merhabalar arkadaşlar. ben hastanede eem olarak görev yapıyorum. burda mevcut kamera sistemi yetersiz kaldığı için (sistem dvr kayıt kartı ile çalışıyor, ben kamera kayıt cihazına dönüştüreceğim) sistem değiştirilecek. 4 dış speed dome kamera ve yaklaşık 34 iç kameraya sahip olacaktır. güvenlik kamerası ile ilgili ilk çalışmam olduğu için bazı konularda soru işaretleri oluştu. aşağıda sıralayacağım sorularla ilgili siz tecrübeli arkadaşlardan cevap rica ediyorum.

1) yeni bir kamera sistemi için kameradan kamera kayıt cihazına (sistemin başından sonuna) kadar adım adım gerekli olan malzemeler nelerdir?

2) şu an mevcut olan 13 kameranın görüntüleri net olmadığında şahsın yüzünün tanınması mümkün değil. ben kameranın lenslerini değiştirsem mantıklı mı yoksa mevcut kameraları depoya atıp yeni kameralarla mı değiştireyim ? lens ile kameranın fiyatı arasında ne kadar fark var?

3)aşağıda verdiğim linkteki örnek kamera yerleşiminde sıkıntı var mı?
1,3,4,5,7 nolu kameralar ile şekildeki gibi servislerin koridoru kontrol edilecektir? hangi kamera çeşidi buna uygundur?
2,6 nolu kameralar ile asansör girişleri ve merdiven iniş-çıkışları kontrol ediecektir. tek kamera ile iki yeri de kontrolde tutmak mümkün mü? bu kameralar yaklaşık 30 metre mesafeden şahsın yüzünü tanıtabilmeli buna uygun kamera tipi markası ve özellikleri ne olmalıdır.
Yardımlarınızı bekliyorum.

http://www.upload.gen.tr/d.php/www/z...amera.dwg.html