User Tag List

Sayfa 1/3 123 SonSon
21 sonuçtan 1 ile 10 arası
Şu an Aydınlatma kategorisindeki kablo hesabı isimli konuyu okuyorsunuz.
    talebe34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    6
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ustalarım ben bir villanın işini alacağım İNŞAALLAH. acaba elimdeki projede zemin kat 100 m2, zeminin üstü 120 m2, çatı katı 50m2, 16 adet linye, 11 adet tekli anahtar, 8 komütatör, 16 adet priz, 6 adet telefon prizi, 6 adet anten prizi görünüyor. proje 1/50 ölçekli çizilmiş.
    acaba ben bu projede ne kadar kablo gideceğini cetvelmi ölçeceğim çıkanı çarpacakmıyım ölçeğe göre değerlenirecekmiyim, yoksa metre kareye göremi, sortiye linyeye göremi yapacağım. bana yardımcı olabilirmisiniz bunun hesabında sadece ne kadar kablo gider ortalama olarakta olsa sizin deneyimlerinize göre eğer hesabı varsa yazarsanız çok sevinirim. Yardımlarınız için teşekkür ederim. talebe34...

Benzer Konular
    A.G Kısadevre ayrıntılı hesabı
    A.G Kısadevre ayrıntılı hesabı
    Kompanzasyon takibi hesabı
    Kompanzasyon takibi  hesabı Excelde hazırlamş olduğum Kompanzasyon takibi ile ilgili dosya ektedir. Sadece tarih ve son endeks girilecek otomatik olarak hesaplamayı...
    AutoCAD'in Excel öz. ile haz. Aydınlatma Hesabı
    AutoCAD'in Excel öz. ile haz. Aydınlatma Hesabı AutoCAD'in Excel Özelliği ile hazırlanmış Aydınlatma Hesabı Armatür tipleri de AutoCAD ortamında mevcuttur. ...
    [Hesap] 160 kVA Trafo Hesabı
    [Hesap] 160 kVA Trafo Hesabı 160 kVA Trafo Hesabı Dosya:...
    gerilim düşümü hesabı
    gerilim düşümü hesabı Arkadaşlar slm exel de hazırlanmış bir gerilim düşüm hesabı ve buna benzer tablolar var ise paylaşırsanız sevinirim. Teşekürler

active8 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    0
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    daha bunu hesaplayacak kadarbilgin yoksa bu işte ne işin var. Gelecekte umarım senin tesisatların bir yangına sebebiyet vermez.

Konular
    6
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    "active8" bu forum benim bildiğim kadarıyla bir bilgi paylaşım forumu eğer adam gibi cevap yazmayacaksan git kendine öyle cevap yazacağın bir site ara.
    kablo hesabını tahmini olarak bende yapıyorum ben sadece bu işler de uzman ustalardan bilgi almak için yazdım sadece bunun belli bir hesabı varmı diye tamam mı? ayrıca şimdiye kadar yaptığım tesisatlardan dediğin sorun gelmedi. sen sana soru sorulunca böyle cevap yazıyorsan bir gün başaına iş alırsın söyleyeyim.

WebMaste® - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    238
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ElektrikForum Kuralları
    1- Kibar, Nazik,Yardımsever, Saygılı ve Sevecen Olun... Unutmayın ki Esprili Olmak Sululuk Yapmak, Laubali Davranışlarda Bulunmak Değildir... Alaycı, Aşağılayıcı ve Küstah Mesajlar Atmayın, IRC Üslubu Kullanmayın, TÜRKÇE Konuşulduğu gibi YAZILAN Bir Dil Değildir, Dolayısıyla TÜRKÇE'nize Özen Gösterip Sahip Çıkınız ve DOĞRU Yazmaya Dikkat Ediniz... Diğer Bir Üyeye Özel Mesajlarla Hakaret, Taciz, Sürekli, Rahatsız Edici veya Aşağılayıcı mesajlar Atılması Forumdan ihraç Nedeni Olacaktır... Lütfen Mesajlarınızın Konuları Arasında Müstehcen ve Cinsel İçerikli, Belirli Kişi veya Kesimleri, Milletleri Aşağılayan, Siyasî, Dinî veya Her Türden Tartışmaya Sebep Olabilecek, Konular Olmamasına Dikkat Ediniz. Bu Tür Mesajlar Uyarısız Silinir.
    Edited by: WebMaste®

Konular
    6
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ayrıca tesisatın yanma olayına gelince ALLAH (C.C.)'ya şükür bu zamana kadar böyle bir olay başıma gelmedi ve İNŞAALLAH'da gelmez.

cann - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    0
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    iyide 270 m2 bir yere 16 tane priz çok garip değilmi?
    iki tane mutfak olsa 8 priz bir tanesine koysan diğer yerlere priz konulmayacakmı?
    19 tane oda mekan görünüyor.

zor.

COMANDANTE eraykirimli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    33
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sayın active8 LÜTFEN cevap yazarken saldırgan ve aşağılayıcı değil paylaşımcı ve yardımsever olun. Mademki talebe34 ün bilgisini küçük görüyor ve aşağlıyorsunuz; söyleyin o zaman bu proje için kaç metre kablo gider. Demekki sizin bu kablo hesabını yapacak kadar bilginiz ve ustalığınız var SİZDEN TALEBE34 ve BEN KAÇ METRE KABLO GİDECEĞİNE DAİR CEVAP BEKLİYORUM...

Konular
    6
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    "cann" ustam projeyi çizen kişiler artık nasıl düşündüler bilemiyeceğim ama bende bazı yanlışlıklar gördüm ve söyledik tamam dediler. mesela; mutfağa 3 priz koymuşlar. mutfak hiç 3 prizle olurmu? onları söyledik kabul ettiler. kablo olarak bizim hesabımıza göre 500 m 2,5 nya, 200 metre 1,5 nya hesap ettik, tabi bunların 4 nya + 6 nya kablo ayrıca hesap edildi. "eraykirimli" ustam onu boşver ne derse desin. çok bilmiş madem çok biliyor ve paylaşmak istemiyor ne işi var bu forumda kendi kendine sorsun. madem paylaşmak istemiyor o zaman olur olmaz cevap yazmasın yazılanları okusun. fiyat olarakta işçilik 1200 ytl fiyat verdik İNŞAALLAH işi bize verirler. Yardımlarınız için teşekkür ederim. talebe34...

COMANDANTE eraykirimli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    33
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    1200 ytl işçilik güzel para güle güle harca

Konular
    6
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    sağol ustam. işi daha alamadım.İNŞAALLAH alırsak çok iyi olacak. Yardımlarınız için teşekkür ederim. talebe34...

Sayfa 1/3 123 SonSon

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler