User Tag List

3 sonuçtan 1 ile 3 arası
Şu an Genel kategorisindeki Arkadaslar yardim. Priz hakkinda.. isimli konuyu okuyorsunuz.
    EnsaraY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    1
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Unhappy Arkadaslar yardim. Priz hakkinda..

Oncelikle merhaba,
    forumda yeeniyim bu yuzden hatalarimi mazur gorun. ben bodrum odamizda kus uretimi yapiyorum bodrumda sadece 1 adet ampul var 2 kabloyu 1 duya baglamislar oyle tesisatli degil yani.
    simdi sorun su bazen soguk oluyor kuslara elektrikli soba yakmak gerekiyor baska seyler icinde priz gerekiyor ama yok. bu ampulun kablosunu kesip bir 3lu prizin kablosuyla birlestirsem priz elde etmis olurmuyum? yoksa bir facia ile mi karsilasirim=D topraklama falan pek anlamiyorum bunlardan bana elektirikci cagirmadan en basit cozumu sunarsaniz cok sevirim. Wesselam..

beksy748 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    0
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı EnsaraY Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Oncelikle merhaba,
    forumda yeeniyim bu yuzden hatalarimi mazur gorun. ben bodrum odamizda kus uretimi yapiyorum bodrumda sadece 1 adet ampul var 2 kabloyu 1 duya baglamislar oyle tesisatli degil yani.
    simdi sorun su bazen soguk oluyor kuslara elektrikli soba yakmak gerekiyor baska seyler icinde priz gerekiyor ama yok. bu ampulun kablosunu kesip bir 3lu prizin kablosuyla birlestirsem priz elde etmis olurmuyum? yoksa bir facia ile mi karsilasirim=D topraklama falan pek anlamiyorum bunlardan bana elektirikci cagirmadan en basit cozumu sunarsaniz cok sevirim. Wesselam..
    anladığım kadarı ile seyyar lamba yapmışlar. bu kablonun kesiti bellidir. yani soba için uygun olmaz ayrıca topraklama yok. soba için topraklama gerekir.
    normal şartlarda dediğin kabloya priz olur ancak sobayı kaldırıcak şekilde olmaz. elektrikçi getirmek istemiyorsan dediğin odaya en yakın topraklı prizden seyyar kablo çekebilirsin. en yakın topraklı prizin kaç metrede olduğunu hesapla ve ona göre elektrikçiye grup prizli bir seyyar yaptırabilirsin.

ancak en güzeli elektrikçiyi çağır ve sana istediğin yere bir priz çeksin kabloyu duvara döşer görünüşte güzel olur. fazla masraflı olmaz.

Forum Yöneticisi hunca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    722
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    lamba kablo kesiti eminim 1 lik yada 1,5 luktur. belki de 0,75 lik ...Priz için en az 2,5 mm2 kesit kablo kullnamanı tavsiye ederim.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler