User Tag List

Sayfa 6/10 İlkİlk ... 45678 ... SonSon
93 sonuçtan 51 ile 60 arası
Şu an Üniversiteler kategorisindeki Çİft Ünvanli MÜhendİslerİn Smm Davasi isimli konuyu okuyorsunuz.
    Forum Yöneticisi hunca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    722
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    1- MÜh.fakÜltelerİnde Elk-eln MÜh BÖlÜmÜ AÇilmasina Ve Mezun Verİlmesİne Derhal Son Verİlmelİdİr.
    2- TÜm Ünİversİtedekİ Ders MÜfradatlari TektİpleŞtİrİlmelİdİr.
    3- Bu BÖlÜmlere Alinan ÖĞrencİ Sayisi Azaltilmali Ve Uzman Akademİk Personel Sayisi Arttirilmalidir.
    Laboratuvar Sayilari Arttirilarak GÖrsel Ve Uygulamali EĞİtİme Daha Çok Önem Verİlmelİdİr.
    4- Ve En Önemlİsİ Ünİv.lerİn MÜh FakÜltelerİnde Rehberlİk Ve DaniŞmanlik BÖlÜmlerİ OluŞturulmali ÖĞrencİlere Okul Sonrasi İŞ Ve Meslek YaŞami Hakkinda Bİlgİler Verİlmelİdİr.
    5- Emo, Ünİversİtelerle KoordİnelŞİ İlİŞkİler Kurmalir.
    6- Mesela Yenİ Mezun Bİr MÜhendİs, Smm BaŞvurusunda Bulunursa Emo Trarafindan Bİr Teste Tabİ Tutulmali Ve Sinavi GeÇerse Belgelendİrme Yapilmalidir.
    7- Bu Sinavdan BaŞarili Olamayanlara Stajyer MÜhendİs Uygulamasi Yapmalidir.yanİ Üye, Bİr Smm BÜrosunda En Az 1 Sene Ssk Li Staj GÖrmelİdİr.deneyİm Kazandiktan Sonra BaŞvurusu Tekrar DeĞerlendİrİlmelİdİr.
    8- Bunun İÇİn Smm Olan Her Üyeden Stajye MÜh. ÇaliŞtirmasi İÇİn Taah.alinmasi İle Uygulama SaĞlanabİlİr.
    9- ÖrneĞİn Smm Belgelerİ Ag Smm Yg Smm V.b. İsİmler Altinda BÖlÜmlere Ayrilabİlİr.
    10- Bunun İÇİn Mİsem E BÜyÜk GÖrev DÜŞmektedİr.

arifyilmaz61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    3
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Emo 16.11.2007 tarihinde yenı karar açıjklamış 1 kvolt üstü ve 1kVolt altı kşeklinde ama Elektrik Mühendislerine her ikidsinide vermiş...Emo adaleti işte Elektronikçilerede sus payı olarak 1kvolt altı SMM belgesi verecekmiş....

http://www.emo.org.tr/genel/bizden_d...&tipi=2&sube=0

Konular
    3
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

adem7146 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    0
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    emonun aldığı son karar iyi ve umut verici bir gelişme elektronik mühendisleri için. bu gelişme ışığında EEMO kurmak yerine sorunlarıa EMO içerisinde çözüm aramaya devam etmek bana daha mantıklı geliyor.

mbaynbay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    41
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı arifyilmaz61 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Emo 16.11.2007 tarihinde yenı karar açıjklamış 1 kvolt üstü ve 1kVolt altı kşeklinde ama Elektrik Mühendislerine her ikidsinide vermiş...Emo adaleti işte Elektronikçilerede sus payı olarak 1kvolt altı SMM belgesi verecekmiş....

http://www.emo.org.tr/genel/bizden_d...&tipi=2&sube=0
    yazmak istemiyordum ama yazacağım artık...önce elektronikci arkadaşlar yani elektronik mühendisler merak
    ediyorum. 1 kV anlamını bilen elektronik mühendisi varmı.
    -) inşaatta elektrik tesisatı yapılırken nasıl bir elektronikci ustasına iş verilebilir
    -) bu mantıkla yapı denetimlerinde elektronik mühendisi çalıştırması gerekir
    -)tedaş kaç tane elektronik mühendisi almış çalıştırmış bu güne kadar bilen elektronik mühendisi varsa
    cevap versin duyalım,kültürümüz gelişsin.
    -)Emo niye elektronikçilere torpil geçiyor anlamak zor.
    -)yarın bilğisayar mühendisleride proje çizmek işterlerse haklı olurlar.
    -)MADEM ELEKTRONİKCİSİNİZ,ELEKTRONİK CİHAZLARIN SERVİSLERİNE ALAMIYORSUNUZ.EMO 'YU ARKANIZA ALIP HER SERVİSİN SAHİBİ ELEKTRONİK MÜHENDİSİ OLMAK ZORUNDADIR DİYE,KANUN ÇIKARTMIYORSUNUZ.
    -)BUGÜN BİLĞİSAR SERVİS VE MALZEME SATICILIĞI YENİ BAŞLADI SAYILIR.BENİM DEĞERLİ MESLEKTAŞIM
    ELEKTRONİK MÜHENDİSLERİ NEREDESİNİZ.NİYE CAHİL İNSANLARI BU İŞLERİN PATRONU YATINIZ.

ARKADAŞLAR EMO'DAN NASIL FAYDALANACAĞINIZA BİLMİYORSUNUZ.ÖZELLİKLE ELEKTRONİK EŞYALARININ SERVİSLERİ BAŞINDA SİZİ GÖRMEK İSTİYORUZ.BEN YILLARCA BUNU İSTEDİM.PROJE
    ÇİZEREK KARNINI DOYURACAK DÜRÜST İNSAN YOK,PROJEYİ KİM VERGİSİNİN ALTINDA FİAT VERİRSE
    O ÇİZER GÜNÜMÜZÜN KOŞULLARI NE YAZIK Kİ BÖYLE.
    ELEKTRONİK MÜHENDİSİ ARKAŞLARA ÇOK İŞ VAR YETERKİ KENDİLERİNİ GELİŞTİRSİNLER, PRATİKLERİNİ
    ARTIRSINLAR ELEKTRİK PROJESİNİ VERĞİSİNE ÇİZSEN NE OLUR ÇİZMESEN NE OLUR.BEN YARI ELEKTRONİKCİ(PRATİKTEN VE ÖĞRENÇİYKEN ÇALIŞMAKTAN),ELEKTRİK MÜHENDİSİ OLARAK,ELEKTRONİK
    MÜHENDİSİ ARKADAŞLAR PRATİKTEN HİÇ HOŞLANMIYORLAR,BİZ TAMİRCİMİYİZ DİYORLAR,KENDİLERİNİ
    OKULA BAŞLARKEN KURDUKLARI HAYALLERDEN KURTARAMIYORLAR.
    ARKADAŞLAR BU ÜLKEDE İNŞAATLARDA MÜHENDİS VE MİMARLARDAN DAHA FAZLA USTAYIM DİYE GEÇİ-
    NENLERE ÖNEM VERİLİYOR.
    ELEKTRONİKCİ ARKADAŞLAR NİYE BİR TV TAMİR ETMESİNKİ,ELEKTRONİK MÜHENDİSİ ARKAŞLAR ESAS MESLEĞİNİZİ USTA DEDİGİMİZ KİŞİLERE NİYE BIRAKIYORSUNUZ. EMO İNANIN SİZİ DESDELEYECEKTİR.
    ELEKTRİK MÜHENDİSİ OLARAK BİZLERDE DESTEKLERİZ.
    ELEKTRONİK MÜHENDİSLERİ ;SERVİSLER......................................SE RVİSLER SİZİ ONLARIN BAŞINDAKİ KİŞİLER,İŞ SAHİPLERİ OLARAK GÖRMEK İSTERİZ.PROJENİN ADI VAR TADI YOK Kİ
    ELEKTRONİK MÜHENDİSLERİ PRATİK........................PRATİK YAPIN, ÜLKENİN KOŞULLARI BU
    TÜM ELEKTRONİK MÜHENDİSİ ARKADAŞLARDAN ÖZÜR DİLERİM,AMA BUNLARIN HEPSİ GERÇEK

Forum Yöneticisi hunca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    722
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ArkdaŞlar AtladiĞiniz Veya KaÇirdiĞiniz Bİr Şey Var...1 Kv Alti Ve ÜstÜ Olayi Elektronİk MÜhendİslerİnİ Kapsamamaktadir..
    Bu Olay Elektrİk-elektronİk MÜhendİslerİnİ Yanİ Çİft Ünvanli MÜh.lerİ İlgİlendİren Konudur....elektronİk MÜh. Mezunlarina Sadece Elektronİk Smm Verİlmektedİr.

Konular
    3
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Hunca'ya

Alıntı hunca Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ArkdaŞlar AtladiĞiniz Veya KaÇirdiĞiniz Bİr Şey Var...1 Kv Alti Ve ÜstÜ Olayi Elektronİk MÜhendİslerİnİ Kapsamamaktadir..
    Bu Olay Elektrİk-elektronİk MÜhendİslerİnİ Yanİ Çİft Ünvanli MÜh.lerİ İlgİlendİren Konudur....elektronİk MÜh. Mezunlarina Sadece Elektronİk Smm Verİlmektedİr.
    Hayır artık Elektronık mühendisleri de 1kvolt altı smm alabilecekler.Zaten Elektronik SMM diye bir şey olmayacak artık.Elektronik SMM nin yerine 1kVolt Altı Elektrik SMM belgesi verilecektir.Not:Bu bilgiyi EMo'ya doğrulattım...

mbaynbay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    41
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Elektronİk MÜhendİslerİnİ Elektrİk Tesİsati Ve Elektrİk Projesİ İÇİn Smm Verİlİse,yapi Denetİm Ve TedaŞ Bunlari Kabul Etmez Ve Benİm Gİbİ Elektrİk MÜhendİslerİ Oda Kaydi Olmadan
    Pek Hala Bu İŞİ YÜrÜtÜr,bu İŞİndende Anlami Kalmaz,emo HİÇ Bİr Zaman Elektronİk MÜhendİslerİne Elektrİk Smm'sİ Veremez Kanunlara Aykiri,bİlĞİsayar MÜhendİslerİ'nİde Bu
    Hakki Vermek Zorunda Kalir,gemİ İnŞaat MÜhendİslerİ Bİr Zaman Emo Üyesİydİ Onlarda Bu
    Gİ Sorunlar YaŞanmadi
    Emo Şayet Elektronİk MÜhendİslerİne BÖyle Yetkİ Verİrse. İntİhar EtmİŞ Sayilir
    Emo BÖyle Bİr Yetkİyİ,yetkİsİz MÜhendİslere Versİn,bakin Neler Oluyor.pÜf Noktasi Vardir
    İyİ Bakin.
    Elektronİk MÜhendİslerİ HİÇ BoŞuna Hayal Kurmasinlar,

Konular
    3
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    SAYIN Mbaynbay ;

Hala daha verilirse edilirse diyorsun akrdeşim..Artık verildi bitti...HAyal falan kımsenın kurdugu yok..Esıkiden Elektronik SMM si olanalr 1 Kvolt altı Elektrik SMM si ile değiştiriyor...
    Daha öncekı emsajlarında da Elektronikçilerin bina tesiisatından anlamadığını yazmıssın..Kardeş binalar artık akıllı binalar diye anılıyıor.Siz bu konuda ne kadar bilginiz var merak ediyorum.
    Şu an yaptığım işlerdeki binalarda Santral sistemelrinin hepsi var.Seslendirem telefon yangın alarm ,Bilgisayar data ,Tv santrali ...Aslında sana şimdi sen zayıf akımla ilgi hangi dersi aldın diye sormam lazım..yani sinyaller sistemler ,antenler ...ama ben gene bu soruyu sana sormayacam...Bizim ELektrik Mühendisi arkadaşlarımızla problemimiz yok ..bizim sadece daha önceki hakkımızı elimzden alan EMO'dan tekrar hakımızı geri aldık..Yni 1997 öncesi aynı bolumdeki Mühendisler buişi yapabilmekte...Ama ne hikmetse 1997 sonrakiler bu iş yapamaz dediler..Neden 1997 de aya mı gittik ne oldu kiii...
    Biz sadece Hakkımızı geri aldık .

adem7146 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    0
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    elektronik mühendisleri de elektrik dersleri almıştır. tabbiki ağırlıklı değil. bu yüzden 1KV altı SMM çözümüne gidilmiş. mbaynbay elektronik mühendislerini sözüm ona aşağılamaya çalışmış. ben kendisine cevap vermeyeceğim. ancak elektrik konusunda kafasına takılan ya da öğrenmek istediği bir şey olursa bana sorabilir. bir elektronik mühendisi olarak kendisine yardımcı olabileceğim kesin.

Sayfa 6/10 İlkİlk ... 45678 ... SonSon

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler