User Tag List

5 sonuçtan 1 ile 5 arası
Şu an Aydınlatma kategorisindeki LED şerit ile koridor aydınlatması hakkında isimli konuyu okuyorsunuz.
    bonebone - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    1
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

LED şerit ile koridor aydınlatması hakkında

Herkese merhabalar. Belki basit bir soru olacak ama yeterli bilgiyi bulamadım. Yeni bir eve taşındım. Elektrik tesisatı ile ilgili bir iki sorum var. Koridorun tavanı tamamen kartonpiyer, sadece ortada ince uzun bir boşluk bırakmışlar ve boydan boya bu boşluk led şerit ile içinden çevirilmiş. birincisi motorundan çok ses geliyor, ikincisi çok az aydınlatıyor, koridor karanlık kalıyor.
    Şimdi ben her koşulda bu ışığı değiştireceğim. LED ile ilgili bir sıkıntım yok, ses olmayacak ve yeterli aydınlatacaksa olabilir. Ama biraz araştırdığım kadarıyla yeterli düzeyde aydınlatmıyor LED şeritler. Kendi başına koridoru aydınlatmaya yetecek kuvvette (gizli şekilde, yani alttan bakınca kartonpiyerin arasında görünmeyecek şekilde) LED şerit var mıdır? Ayrıca tavan komple kartonpiyer olduğundan avize için tavanda yer de yok. Elektrik tesisatını gösteren bir plan var mıdır acaba, yani avize takacağım yeri bilsem kartonpiyeri deldirebilirim sanırım. Ya da olmazsa tavandaki boşluğa görüntüyü bozsa da ara ara ışıklar koyduracağım. Bir öneriniz olur mu?

vakit ayırıp okuduğunuz için teşekkür ederim

WebMaste® - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    238
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı bonebone Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Herkese merhabalar. Belki basit bir soru olacak ama yeterli bilgiyi bulamadım. Yeni bir eve taşındım. Elektrik tesisatı ile ilgili bir iki sorum var. Koridorun tavanı tamamen kartonpiyer, sadece ortada ince uzun bir boşluk bırakmışlar ve boydan boya bu boşluk led şerit ile içinden çevirilmiş. birincisi motorundan çok ses geliyor, ikincisi çok az aydınlatıyor, koridor karanlık kalıyor.
    Şimdi ben her koşulda bu ışığı değiştireceğim. LED ile ilgili bir sıkıntım yok, ses olmayacak ve yeterli aydınlatacaksa olabilir. Ama biraz araştırdığım kadarıyla yeterli düzeyde aydınlatmıyor LED şeritler. Kendi başına koridoru aydınlatmaya yetecek kuvvette (gizli şekilde, yani alttan bakınca kartonpiyerin arasında görünmeyecek şekilde) LED şerit var mıdır? Ayrıca tavan komple kartonpiyer olduğundan avize için tavanda yer de yok. Elektrik tesisatını gösteren bir plan var mıdır acaba, yani avize takacağım yeri bilsem kartonpiyeri deldirebilirim sanırım. Ya da olmazsa tavandaki boşluğa görüntüyü bozsa da ara ara ışıklar koyduracağım. Bir öneriniz olur mu?

vakit ayırıp okuduğunuz için teşekkür ederim

kullandığınız ledlerden parlaklık seviyesi daha yüksek ledler bulabilirsiniz.
    Hangi şehirde olduğunuzu bilmiyorum ama eğer istanbuldaysanız karaköy perşembe pazarı ve perpa dan çeşitleri inceleyebilirsiniz.

Aydınlatma olarak ledden bence vazgeçmeyin.Fakat ışık konusunda yeterli düzeyi bulamazsanız derinlik varsa florasan lamba ve elektronik balast ile bu işi çözebilirsiniz.

umitsaman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    25
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sayın bonebone
    Led Endirek Aydınlatma olarak kullanıldığında yeterli aydınlık elde edemeyebilirsiniz. ( Endirek aydınlatma : Işık kaynağı gözle görünmeyen aydınlatmadır. Işık kaynağı Kartonpiyer içerisinde kaldığından 20 W lık flouresan ampul veya tasarruf ampul kullanabilirsiniz. Örneğin 2 adet 20 W flouresan kullanırsanız gece lambası olarak birisini normal aydınlatma olarak ikisini yakabilirsiniz.
    umitsaman

izomer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    1
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Tasarufflu Ampüller Tabiki Radyasyon yayıyor..

Trt nin bildirdiği saptamalar çok doğru..Biz her zaman diyoruz led aydınlatmadan vazgeçmeyin diye..biraz masraflı olsada ultraviole ışık yaymazlar..
    Hani Led Aydınlatmadada Hangi şekil aydınlatma en verimli ve birim başına düşen lux cinsinden en verimli aydınlatma ne diye sorarsanız Tabiki http://www.ledprofiles.net lineer veya doğrusal Led aydınlatma[/URL]dır..
    Sitemizde Lineer Aydınlatma ile ilgili tüm ekipmanları bulabilirsiniz..bir yere aydınlatma yapcaksanız ve dekoratifte olmasını isterseniz Lineer Led Aydınlatma Süper bir tercihdir..

Ayrıntılı bilgi http:///www.Ledprofiles.net/index/ adresinde..
    Led Aydınlatmanın Faydalarınıda bu Adresten bakabilirsiniz..Faydaları

Koridor Lineer LEd Aydınlatma ve Merdiven Led Lineer Aydınlatma çalışmalarımız ise Bu Adreste

BeaMühendislik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    1
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Led aleminyum profile kapak ürünleri özel ürün üretimi ve satış hizmeti vermekteyiz ilgililere
    Duyrulur

Bea Mühendislik profilleri

Berkay Ünal

+905323765604

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler