User Tag List

2 sonuçtan 1 ile 2 arası
Şu an Mesleki Elektrik-Elektronik Programları kategorisindeki Lütfen yardım edin . PLC isimli konuyu okuyorsunuz.
    camfrogsonmez - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    1
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Lütfen yardım edin . PLC

meslek lisesi elektrik elektronik son sınıf öğrencisiyim ve okulum sorumluluk sınavımı verirsem bitecek.fakat yıl boyunca plc den pek birşey öğrenemedim bu yüzden sınavdan düşük alıcam diye korkuyorum ve sizden yardım etmenizi istiyorum.bu arada sınavım yarın saat 2 de.sorular şunlar :

1-Röle çıkışlı 220v beslemeli plc nin giriş bölümüne start,stop butonu ve üç uçlu endüktif sensör bağlayın.çıkış bölümüne ise 220v luk lamba , 20 Amper akım çeken bir fazlı motor bağlayınız.

2-16 giriş ve 8 çıkışlı bir plc ye bir adet ek ünite bağlıdır.ek ünite 8 giriş ve 8 çıkışlıdır. Bu sistemin tüm giriş ve çıkışları nasıl adreslenir?

3-üç fazlı asenkron motorun devir yönü değişimi plc ile yapılıyor. ileri buton I0.0 , geri buton I0.1 , stop I0.2 de bağlıdır.çıkışlarda ileri kontaktör Q0.0 , geri kontaktör Q0.1 de bağlıdır.Ladder şemayı SET-RESET komutlarıyla çiziniz.

4-Üç fazlı asenkron motorun otomatik yıldız/üçgen yol verme işlemi plc ile yapılacaktır.giriş ve çıkışların durumunu kendiniz düzenleyin.sadece ladder şemasını çiziniz.

Sorular bu kadar.Yardımlarınızı bekliyorum ve yarına kadar online kalacağım.

camfrogsonmez - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    1
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    en azından bi kaçını yapıp buraya koyamaz mısınız?pek vaktinizi alacağını sanmıyorum.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler