2007 yılında elektrik saatini kontrole gelen elektrik idaresi yetkilileri, 1.234 TL'lik harcama olduğunu ve saatin bozuk olduğunu söyleyip saati alıp götürdü. 2010 yılında saati kayıp ettiklerini söyleyen elektrik idaresi, 2 bin 322 lira tahsil etti.

2007 yılında Yalova'da yeni bir eve taşınan K.U. abone olmak için elektrik dağıtım şirketine müracaat etti. Asıl şikayet ise bundan sonra başladı. Yaşadıklarını sikayetvar.com'a gönderdiği şikayet ile dile getiren K.U. "Hem elektrik sayacımı kaybettiler hem de 2 Bin 322 Lira borç çıkarıp beni mahkemeye verdiler" dedi. "Bir Meskene 1 Haftada 1.234 TL Elektrik Faturası Gelir Mi?" Elektrik sayacı nedeniyle 3 yıldır sorun yaşayan K.U. şaşırtıcı olayın nasıl başladığını şöyle dile getirdi: "Elektrik saati takılı bir daireye taşındım. Zemin katını da oğlum şirketine kiraladı. Daha sonra abone olmak için elektrik dağıtım şirketine müracaat ettim. Yetkililer kontrole geldiklerinde saatimin bozuk olduğunu üzerindeki endeksin çok yüksek olduğunu söylediler. 1234 TL'lik faturanın yanlış olduğunu ve yanlışlığın düzeltilmesi için saatin sökülüp fabrikaya gönderilmesi gerektiğini söyleyip tutanak tutup gittiler. Oğlumu abone yapıp oğlumun iş yerinden benim evime elektrik verdiler." Kaybolan Sayaç Pahalıya Patladı! 2010 yılında elektrik sayacından ses çıkmayınca ve yaşadığı elektrik problemleri sonrası tekrar müracaat etti. K.U. yetkililerden aldığı"Sayacınız kayboldu" yanıtı ile adeta şok oldu. Şikayetçinin yaşadıkları bununla da kalmadı işte sikayetvar.com'a gönderdiği şikayetin devamı şöyle: "Saatin bulunamadığını yeni saat alıp abone olunması gerektiğini söylediler. Ancak dedikleri yapılınca bozuk saatteki 1.242 Lirayı yeni saate yansıttılar.Yetkililere tekrar müracaat ettiğimde saatin bozuk olduğundan değil abonesiz olduğundan söküldüğünü cevap olarak verdiler.Öyle olsaydı yasa gereği mahkemeye verirlerdi. Şimdi 1242 lirayı icraya verdi. Bu para icra ile 2 Bin 322 lira oldu. Bu parayı taksitler halinde yatırmaya başladım. İlk taksiti cenazem nedeni ile avukatından izin alıp taksiti 5 gün geç ödedim.m Avukat her ne kadar müsaade verdiyse de beni yanıltıp hemen akabinde taahütü ihlalden ceza mahkemesine verdi.Kurumda saatin sökülme tutanağı mutlaka vardır ama bulup ortaya çıkarmıyorlar. Çıkarsalar suç işledikleri belli olacak. Maalesef bende de bir örneği yok.Yani bir konutta bir hafta durmanın karşılığı olarak 2 Bin 322 Lira ödüyorum." sikayetvar.com

Kaynak: Haber7