahtarı sorunu isimli konuyu okuyorsunuz.
    memorial - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    1
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

elektrik anahtarı sorunu

şimdi benim enteresan bir sorunum var arkadaşlar. açıkçası elektrikçi değilim. evde yanan ampülü değiştiriyordum. bunu yaparken duya çok sıkı yerleşmiş ampül kırıldı, bir bölümü duyun içerisinde kaldı. tam sigortaya ulaşırken hanımın dırdırına yakalandım. o sırada tabi kafayı dağıtan hanım sayesinde elektrik düğmesine bastım. ampül kafamda patladı tabi elektrik düğmesi de pert oldu, sigortalar aşağılardan attı falan. neyse sigorta attıktan sonra duydan kalan ampülü çıkarttım yeni ampül taktım. fakat elektrik anahtarı düzelmedi. nasıl anlatsam, eskiden apartman içlerinde olan anahtarlar gibi geri atıyor. ampüle sürekli elektrik gidiyor 7/24 açık ama kapatamıyorum. dış kapak ve tuşların kabı sağlam ama içeride sorun var. çift anahtarlı ve tuvalete giden bölümde rahatça çalışıyor. duruma anlatabilmek için bir kaç resim ekledim. derdim şu ki evdeki tüm elektrik anahtarları aynı tip kapaktan şimdi onu bulmak imkansız gibi. taktıralı epey zaman geçti. hiç yoktan takımı bozmak istemiyorum. tüm anahtarları değiştirmekte tuzluya patlayacak. elektrikçi bi arkadaşa özet geçtim tüm anahtar içlikleri standartdır dese de tuş kısmına oturan kapaktaki yuvalar sanırım standart olmayabilir. olay resimlerdeki gibi...

anahtarı söktükten sonra şekil a'daki gibi oldu standart bir görünüm.

düğmelerden birinin kapağının arka tarafında oturacak çiftli yuvalar. aslında tüm sorun burda hepsi standart mıdır veya buna uyacak birşeyi bulabilir miyim?

WebMaste® - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    238
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    öncelikle hoşgeldiniz.

Anlattığınız kadarı ıle malesef anahtarı degıstırmekten baska carenız yok.Daha once bu tıp durumlar ıle karsılastım.Anahtarı sokerek (tabıkı enerjıyı sıgortalardan kapamanız lazım) söktüğünüz uçları ısaretleyerek ıcını acabılırsınız eger vaktınız varsa ama cok zor bır ıslem.Yedek anahtarınız varsa ve vaktınız varsa ugrasabılırsınız yınede tavsıye etmıyorum.Marka tam secemedım ama esem olabılır.En ıyısı anahtarı sokerek eger vaktınız varsa cevrenızdekı elektrıkcılerı ve nalburları dolasmanız.Eskı anahtarları marketlerde bulmanız zor zaten ne eskısını ne de yenısını marketlerden almanızı tavsıye etmem

Markasına bakarsanız eger bulundugunuz yerın adresı hakkında bılgı verırsenız elımızden gelırse bızde bakarız.

saygılar

Atoll - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    28
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Webmaster söylediği gibi değiştirmelisin...

Mahalenin elektrikçisini bir çağır oda görsün, belki bütün dairenin anahtarlarını değiştirmeden sana bir alternatif çözüm sunabilir.

Teknikadam_41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    96
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bence de anahtarı tamir etmeye yada ettirmeye kalkmayın. Birbirine benzer çok ürün var piyasada uygun bir anahtar bulup bağlamanız en doğrusu olacaktır. 4-5TL için sıkıntı çekmeye değmez.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler