User Tag List

4 sonuçtan 1 ile 4 arası
Şu an Motor Bobinaj kategorisindeki 200 kw (ve alti) 310 hp cikisli DC motor isimli konuyu okuyorsunuz.
    yigitciftci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    1
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

200 kw (ve alti) 310 hp cikisli DC motor

Merhabalar,

Bana 310 HP cikis gucune sahip 2700 rpm DC motor gerekli, 115v 400hz 3 faz sistemde calisacak..

Bakalim sizden ne gibi oneriler gelicek..

Teknikadam_41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    96
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı yigitciftci Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhabalar,

Bana 310 HP cikis gucune sahip 2700 rpm DC motor gerekli, 115v 400hz 3 faz sistemde calisacak..

Bakalim sizden ne gibi oneriler gelicek..
    DC motor bağlayacaksın besleme 3 faz ve frekans(400Hz) dalga mı geçiyorsun ? Birde ne gibi öneriler gelecek diye yazmışsın? Ya bu işlerden hiç anlamıyorsunuz yada kendinizi uyanık sanıyorsunuz oltaya balık bekliyorsunuz! çok ayıp ediyorsunuz ! yada türkçeniz çok kötü ne demek istediğinizi anlatamadınız(en olumlu ihtimal.)

yigitciftci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    1
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yo dalga gecmiyorum bu konuda ciddiyim. Bildiginiz uzere ucaklarda kullanilan sistm 115v 400Hz ve 3 faz. Banada bu sartlarda calisacak bu gucte bir motor lazim... 3 Faz'i belirtmemin sebebi kullanilacak sistem hakkinda bilgi vermek..

Atoll - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    28
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    DC dediğinde zaten Hz olmaz ve 3 faz olmaz... burada muhtemelen DC yanlış...
    pratik olarak motorlar 50 yada 60 Hz olur ama 400Hz kesin olmaz.

Ancak 50/60Hz motorları bir frekans konvertörle 100 yada 200 Hz yükseltebilirsin... 400 Hz!? baya yüksek
    50Hz= 1500 devir dakika kabul edersek 8 kat daha fazla devir eder yani 12.000d/d eder.
    Bu da baya hızlı bir motor... normal bir asenkron motora bağlansa sanırım bütüm mekanik aksam havada uçuşur. Rulman, sargılar dağılır... Özel bir motordur bu, özel yerden alınır...

bu bilgiyle uçak üreticilere git bence... onlar daha ayrıntılı bilgi verebilir...

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler