Türkiye Elektrik Ticaret ve Taahhüt AŞ (TETAŞ) Genel Müdürlüğüne Münib Karakılıç, Et ve Balık Kurumu Genel Müdürlüğüne de İsmail Kemaloğlu atandı.Resmi Gazete'de yayımlanan atama kararlarına göre, Devlet Desteklerini İzleme ve Denetleme Kurulu üyeliklerine Ekonomi Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı İbrahim Şenel ile Hazine Müsteşarlığı Sigortacılık Genel Müdürü Ahmet?Genç getirildi. TETAŞ Genel Müdürlüğü ve Yönetim Kurulu Başkanlığına, aynı yer Yönetim Kurulu Üyesi Münib Karakılıç, Türkiye Elektrik İletim AŞ (TEİAŞ) Yönetim Kurulu Üyeliğine de Mehmet Sinan Yıldırım atandı. Elektrik Üretim AŞ Yönetim Kurulu Üyesi Doç. Dr. Mahmut Faruk Akşit'in, bu göreve yeniden atanmasına karar verildi. Et ve Balık Kurumu Genel Müdürlüğü ve Yönetim Kurulu Başkanlığına İsmail Kemaloğlu atandı. Sayıştay savcılılıklarına Hikmet Tosun ve Mehmet Şimşek, Türk Patent Enstitüsü Yönetim Kurulu Üyeliğine Mürsel Ali Kaplan getirildi. Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü Yönetim Kurulu Üyeliğine Ali Rıza Yüceulu, Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü Yönetim Kurulu üyeliklerine Bedri Olcay Özgürce ve Orhan Öğe getirilirken, Ülker Acarer de Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü Yönetim Kurulu üyeliğine yeniden atandı. Posta ve Telgraf Teşkilatı Genel Müdürlüğü Yönetim Kurulu Üyeliğine Prof. Dr. Ender Ethem Atay yeniden getirildi. Kaynak: Haber7