User Tag List

7 sonuçtan 1 ile 7 arası
Şu an Topraklama Sistemleri kategorisindeki UPS mi Regülatör mü? isimli konuyu okuyorsunuz.
    turgutcaa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    1
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

UPS mi Regülatör mü?

İyi günler, elektrikçi arkadaşların yardımı gerekli.

Sorunum şu:

Evde akşamları internet kullanırken sürekli kopmalar oluyordu. Ne olduğunu önce anlayamadım. Daha sonra tesadüfen odaların ışıklarını yaktığımda (tasarruf ampülleri mevcut) 20 saniye kadar sonra internetin sürekli koptuğunu farkettim. Sanırım elektrikte dalgalanmalar olmakta.

Bunu önlemek için modem/internet korumalı bir UPS mi almalı yoksa regülatör mü alıp modeme bağlamalı.

beksy748 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    0
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı turgutcaa Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İyi günler, elektrikçi arkadaşların yardımı gerekli.

Sorunum şu:

Evde akşamları internet kullanırken sürekli kopmalar oluyordu. Ne olduğunu önce anlayamadım. Daha sonra tesadüfen odaların ışıklarını yaktığımda (tasarruf ampülleri mevcut) 20 saniye kadar sonra internetin sürekli koptuğunu farkettim. Sanırım elektrikte dalgalanmalar olmakta.

Bunu önlemek için modem/internet korumalı bir UPS mi almalı yoksa regülatör mü alıp modeme bağlamalı.
    internet kopması olduğu sırada bilgisayar reset yapıp tekrar başlıyormu ? yada oturduğunuz odadaki ışıklar kapanıcak şekilde kısılıyormu ?
    çünki interneti kesicek şekilde olucak bir dalgalanma bilgisayarı yeniden başlatıcaktır.
    bunlar olmuyorsa internet hattında sorun olabilir.
    sorun elektrik ise bir kesintisiz güç kaynağı almalısınız.

Atoll - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    28
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kesintisiz güç kaynağı al... 1000Wlık yeter...

beksy748 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    0
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Atoll Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kesintisiz güç kaynağı al... 1000Wlık yeter...

650va yeterli olur. 10 dakika çalıştırır. bu sürede sistemi kapatırsın

tolkitolki - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    0
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    aslında benimde arkadaşın problemine benzer bir problemim var ama benimkisi biraz daha ciddi
    bu sebeple işi bilen kişilerden yardım alabilirsem çok mutlu olurum

yaklaşık 2 yıldır sürekli şikayetlerime rağmen özellikle kış aylarında tam akşam saatinde evimdeki elektiriğin voltajında ciddi bir düşüş yaşıyorum. büyük ihtimalle elektrik sobası kullanılıyor çevremde. sürekli şikayetlerde bulunmama rağmen elektirik dağıtım şirketi sorunuma çözüm aramadı bile.

elektirik dalgalanması yaşadığım sırada evimdeki bütün cihazlarda o anlık çalışmama problemi yaşamaya başladım. sorunum bilgisayar değil. ev telefonu, kombi, buz dolabı gibi cihazlarım düşük voltaş uyarısı verip kendini kapatıyor ve çalışmıyor.

sizden rica ediyorum evimdeki bütün tesisatın güvenliği için ne yapabilirim, nasıl bir cihaz almalıyım. anladığım kadarıyla ups en fazla 3 cihaz için geçerli ama ben bütün tesisatım için düşünüyorum. regülatör alınabilir diye düşünüyorum ama regülatörde bütün evin tesisatını düzenlemeyi kaldırabilir mi?

yardımlarınız için çok teşekkür ederim

WebMaste® - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    238
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı tolkitolki Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    aslında benimde arkadaşın problemine benzer bir problemim var ama benimkisi biraz daha ciddi
    bu sebeple işi bilen kişilerden yardım alabilirsem çok mutlu olurum

yaklaşık 2 yıldır sürekli şikayetlerime rağmen özellikle kış aylarında tam akşam saatinde evimdeki elektiriğin voltajında ciddi bir düşüş yaşıyorum. büyük ihtimalle elektrik sobası kullanılıyor çevremde. sürekli şikayetlerde bulunmama rağmen elektirik dağıtım şirketi sorunuma çözüm aramadı bile.

elektirik dalgalanması yaşadığım sırada evimdeki bütün cihazlarda o anlık çalışmama problemi yaşamaya başladım. sorunum bilgisayar değil. ev telefonu, kombi, buz dolabı gibi cihazlarım düşük voltaş uyarısı verip kendini kapatıyor ve çalışmıyor.

sizden rica ediyorum evimdeki bütün tesisatın güvenliği için ne yapabilirim, nasıl bir cihaz almalıyım. anladığım kadarıyla ups en fazla 3 cihaz için geçerli ama ben bütün tesisatım için düşünüyorum. regülatör alınabilir diye düşünüyorum ama regülatörde bütün evin tesisatını düzenlemeyi kaldırabilir mi?

yardımlarınız için çok teşekkür ederim

evet regülatör işinizi görecektir. Eski yerleşim bölgelerinde bir çok noktada şart. Altyapı eksikliği nedeni ile size dağıtım şirketi çözüm sunamaz sunmazlar

evinizdeki cihazların toplam max tüketim miktarına göre alın ortalama 10kw yeterli gelecektir ama yinede cihaza göre almanız ve yetkili bir elektrikçiye montaj yaptırmanızı öneririm.

superman7 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    0
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yada oturduğunuz odadaki ışıklar kapanıcak şekilde kısılıyormu ?
    internet kopması olduğu sırada bilgisayar reset yapıp tekrar başlıyormu ?

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler