User Tag List

Sayfa 1/2 12 SonSon
12 sonuçtan 1 ile 10 arası
Şu an Genel kategorisindeki Ucuz Elektrik isimli konuyu okuyorsunuz.
    cankacar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    3
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Ucuz Elektrik

Ucuz elektrik ***8216;in yeterli , ucuz elektrik ***8216;in kaliteli, ucuz elektrik ***8216;in sürekli, ve ucuz elektrik ***8216;in çevreye uyumlu bir şekilde elektrik enerjisi üretici ve toptan satıcı ***8216;ların marifeti ile son kullanıcı nihai serbest tüketici olan değerli müşterilerimizin kullanımına sunulması ucuz elektrik enerjisinin tedariği ile indirimli elektrik enerjisi piyasası oluşmuştur.

Serbest Tüketici, Enerji Piyasası Denetleme Kurumu (EPDK) tarafından icat edilmiş bir tanım. Eğer senelik 30.000kWh ve üzeri elektrik tüketiyorsanız bu tanıma giriyorsunuz demektir. Daha somutlaştırmak gerekirse aylık 800-900TL ve üzeri elektrik faturası ödüyorsanız ucuz elektrik kullanmaya başlayabilirsiniz. Bu hak artık devletin size dayattığı fiyat ve tedarikçiden elektrik alma zorunluluğunun kalkması ucuz elektrik alma hakkınızın doğması demek oluyor. Yani ucuz elektrik***8217;i kimden alacağınızı kendiniz seçebiliyorsunuz.

Serbest tüketici hakkı kazanan tüketiciler , toptan enerji satış lisansı almış olan firmalardan ucuz elektrik alma avantajına da sahip oluyorlar.Ucuz elektrik alma hakkı kazanan tüketici piyasa koşullarından daha ucuz***8217;a elektrik aldığı için, günümüzde rekabetin en önemli unsuru olan maliyet konusunda ucuz elektrik ile piyasada söz sahibi olmaktadır.Firmaların en büyük giderlerinin başında olan enerji faturaları ucuz elektrik sayesinde firmalara büyük tasarruf sağlamaktadır.

http://www.atekelektrik.com/ucuz_elektrik.asp

Ucuz elektrik ***8216;in yeterli , ucuz elektrik ***8216;in kaliteli, ucuz elektrik ***8216;in sürekli, ve ucuz elektrik ***8216;in çevreye uyumlu bir şekilde elektrik enerjisi üretici ve toptan satıcı ***8216;ların marifeti ile son kullanıcı nihai serbest tüketici olan değerli müşterilerimizin kullanımına sunulması ucuz elektrik enerjisinin tedariği ile indirimli elektrik enerjisi piyasası oluşmuştur.

Serbest Tüketici, Enerji Piyasası Denetleme Kurumu (EPDK) tarafından icat edilmiş bir tanım. Eğer senelik 30.000kWh ve üzeri elektrik tüketiyorsanız bu tanıma giriyorsunuz demektir. Daha somutlaştırmak gerekirse aylık 800-900TL ve üzeri elektrik faturası ödüyorsanız ucuz elektrik kullanmaya başlayabilirsiniz. Bu hak artık devletin size dayattığı fiyat ve tedarikçiden elektrik alma zorunluluğunun kalkması ucuz elektrik alma hakkınızın doğması demek oluyor. Yani ucuz elektrik***8217;i kimden alacağınızı kendiniz seçebiliyorsunuz.

Serbest tüketici hakkı kazanan tüketiciler , toptan enerji satış lisansı almış olan firmalardan ucuz elektrik alma avantajına da sahip oluyorlar.Ucuz elektrik alma hakkı kazanan tüketici piyasa koşullarından daha ucuz***8217;a elektrik aldığı için, günümüzde rekabetin en önemli unsuru olan maliyet konusunda ucuz elektrik ile piyasada söz sahibi olmaktadır.Firmaların en büyük giderlerinin başında olan enerji faturaları ucuz elektrik sayesinde firmalara büyük tasarruf sağlamaktadır.

İndirimli elektrik veya ucuz elektrik ülkemiz içinde uluslararası piyasalarda rekabet gücümüze katkısı olup ülke menfaatleri içinde önemli yer tutmaktadır. Dünyada son yıllarda önemli bir unsur olan enerji acığı siyasi ve ekonomi olarak önümüzdeki yıllara damgasını vuracaktır .Ucuz enerji veya ucuz elektrik için ülkemizde yatırımlar son sürat devam etmektedir.

Devletimiz ve özel sektör yatırımcıları sayesinde ilerleyen yıllarda dışa bağımlılığımız azalacak ve kendi ürettiğimiz enerjiyi dünya şartlarından daha ucuz, daha uygun ve daha temiz şartlarda tüketicilerimize sunacağız, ucuz enerji veya ucuz elektrik yakın zamanda herkesin faydalanacağı bir zemine oturacaktır. Devletimizin kontrolü altında yapılan ucuz elektrik uygulamalası tamamen tüketicinin enerjisini ucuza ve kaliteli alması esasına dayanmaktadır.

İndirimli elektrik veya ucuz elektrik kullanımını bir örnekle açıklayabiliriz, örneğin; 0,180 TL/kWh birim fiyatı olan ticarethane kullanıcıları için, ucuz elektrik tedarikçisi firma tarafından birim fiyat 0,162 TL/kWh olarak belirlenmektedir,ulusal tedarikçi firmalardan daha ucuza enerji sağlanmış olunmaktadır. Ucuz elektrik kullanıcısı aylık ortalama 25000 kWh elektrik kullandığı düşünülürse aylık 450 TL,yıllık ise 4500 TL tutarında tasarruf etmiş olacaktır,firmaların amacı olan tasarruf oranları yükselerek bu sayede firma kaynakları enerji faturalarından edilen tasarrufla başka yerlerde kullanılabilecektir,gerek ucuz elektrik kullanıcıları gerek ucuz enerji tedarikçileri bu ortaklıktan karlı çıkacaklardır.

İndirimli elektrik veya ucuz elektrik konusunda tüketicilerden gelen sıkça sorulardan en önemlisi, ucuz enerji ucuz elektrik tedarikçilerinden sağlanan elektrikte tedarikçiden sağlanan bir kesinti yaşanmakta mıdır, kesinlikle böyle bir durum söz konusu değildir, ucuz elektrik, indirimli elektrik tedarikçisi firma tarafından devlet güvencesiyle tüketicilerine ulaştırılmaktadır. İndirimli elektrik kullanma süreci sistemin özünden de anlaşılacağı üzere devlet tarafından verilen bir haktır.

İndirimli elektrik şebeke elektriğinden farklı olmaksızın aynı şekilde ucuz elektrik tedarikçisi firma tarafından ucuz elektrik kullanmak isteyen tüketicilere en uygun şekilde indirimli elektrik şeklinde aynı şebeke kanalıyla ulaştırılmaktadır. Devlet şebeke elektriğinin dağıtımını rekabet ortamına sokarak elektriği indirimli elektrik haline getirmiş serbest tüketicilerin indirimli elektrik ucuz elektrik kullanmasını sağlamıştır.

İndirimli elektrik faturalandırma işlemi ise, indirimli elektrik tedarikçisi tarafından ucuz elektrik kullanıcısı adına düzenlenmiş bir fatura işlemi ile ucuz elektrik tedarikçisi firmanın adına kargo tarafından, ucuz elektrik veya ucuz enerji kullanıcısına ulaştırılmaktadır. İndirimli elektrik faturası kullanıcısına ulaştırıldığında yapılan indirimi daha rahat görebilme ne kadar ucuz elektrik veya ucuz enerji kullandığını görme imkanı vermektedir.

İndirimli elektrik kullanıcıları kullandıkları ucuz elektrik avantajları yanında bir de Atek Elektrik Enerjisi tarafından elektrik müşavirliği hizmeti de almaktfadır. Ucuz elektrik, ucuz enerji kullanan tüketiciler bu avantajlı hizmetin yanında böyle bir hizmetle avantaj elde ederek karlarını daha da arttırmış olmaktadır, indirimli elektrik kullanmanın atek elektrik enerjisi tarafından sağlanmasının bir avantajını göstermektedir.

Enerjinizi boşa harcamayın ucuz enerji veya ucuz elektrik***8217;ten faydalanın.

WebMaste® - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    238
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ıkı konu acmanıza gerek yoktu

yınede reklam yapacagınıza fıyatlar hakkında detaylı bılgı verseydınız basvuru surecı ısleyısı gıbı daha saglıklı olurdu.

SelmanPekseker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    2
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İnternetten araştırma yaparken karşıma cazip enerji diye bir site çıktı. Reklamdan ziyade çok ciddi şekilde tüketicileri bilgilendirecek bilgiler var. Elektrik tedarikçilerinin tekliflerini karşılaştırıyorsunuz, sonrasında da seçtiğiniz tarifeye anında geçiyorsunuz. Sistem size yıllık tasarrufunuz ne kadar, birim fiyat ne kadar, şartlar nedir vs. herşeyi açık açık söylüyor. Gördükten sonra işlem yapıyorsunuz hemen geçiriyorlar sizi. Tabi serbest tüketici olmanız lazım bunun için, aylık 150 TL fatura ödemeniz lazım en azından. Çok faydalı bir uygulama. Ucuz elektrik kullanmakla ilgili her türlü bilgiye bu linkten ulaşabilirsiniz. Neden ucuz elektrik diye bir kavram var, neden indirimli elektrik diye bir kavram var hepsini bu linklerden görebilirsiniz.

Birçok tedarikçinin aynı anda tekliflerinin karşılaştırılıyor olması çok hoşuma gitti. Tavsiye ederim.

desparado - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    0
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Aylık 250 Tl faturamız vardı bende buradaki yorumlara göre cazipenerji.com sitesinden başvuruda bulundum. İndirimli elektrik kullanabileceğimi bilmiyordum. Zaten bununla ilgili de çok haber yoktu yeni yeni çıkmaya başladı sitelerde. Daha ucuz elektrik kullanmak isteyen olursa bu siteden gerekli bilgiyi edinebilirler.

dogukan.kanir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    1
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bahsettiğiniz internet sitesini inceledim. Teklifleri karşılaştırdım sistem bana ciddi bir tasarruf çıkarttı. Baya ucuz elektrik kullanabilirmişim aslında. Henüz başvurmadım ama en kısa zamanda başvuru yapacağım. Haberi de aşağıda paylaşıyorum:

CazipEnerji.com'la Türkiye'de ilk defa internetten elektrik tedarikçinizi değiştirebilirsiniz. Tüketiciler, CazipEnerji.com'da Türkiye'nin en büyük ve en prestijli elektrik tedarikçilerinin tekliflerini karşılaştırıp en cazip tarifeyi seçebilir, seçtiği tarifeye geçişini kolayca tamamlayabilir ve %30'a varan kullanmaya hemen başlayabilir.
    Tüketicilerin, Türkiye'nin en büyük ve en prestijli tedarikçilerinin tekliflerini karşılaştırabilmeleri için CazipEnerji.com'a girdikten sonra il, abone grubu seçimlerini yapmaları ve mevcut tüketim bilgilerini girmeleri yeterli. Tüketicilerin girdikleri bu bilgilere göre sistem tarafından "kişiye özel" teklifler hazırlanıyor, bu tekliflerin tüm detayları ve en önemlisi de her bir teklif için bir yılda elde edilecek kazanç tutarı tüketicilere aktarılıyor. Tüketiciler bu teklifler arasından kendileri için en cazip olanı seçiyor, ardından işlemlerin sonlandırılabilmesi için gerekli bilgileri giriyor ve bu aşamadan sonra tüm işlemler CazipEnerji.com tarafından yapılıyor. Üstelik CazipEnerji.com ile tedarikçisini değiştiren tüketicilerden hiçbir işlem ücreti alınmıyor, tedarikçi değiştirirken elektrik kesilmiyor, sayacınız ya da kablolarınız değişmiyor.

CazipEnerji.com'la tedarikçisini değiştiren tüketiciler, memnuniyetlerini şu şekilde dile getiriyorlar: "İki ay önce CazipEnerji.com'da tedarikçilerin tekliflerini karşılaştırdım ve tedarikçimi değiştirdim. Bilgilerimi yazdıktan sonra sistemde karşıma yeni tedarikçim ile yapacağım sözleşme çıktı. Ertesi gün telefonla randevu alarak, bu sözleşmenin bir kopyasını imzalamam için kapıma getirdiler. Sözleşmeyi imzaladıktan 1 ay sonra yeni tedarikçime geçtim. CazipEnerji.com'da bana belirtilen tasarruf miktarı kadar indirimi faturamda gördüm. Elektrik tedarikçimi değiştirmenin mümkün olduğunu, üstelik bunu bu kadar kolay yapabileceğimi asla tahmin edemezdim."

Tedarikçi Değiştiren Hemen Kazanıyor
    CazipEnerji.com'la tedarikçisini değiştiren tüketiciler yalnızca ucuz elektrik kullanmakla kalmıyor, eski tedarikçilerine verdikleri teminatları da geri alıyor. Çoğu zaman 2 aylık fatura tutarı kadar olan bu teminatları tedarikçi değiştirir değiştirmez geri alabilen tüketiciler, elektriği indirimli kullanmadan önce tasarruf etmiş oluyor.

Kaynak: haber 7

Konular
    1
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yukarıdaki haberi paylaşmıştım daha önce. Ben tedarikçi değiştime işlemimi yaptım. Bu ay faturamı yeni tedarikçimden alacağım. İnternet sitesinde görünen tasarrufların ve birim fiyatların garanti altında olduğunu öğrendim. ucuz elektrik teklifi alırken ya da geçiş işlemlerim sırasında hiçbir sorunla da karşılaşmadım. Linkten sayfayı inceleyebilirsiniz.

https://encazip.com/enerji/ucuz-elektrik

Ayrıca yeni bir paylaşım yapmışlar izlemenizi tavsiye ederim. Linkini paylaşıyorum.

SelmanPekseker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    2
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    EPDK nın ulusal tarifelere zam yapması bekleniyordu, nitekim %9 luk bir zam ile karşı karşıyayız. Bu da kışın gelmesiyle yüksek faturalarla karşılaşacağımız anlamına geliyor doğal olarak. Konuyla ilgili olarak yine bahsettiğimiz siteyi incelemekte fayda var.

Artık zamlarla beraber daha fazla ucuz elektrik kullanma ihtiyacı hisseder olduk, gerekli de oldu.Artık firmalar daha fazla rekabet içerisinde olacağından bu da serbest tüketici hakkına sahip olanların yararına olacaktır.

Yine bu sitede birçok firmanın ne avantajı var bunları görebiliyoruz. Kendi kararınıza göre hangisi yıllık ne kadar tasarruf veriyor, hangisi indirimli elektrik için daha uygun, görüp seçebiliyorsunuz.

Serbest tüketici olarak hakkınızı kullanın derim, ulusal tarifelere mecbur değilsiniz...

WebMaste® - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    238
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı SelmanPekseker Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    EPDK nın ulusal tarifelere zam yapması bekleniyordu, nitekim %9 luk bir zam ile karşı karşıyayız. Bu da kışın gelmesiyle yüksek faturalarla karşılaşacağımız anlamına geliyor doğal olarak. Konuyla ilgili olarak yine bahsettiğimiz siteyi incelemekte fayda var.

Artık zamlarla beraber daha fazla ucuz elektrik kullanma ihtiyacı hisseder olduk, gerekli de oldu.Artık firmalar daha fazla rekabet içerisinde olacağından bu da serbest tüketici hakkına sahip olanların yararına olacaktır.

Yine bu sitede birçok firmanın ne avantajı var bunları görebiliyoruz. Kendi kararınıza göre hangisi yıllık ne kadar tasarruf veriyor, hangisi indirimli elektrik için daha uygun, görüp seçebiliyorsunuz.

Serbest tüketici olarak hakkınızı kullanın derim, ulusal tarifelere mecbur değilsiniz...

paylaşımlarınız için teşekkürler fakat lütfen yazılarınızda link çıkışları yapmayın.

teşekkürler

Konular
    1
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben ikinci faturamı aldım. Herhangi bir sorun yok. Hatta daha da kolay,faturam hem mail hem sms hemde posta olarak geliyor. Her türlü haberim oluyor yani.

Zamlara gelince herkesi olduğu gibi beni de etkiledi ama daha az oranda tabi. Net indirimli tarife seçtiğim için etkilendim,sabit birim fiyatlı olsaydı zamlar beni etkilemezdi.

Sonuç olarak tavsiye edeceğim bir uygulama oldu bu. İsteyen pm atabilir konuyla ilgili.

cerean - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    1
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Cerean Bayilik

Cerean Enerji, Hüsnü Özyeğin***8217;in kurucusu olduğu Fiba Holding şirketler grubuna bağlıdır. 2009 yılında aldığı Elektrik Toptan Satış ve Tedarik Lisansı ile bugün tüm Türkiye***8217;de elektrik enerjisi üretimi ve serbest tüketicilere* ilk elden satışı faaliyetini yürütmektedir. Cerean Enerji, abonelerine sunduğu ayrıcalıklı hizmetin yanısıra müşteri memnuniyetini kâr etmeye tercih ederek Türkiye***8217;yi ***8220;ZAMLANMAYAN ELEKTRİK***8221; ile tanıştırmıştır.

Peki nedir bu Zamlanmayan Elektrik? Aboneliğini Cerean***8217;a taşıyanların elektrik fiyatları sabitlenir ve zamlardan etkinlenmez. Yani elektriğini Cerean Enerji***8217;ye taşıyan aboneler zammı unutur. Kafası da cebi de rahat eder.

Daha detaylı bilgi için 444 27 96 nolu Müşteri hizmetlerimizi arayabilirsiniz. Ya da bize bilgilerinizi bırakın biz sizi arayalım.

*Serbest tüketici nedir? Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu tarafından her sene belirlenen bir limit üzerinde elektrik kullanımı yapan aboneler, elektrik tedarikçilerini değiştirme hakkına sahiptir. Bu limit şu anda aylık 130 TL ve üzeri faturalar için geçerlidir. Bu limitin 2016 yılında sıfırlanması beklenmektedir.

http://www.cereanbayilik.com

Sayfa 1/2 12 SonSon

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler