User Tag List

5 sonuçtan 1 ile 5 arası
Şu an Elektrikli Ev Aletleri kategorisindeki Sinema sistemi kaç lira elektrik yakar ? isimli konuyu okuyorsunuz.
    algerino85 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    1
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Sinema sistemi kaç lira elektrik yakar ?

Değerli forum üyelerim. samsung 5+1 sinem sistemi aldım 1000 wattlık . 15 gün kullandım ve elektrik faturası 89 TL yansıdı. her ay elektrik faturası 60 TL sabit gelirken,89 TL geldi sizce bu aradaki fark sinema sisteminin sarfettiği tüketimmidir.sistemi günde ortalama 20 sat açık kullanıyorum. bilgilendirriseniz sevinirim.şimdiden teşekkürler..

WebMaste® - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    238
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    1000 w ses çıkış gücümü harcama miktarımı ?
    almış olduğunuz sistemin evraklarında daha detaylı bilgi vardır.

Şu anda ortalama 1 kw yani 1000 w diyelim tüketimi 0,35 kuruş seviyelerinde vergi oranlarına göre yukarı aşağı ufak oynamalar olur.Eğer tarifeli saat kullanıyorsanız fatura miktarlarında kullanılan tüketim miktarını bölerek kw hesabını yapabilirsiniz.

algerino85 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    1
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Toplam ses çıkış gücü 1000 w günde ortalama 20 saat çalışıyor.orta ses seviyesinde....fatura 60 tl sabit gelirken. bu ay 90 TL geldi. sadece 2 hafta kullandım. 40 tl yaktı. bunun 15 günde 40 tl yakması mümkün mü acaba.?...

WebMaste® - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    238
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı algerino85 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Toplam ses çıkış gücü 1000 w günde ortalama 20 saat çalışıyor.orta ses seviyesinde....fatura 60 tl sabit gelirken. bu ay 90 TL geldi. sadece 2 hafta kullandım. 40 tl yaktı. bunun 15 günde 40 tl yakması mümkün mü acaba.?...

mantık olarak mümkün değil tekrar ediyorum 1000 w güç dediğiniz hoparlör ses çıkış gücü elektrik sarfiyatı değil.Sarfiyat konusunda hala şüpheleriniz varsa cihazın kullanma kılavuzuna bakın ve kw değerini öğrenin.

Max güç olarak hesaplarsak 50w*20saat=1000 w = 0,35 kuruş 1 günde tahmin olarak yazıyorum.

beksy748 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    0
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı algerino85 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ses sistemlerinin saatte tükettiği watt ayrıdır. yani 1000 watt bir ses sistemi satte 1000 watt harcıyor demek değildir. dediğiniz sistemin güç tüketimi 55 ekran tüplü tv'den azdır.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler