User Tag List

2 sonuçtan 1 ile 2 arası
Şu an Elektrikli Ev Aletleri kategorisindeki Priz Sicakliktan Eridi isimli konuyu okuyorsunuz.
    serhatakc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    1
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Unhappy Priz Sicakliktan Eridi

Arkadaşlar iyi akşamlar siteyi çok fazla gezinme imkanim olmadiği için yeni bir başlik açarak sorunumun çozulmesi için sizlerden yardim bekliyorum. Bugun 2000w'lik bir isitici aldim.Ancak bağlama sisitemimiz şoyle.Prizin uzerine çoğaltilmasi amaçli 3lu kablosuz çoğalticilardan taktik bulunduğum alanda 2 adet masaj koltuğu için onlarida takabilmek için.Bu bahsettiğim 3lu den yine uzatma kablosuyla yaklaşik 2m.'lik.. 3lu kabloya bilgisayar ve isiticiyi taktik ancak uzatma kablosunun fiş kismi çok aşiri isindiğindan kablosuz olan 3luyu eritti.Bunun herhangi bir çozumu varmi yoksa isiticyla bilgisayari farkli prizleremi takmam gerekiyor.?

WebMaste® - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    238
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    2000w lık bir ısıtıcıyı ara kablo yada bahsettiğiniz üçlü bir prize takmanız sakıncalı.Bu tip konulara çok dikkat etmeniz gerekiyor zira gece yada ortamda bulunmadığınız zaman elektrikten oluşacak yangına sebebiyet vereceğiniz olumsuz sonuçlar doğurur.

tavsiyem elektrik hatlarınızda bulunan sigortanız mutlaka kaçak akım korumalı yangına karşı korumalı olmalıdır.Sadece tavsiye değil olması gereken budur.

Ayrıca ısıtıcı için priz hattınızı direk bağlamanız ve eğer araya sigorta takma imkanınız yoksa fişini fazla sök tak yapmamanızdır.Fiş priz yanma & erime olmasının en büyük etkenleri fişin takıldığı bölümün zamanla gevşeme yapması ve yeterli temasın sağlanmamasından dolayı ısınıp yanmasıdır.

saygılar

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler