Şampiyonlar Ligi'nde Liverpool, Bordeaux ve PSV Eindhoven </font>ile eşleşen sarı-kırmızılılarda ortak görüş, gruptan çıkılacağı yönünde.Dün çekilen kuraların ardından Galatasaray'ın, Şampiyonlar Ligi eşleşmelerinde Liverpool, PSV Eindhoven ve Bordeaux ile C Grubu'nda yer alması, sarı-kırmızılı camiada memnuniyetle karşılandı. Galatasaray Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi Fatih Gökşen, Şampiyonlar Ligi'nde eşleşebilecekleri en iyi takımlardan oluşan bir grupta yer aldıklarını belirterek, ''Eşleşmelerden memnunuz, çünkü iyi bir gruba düştük. Tabii ki Şampiyonlar Ligi'nde güçsüz takım yok. Biz de gücümüzü kanıtlayarak buraya geldik. Başarılı olmak için elimizden geleni yapacağız. C Grubu bizim için biçilmiş kaftan'' dedi. Şampiyonlar Ligi'nde bu sezon en tehlikeli grup olarak Barcelona, Chelsea, Werder Bremen ve Levski Sofya'nın yer aldığı A Grubu'nu gösteren Gökşen, ligdeki en güçlü iki takımın bu grupta yer aldığına dikkat çekti. Galatasaray'ın Avrupa kupası maçlarında farkını her zaman ortaya koyduğuna da değinen Fatih Gökşen, ''Biz Avrupa'da farklıyız. Kimse bizi Türkiye'deki oyunumuzla değerlendirmesin. Avrupa'da her zaman coşarız'' ifadelerini kullandı.

GERETS VE CANAYDIN DA MEMNUN

Sarı-kırmızılı takımın teknik direktörü Eric Gerets de, Şampiyonlar Ligi'nde gruptan çıkabileceklerini kaydederek, ''Tabii ki bu gruptan çıkma şansımız var. Tur atlayabiliriz ama takımımız form grafiğini yükseltmek mecburiyetinde. Geçen sezon yakaladığı performansının üstüne daha fazlasını katmak zorunda. Ayrıca sakat futbolcularımızın takıma yeniden dahil olmaları da bizim işimizi kolaylaştırır'' diye konuştu. C grubunda karşılaşacakları rakipleri de değerlendiren Gerets, ''Liverpol'un gücü belli. Avrupa'nın üst düzey takımlarından biri. Konuşmaya çok gerek yok. PSV Eindhoven ise benim eski takımım. Hasan Şaş, kura sonrası bana, ***8216;Hatırlıyor musun, nasıl seni yenip göndermiştik buradan?***8217; diye takıldı. İnşallah öyle günler bir daha olur. Bordeaux'yu güçlü görmeyebilirsiniz, ama Fransa Ligi gerçekten zor bir lig ve oradan bu başarıyı elde etmek zor iş. Çok kaliteli kaliteli bir takım. Onlarla da bir hatıram var. PSV Eindhoven'da oynarken çeyrek finalde onları yendikten sonra Şampiyon Kulüpler Kupası'nı kazanmıştık'' diye konuştu. Monaco'da dün yapılan kura çekimini kulüp ikinci başkanı Adnan Polat ile birlikte yerinde izleyen kulüp başkanı Özhan Canaydın ise, kura çekimi sonrası yaptığı açıklamada, çok iyi bir kura çektiklerini belirterek, ''Zaten ben Bordeaux'yu istiyordum. Hocamız da PSV Eindhoven istiyordu. İkimizin de istediği oldu. Bu gruptan Liverpool ile biz çıkarız'' dedi.

</font>

gencbilim