User Tag List

4 sonuçtan 1 ile 4 arası
Şu an Elektrikli Ev Aletleri kategorisindeki rubenis tavan vantilatörü bağlantıları isimli konuyu okuyorsunuz.
    lasvegaswings - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    1
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

rubenis tavan vantilatörü bağlantıları

Merhaba arkadaşlar benimde başım tavan vantilatörüyle dertte. Montajını yaptım ancak sanırım bağlantılarında sorun var. Vantilatör şu lambalı olanlardan çalıştırınca hem lamba hemde fan çalışıyor. Halbuki ben ikisininde ayrı ayrı çalışmasını istiyorum. Kış aylarında fanın çalışmaması lazım.

Ayrıca anahtarda ayrıca hız kontrolü var 0'dan 5'e kadar onuda çalıştıramadım sanırım aynı anda hem fan hemde lambanın çalışması bu yüzden. Hız ayarını çalıştırabilirsem fanı istemediğim zaman kapatabilir sadece lamba olarak kullanabilirim.

Bağlantı resimlerini ekledim. Elektrik işlerinden pek anlamıyorum malesef, anlayan arkadaşların resimlere bir göz atıp yardım etmesini rica ediyorum. Teşekkürler.

WebMaste® - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    238
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    resimlerde sadece ayarlı anahtarı göstermişsiniz.

Hatırladıgım kadarı ıle vantılatorlu avızelerde genelde lambalar ıcın uzerınde ıplı anahtarlar var bu anahtar ıle avıze lambalarını yakıp sondurebılıyorsunuz.

Eger boyle bır anahtar yoksa avıze kablolarının resmını gonderırsenız daha fazla yardımcı olmaya calısırız.

Yanlız tekrar ve kesınlıkle tavsıyem bu tıp cıhazları yetkılı bır elektrıkcıye baglantı yaptırmanızı sıddetle onerırım.Yapısı geregı ıle bu cıhazlar devamlı hareket halınde ve tavana monte ettıgınız bolumun gercekten saglam olması lazım.

saygılar

lasvegaswings - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    1
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı WebMaste® Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    resimlerde sadece ayarlı anahtarı göstermişsiniz.

Hatırladıgım kadarı ıle vantılatorlu avızelerde genelde lambalar ıcın uzerınde ıplı anahtarlar var bu anahtar ıle avıze lambalarını yakıp sondurebılıyorsunuz.

Eger boyle bır anahtar yoksa avıze kablolarının resmını gonderırsenız daha fazla yardımcı olmaya calısırız.

Yanlız tekrar ve kesınlıkle tavsıyem bu tıp cıhazları yetkılı bır elektrıkcıye baglantı yaptırmanızı sıddetle onerırım.Yapısı geregı ıle bu cıhazlar devamlı hareket halınde ve tavana monte ettıgınız bolumun gercekten saglam olması lazım.

saygılar
    http://e1207.hizliresim.com/z/y/b8nz2.jpg

http://e1207.hizliresim.com/z/y/b8p0z.jpg

direk tavandan gelen kablolarda gerekiryor mu?

bu arada o boşta duran beyaz kabloyu vantilatör çalışmasın diye söktüm. çünkü çalışınca hem ışık hem fan beraber çalışıyor.

Kacak..! ediptufekciler - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    0
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Tavandan Gelen Elektirk Tesisatı gördüğüm kadarı Kadar 2 uclu 3 uclu olması lazım size hız kontrolü bağlamanız için ayrı ayrı calıştıra bilmek için ...

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler