User Tag List

7 sonuçtan 1 ile 7 arası
Şu an Kablolar ve Teknik Bilgiler kategorisindeki ev için invertör kurulumu yardım isimli konuyu okuyorsunuz.
    sadakat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    1
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

ev için invertör kurulumu yardım

merhabalar bir sorum olacak ama umarım burası diğer forumlar gibi paylaşımdan uzak bir site değildir. soruma gelince umarım sizler için saçma bişey değildir. malumunuz elektrik fiyatları ve doğalgaz fiyatları el yakıyor bende tasarruf olsun diye evde elektrikli soba yakmak vede elektriğide ucuza maletmek istiyorum. şöyle bişey düşündüm eve gelen dc elektrik akımını dc den ac 12 volt olarak dönüştürmek ve 12 ac olan akımıda invertörle 220 dc ye çevirmek gibi bir düşüncem var bu tam olarak yapılabilir birşeymi yoksa sadece bir hayal ürünümü sorumu yanıtlarsanız sevinirim herkese paylaşımları için şimdiden teşekkürler

WebMaste® - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    238
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı sadakat Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    merhabalar bir sorum olacak ama umarım burası diğer forumlar gibi paylaşımdan uzak bir site değildir. soruma gelince umarım sizler için saçma bişey değildir. malumunuz elektrik fiyatları ve doğalgaz fiyatları el yakıyor bende tasarruf olsun diye evde elektrikli soba yakmak vede elektriğide ucuza maletmek istiyorum. şöyle bişey düşündüm eve gelen dc elektrik akımını dc den ac 12 volt olarak dönüştürmek ve 12 ac olan akımıda invertörle 220 dc ye çevirmek gibi bir düşüncem var bu tam olarak yapılabilir birşeymi yoksa sadece bir hayal ürünümü sorumu yanıtlarsanız sevinirim herkese paylaşımları için şimdiden teşekkürler

merhaba

paylaşımdan uzak olmasının sebebi malesef her kullanıcı alıyor ve gidiyor artık.Ödevlerini yada kişisel işlerini buradaki arkadaşlara yaptırma peşinde olan o kadar çok armut piş ağzıma düş çü varki..

sorunuza gelirsek yapılmayacak birşey değil fakat tasarruf olarak birşey elde etmezsiniz üzerine kullandığınız invertörün çektiği akımda faturanıza yansır.
    Tasarruf etmek istiyorsanız mutlaka evdeki cihazların çalışma sürelerini ampulleri standby modunda duran tv ve diğer cihazları kontrol etmeniz daha sağlıklı.

saygılar

Konular
    1
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    sorumu yanıtladığınız için teşekkürederim ancak anlayamadığım tasarruf edemezsiniz demişsiniz yani inverter 12 volt alıp 220 verirse bence bunda tasarruf edilebilir bişeyler olmalı sonuçta 12 alıp 220 veren bir cihaz. söylediğinizi anlayabilmem için biraz daha açıklarsanız sevinirim saygılarımla

Konular
    238
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    sorumu yanıtladığınız için teşekkürederim ancak anlayamadığım tasarruf edemezsiniz demişsiniz yani inverter 12 volt alıp 220 verirse bence bunda tasarruf edilebilir bişeyler olmalı sonuçta 12 alıp 220 veren bir cihaz. söylediğinizi anlayabilmem için biraz daha açıklarsanız sevinirim saygılarımla
    su mantıkla tasarruf edemezsınız

220 v elektrıgı 12 volta dusurdunuz dıyelım sadece voltajı düşürdünüz.Ama kullanacağınız cihazın akımı değişmez.

daha açık olarak yazalım

1000 w lık bır soba kullanıyorsunuz dıyelım bu soba 220 v uzerınde 1000 w olarak telı sarılmıs ve 220 v karsılıgında sıze 1000 w lık bır ısı enerjısı veren cıhaz.Bu cıhazı zaten normal sartlarda 12 volt ıle calıstıramazsınız kı 12 volta uyumlu bır soba yaptınız kı neredeyse mumkun degıl bu sobanın cekecegı akım 1000 wattan cok cok yuksek olacaktır.

burda anlasılması gereken konu elektrık sarfıyatında gecerlı olan deger watt tır yanı güç.

Sizin dusundugunuz sıstemde güçte bır kazanc saglamıyorsunuz aksıne volt dustugu ıcın calısacak cıhazdakı cekılen akım daha fazla olacaktır.

Konular
    1
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    yani yol yakınken vazgeç diyosun tuttum bunu. ya işin aslı ben basit mantıkla inverterin 12 alıp 220 verdiğini biliyorum tam detay bilgim yok o yüzden böyle bişey sordum size. peki bunun üzerine saçma bi soru daha sorayım o vakit. mesela kış aylarında malum rüzgar şiddeti fazla mesela ben çatıya 12 lik enerji üraten bir mekanik koysam ve aşagıdan inverter yapsam bu bişeyi değiştirirmi

Konular
    238
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    yani yol yakınken vazgeç diyosun tuttum bunu. ya işin aslı ben basit mantıkla inverterin 12 alıp 220 verdiğini biliyorum tam detay bilgim yok o yüzden böyle bişey sordum size. peki bunun üzerine saçma bi soru daha sorayım o vakit. mesela kış aylarında malum rüzgar şiddeti fazla mesela ben çatıya 12 lik enerji üraten bir mekanik koysam ve aşagıdan inverter yapsam bu bişeyi değiştirirmi

rüzgar daha bela

şu andaki tam rakamlardan emin değilim ama 10000 w yani 10kw yani daha kısaca bir evin elektrik ihtiyacını karşılayacak güneş yada rüzgar enerjisini kullanmanız ortalama 20.000 tl civarında rakam cebinizden çıkmalı.Kendini amorti etmesi 10 yıl filan yani aradaki bakım onarımları saymıyorum.

malesef evdeki elektrikten başka bir alternatifiniz yok.Bunun yerine evin yalıtımına yerdeki halıya duvardaki boyaya kadar bakmanızı tavsiye ederim.Yalıtımı iyi yapılmış bir dairede doğalgaz faturası %50 ye kadar bana uygun geliyor.Aynı mt evde oturan arkadaşlarım 250 350 arasında fatura öderken 100 150 arasında fatura ödüyorum.

daha önceleri bende ölçmüştüm.Başka bir dairede oturuken sadece kapı pencerelere sünger çekmekle o zamanın faturasında 10 15 lira kazanç sağlamıştım.

elinizdeki enerjiyi doğru kullanın yeter.

saygılar

Konular
    238
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    [YT]Jg1wXRjP5Rk[/YT]

videoyu açarsanız alttaki yorumda detayda verilmiş.

http://youtu.be/Jg1wXRjP5Rk

4.500 Euro ile gecede güneş batmazsa , iki buçuk kilo watt günde elektrik üretebilirsin böyle bir şey mümkün olmadığına göre bu paraya maximum bir, bir buçuk kilo watt***65279; elektrik üretip 25-30 kuruş günde para kazanabilirsiniz ... Aman sakın o parayı kaybetme yada 4.500 euro'u bankaya %1 aylık faize yatırsan 45 x 2.27 = 102 TL 15 kuruş alırsın...Seçim sizin ...

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler