User Tag List

4 sonuçtan 1 ile 4 arası
Şu an Kablolar ve Teknik Bilgiler kategorisindeki Isı Resistansına Hava Üfletme isimli konuyu okuyorsunuz.
    atom88 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    1
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Isı Resistansına Hava Üfletme

Eklenti 113
    Merhabalar;
    Bende ekte gönderdiğim ısıtıcı var. Bu ısıtıcı içerisinde anladığım kadarıyla resistans var. İnce ve toplam değeri 2000W. Cihazın 2 kademesi var. Ben genelde az elektrik kullanır mantığı ile 1. kademede çalıştırıyorum.

Sorum şu olacak;
    Acıba ben bu sobanın altına küçük bir fan yerleştirirsem bir zararı veya elektrik tüketiminde (fanın elektrik tüketimi hariç) bir değişiklik olur mu?
    Çünkü fanı açtığım zaman resistansın rengi turunculaşıyor.

Umarım anlatabilmişimdir. Teşekkürler.

WebMaste® - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    238
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bu tarz ısıtıcılarda (markasını okuyamadım) genelde bunun hesapları yapılır zaten.Ekstra takacağınız fan var olan ısıyı azaltıp dağıtır muhtemelen ve ısı kaybı yaşanır.İçindeki fanların dönüş hızları bu ısının kaybolmaması ıcın dusuk tutulmuştur.

bahsettıgınız benzerı evdekı petekler ıcın bız dusunmustuk alt bolumden az devırle çalışacak fanlar sıcak havayı daha ıyı dağıtır mantığı ıle ama ıstedıgımız gıbı olmadı

atom88 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    1
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Cevabın için öncelikle teşekkürler.
    Bu cihazın içerisinde fan yok. Sadece teller var. Fan olmadan sıcaklık geliyor ve tellerin rengi çok az kırmızı oluyor. Ben bilgisayar kasası fanı yerleştirdim bunun sonucunda teller kıpkırmızı oldu. Bu fazla enerji tüketimine sebep olur mu? Sıcaklığın artması söz konusu çünkü. Bu cihazda fan işe yaradı ama fazla enerji tüketiyorsa gerek yok diye düşünüyorum.

WebMaste® - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    238
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı atom88 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Cevabın için öncelikle teşekkürler.
    Bu cihazın içerisinde fan yok. Sadece teller var. Fan olmadan sıcaklık geliyor ve tellerin rengi çok az kırmızı oluyor. Ben bilgisayar kasası fanı yerleştirdim bunun sonucunda teller kıpkırmızı oldu. Bu fazla enerji tüketimine sebep olur mu? Sıcaklığın artması söz konusu çünkü. Bu cihazda fan işe yaradı ama fazla enerji tüketiyorsa gerek yok diye düşünüyorum.
    içinde fan yoksa eğer eklediğiniz bilgisayar fanı işinize yaramaz.Çünkü devir sayısı yüksek yani hızlı dönüyor.Bu tellerin ve sobanın ısısını düşürür.Dağıtacağı ısı anlık olur ve kayıp yaşarsınız.Devri düşük bir fan bulmanız gerekir.

saygılar

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler