Konya'da cezaevinden yeni tahliye olan A.A tarla sulamada kullanılan elektrik trafosunu direkten söküp, içindeki bakır kabloları çalmak istedikleri iddiasıyla tarla sahibi ve mahalle sakinleri tarafından çırılçıplak soyulup, dövüldü.Olay, geçen 24 Nisan günü merkez Meram İlçesi Kaşınhanı Mahallesi'nde meydana geldi. 38 yaşındaki A.A., arkadaşları 38 yaşındaki A.G. ve 47 yaşındaki M.Ş. ile 42 EC 916 plakalı kamyonetiyle bir tarlaya gelerek, iddiaya göre tarla sulanmasında kullanılan elektrik trafosunu asılı olduğu direkten söktü. Trafonun içerisinde bulunan 180 kilo ağırlığındaki bakır kabloları çalan 3 kişi, tarla sahipleri tarafından fark edildi. Bunun üzerine tarla sahipleri 3 kişiye müdahale etti. Hırsızlık olayını duyan mahalle sakinleri de tarlaya koştu. A.G. ve M.Ş. mahallelinin elinden kurtulup kaçarken, kaçamayan sürücü A.A.'yı iddiaya göre köylüler, elbiselerini çıkartıldıktan sonra direğe bağlayıp sopalarla dövdü. Mahalle sakinleri, daha sonra sopa ve küreklerle kamyonete de hasar verdikten sonra A.A.'yı direkte bağlı bırakıp gitti. Bağlı olduğu ellerini çözmeyi başaran A.A., kamyonetiyle kaçtı. Durumu fark eden mahalle sakinleri de polise haber verdi. A.A., mahallenin yakınında polis tarafından yakalandı. Kaçan A.G. ve M.Ş. de kısa süre polis tarafından yakalandı. Şüphelilerden A.G. ve M.Ş., çıkarıldığı nöbetçi mahkeme tarafından tutuklandı. 'BEN YAPMADIM, ONLAR YAPTI' Burnunda kırık ve akciğerlerinde kanama şüphesi bulunan A.A.'nın ise halen hastanedeki tedavisi devam ediyor. Hırsızlık suçlamasından cezaevinden yeni tahliye olduğu belirtilen A.A. polise verdiği ilk ifadesinde suçlamaları kabul etmedi. Hırsızlığı tutuklanan 2 arkadaşının yaptığını öne süren A.A. şöyle dedi: ''Ben olay yerine kamyonetimle gittim. Diğer arkadaşlarım trafodaki malzemeleri çıkartıp, kamyonetin kasasına koydu. Sonra 20- 25 köylü geldi. Arkadaşlarım kaçtı. Ben tek kaldım. Köylüler beni direğe çırılçıplak bağlayıp sopalarla dövdüler. Ben de bir yolunu bulup, ağzımla ipleri çözüp kaçtım. Yolda da polis durdurdu. Beni çıplak halde görünce, ben de durumu anlattım.'' A.A.'nın da, tedavisi tamamlandıktan sonra adliyeye sevk edileceği belirtildi. Tarla sahibi ve mahalle sakinlerinden ise gözaltına alınan olmadığı kaydedildi. Olayla ilgili soruşturma sürüyor.Kaynak: Haber7