Osmaniye'de meydana gelen toplu balık ölümleri vatandaşları tedirgin ediyor. Son günlerde balıkların toplu ölümleri ile karşılaşan köylüler, balıkların ölümüne yeni kurulan elektrik santralinin neden olduğunu düşünüyor.Osmaniye merkeze bağlı Kumarlı köyü kenarından geçen Arslantaş Barajı gölünün tahliye sularındaki balıklar son günlerde topluca ölüyorlar. Suyun yüzeyinde ve su yatağı kenarlarında çok sayıda balık ölüsü ile karşılaşan köylüler ise bu durumdan tedirgin olduklarını söylüyor. 25 yıla yakın samandır burada balık tuttuğunu belirten 51 yaşındaki Bilal Canbaz, ?Ben burada devamlı olta ile balık tutarım. Ancak birkaç gündür buraya geldiğimde su üstünde ve su yatağı kenarlarında çok sayıda balık ölüsü ile karşılaştım. Olta ile de artık balık avlayamıyorum. Çünkü balıklar ölüyor. Yetkililer mutlaka bunu incelemeliler? dedi. Daha önce böyle bir sorunla hiç karşılaşmadığını da belirten Canbaz, tahliye kanalı üzerine yeni kurulan elektrik santralinin faaliyete geçmesinden sonra balık ölümlerinin olmasının düşündürücü olduğunu söyledi. Canbaz, porsuk ve sarı pullu cinsi tatlı su balıklarının yaşadığı bölgede tonlarca balığın öldüğünü iddia etti.Kaynak: Haber7