Şirket A2 konseptinin üretim versiyonunu gelecekteki üretim planlarından çıkardı.Audi kaynakları Autocar'a yeni A2 projesinden alınan derslerin gelecekteki Audi modellerine uygulanacağını, ama alüminyum şasili üretim modeline dair planların rafa kaldırıldığını söyledi.<br /><br />Yeni A2 piyasaya sürülseydi BMW'nin yakında çıkacak BMW i3 modeliyle doğrudan rekabet edecekti.<br /><br />A2 konsepti Mercedes-Benz'in ilk A Sınıfı'na benzer biçimde 'sandviç zemin' yapısını kullanacak ve aracın lityum-iyon pil paketi buraya koyulacaktı. 115 beygir gücündeki bir elektrikli motor ön tekerlekleri tahrik edecekti ve Audi'ye göre araç dört saatlik şarjın ardından 200 kilometre yol alabilecekti.<br /><br />Audi'nin bu beklenmedik hareketi otomobil endüstrisinde saf elektrikli araç pazarının muhtemelen tahmin edilenden çok daha küçük olacağına dair giderek artan inancın bir parçası.<br /><br />Opel kısa süre önce Adam'ın elektrikli versiyonunu çıkarmaktan vazgeçti ve Nissan Leaf de en önemli pazar olan ABD'de tahmin edilenden az satış yaptı.<br /><br />Nissan'ın patronu Carlos Ghosn 2011'de 9679 adet satılan Nissan Leaf'in satışını 2012'de 20.000 adede çıkarmak istediğini söylemişti, fakat Ekim sonu itibariyle sadece 6791 adet Leaf satıldı. Kaynak: Haber7