Diyarbakır'da süs havuzunda serinlemek isteyen çocuk elektrik akımına kapıldı. Ailesinin olayı duymaması için hastaneye gitmek istemeyen çocuğun ısrarına rağmen görevliler çocuğu müşahede altına almak üzere hastaneye kaldırdı

Edinilen bilgiye göre, Sur ilçesi Dağkapı kavşağında bulunan süs havuzunda serinlemek isteyen ismi öğrenilemeyen bir çocuk akıma kapıldı. Arkadaşlarının yardım istemesi üzerine çevredekiler tarafından sudan baygın olarak çıkarılan küçük çocuk, toprak zemine bırakılarak ambulans çağrıldı. Olay yerine gelen sağlık ekipleri çocuğa ilk müdahaleyi yaptıktan sonra müşahade altına almak için hastaneye götürmek istedi. Sadece başının ağrıdığını söyleyen çocuk ise ailesinin olayı duymasından korktuğu için hastaneye gitmek istemedi. Ancak görevliler çocuğu ambulansa alarak hastaneye götürdü. Nakşin Şahin adlı vatandaş, havuzda bir süre hareketsiz kalan çocuğun arkadaşlarının seslenmesiyle durumu fark ettiğini belirterek, "Olay yerine geldiğimde çocuk su altında yüzüstü yatıyordu. Öldüğünü sandım ve hemen sudan çıkardım. Havuzun yanındaki toprak zemine bıraktım. Çocuk 2 dakika daha suda böyle kalsaydı ölebilirdi. Çıkardığım gibi hemen ambulansı aradım" dedi.

Kaynak: Haber7