User Tag List

3 sonuçtan 1 ile 3 arası
Şu an Aydınlatma kategorisindeki 12 Volt ile 6W lık LED Aydınlatmada Sorun Yaşıyorum isimli konuyu okuyorsunuz.
    tunsal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    1
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

12 Volt ile 6W lık LED Aydınlatmada Sorun Yaşıyorum

Merhabalar,
    Evimin bodrum katında kızım için 2 odalı bir ev yapıyorum. Evin aydınlatması için Bauhaus taki görevlilere danışarak 2 adet 6W lık led ampul, bu ampullere özel duylar ve 220 volu 12 ye indiren bir adaptör aldım. Prizden çıkan kabloyu adaptörden geçip eve girecek ve sonrasında bir klemens noktasından 2 ye ayrılacak şekilde yaptım. 2 odaya ayrılan hatlar ışıklara gitmeden önce de ampul butonlarından geçiyor. Yani sonuç olarak iki ampulü paralel bağlamış oldum. Sorunum şu;
    ampulleri ilk açtığımda yanıyorlar sonra kapatıp tekrar açmayı denediğimde belki bir iki sefer daha yanıyor ama sonra yanmıyor. her ne kadar paralel bağlamış da olsam bir sefer bir odanın apulunun iki butonu da açmadan yanmadığına da şahit oldum. Ama ne yazık ki yanıp yanmama durumları "şöyle yapınca yanıyor, böyle yapınca yanmıyor" şeklinde bir mantığa oturmuyor. ana prize ilk bağlantıdan sonra butonlar üzerinden ilk açılışta muhakkak yanıyorla ama sonrasında veya 1-2 sefer açıp kapanınca yanmıyorlar. Tekrar yanmaları için fişi ana pirizden çekip tekrar takmam gerekiyor.
    Kablo olarak ikiz standart elektrik kablosu kullanıyorum. 12 voltu taşımama gibi bir durumu olacağını zannetmiyorum.
    Yardımcı olabilir misiniz?

BeaMühendislik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    1
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Led aleminyum profile kapak ürünleri özel ürün üretimi ve satış hizmeti vermekteyiz ilgililere
    Duyrulur

Bea Mühendislik profilleri

Berkay Ünal

+905323765604

İletisim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    0
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bence lambalarınıza 12 v tam olarak sürekli gitmiyor trafo küçük gelebilir veya kablolarınız ince yada artı eksi fark edebilir bir ölçü aletiyle kontrol edin

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler