User Tag List

3 sonuçtan 1 ile 3 arası
Şu an Yüksek Gerilim ve Trafolar kategorisindeki Elektrik Telleri Yardım isimli konuyu okuyorsunuz.
    resatturkoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    1
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Elektrik Telleri Yardım

Merhaba arkadaşlar. Evimin balkonunun önünden Elektrik telleri geçmekte ve mesafe maalesef 1 metre civarında ve uzansam yetişebilecek durumdayım. Ben Tedaş dan elektrik tellerini biraz çekmesini talep ettim oda bana balkonumun proje de olmadığını balkonun yıkılması gerektiğini bildirdi. 4 yıldır bu şekilde oturmaktayım. Her sene yetkili arkadaş gelip bana balkonun yıkmamı söylüyor. Evin tek cephesi ve tek balkonu olduğu için balkonu yıkmak istemiyorum. geçen gün yine geldi ve bana seni savcılığa vereceğim 1 hafta süren kaldı dedi. Ben kendisiyle ılımlı bir şekilde balkon yıkılmadan yapabileceğim bir şey varsa yapmak istediğimi söylediğimde bana bir tek çözüm olduğunu onunda yeni bir kablo çekmek olduğunu söyledi. Telefon ile tam anlamadım ama sanırım Alpek veya Altec kablo çekilmesi gerektiğini söyledi. Evin önünde 5 adet elektrik teli geçiyor. Sizce be bu tellerin karşılığı olarak nasıl bir kablo çekmek gerekiyor. Kabloyu aldıktan sonra onları arayıp bağlantı yapacaklarını söyledi. 30 metre bir kablo alsam yeterli olacak. Nasıl bir kablo benim işimi görür ve mümkünse marka kesit ve fiyat konusunda yardımcı olur musunuz?
    Not: Yüksek gerilim geçmiyor 380 volt geçiyor.

Fahri Yetiş - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    2
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ne kesitte ve türde kablo alacağınızı da onların söylemesi gerekir.Sizin aldığınız kabloyu kabul etmezler.

Forum Yöneticisi hunca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    722
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    5 tel geçiyor ise standart olarak 4P+R (yani 4 adet pansy iletken-3 faz ve 1 nötr) 1 de sokak fazı olan rose. Karşılığ Aer yani alpe kablodur. Piyasada vardır. Kesitini Tedaş'tan öğrenebilirsin

Saygılar

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler