User Tag List

Sayfa 7/10 İlkİlk ... 56789 ... SonSon
93 sonuçtan 61 ile 70 arası
Şu an Üniversiteler kategorisindeki Çİft Ünvanli MÜhendİslerİn Smm Davasi isimli konuyu okuyorsunuz.
    mbaynbay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    41
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    KARARI GÖRMEK İSTEYENLER BURAYA TIKLAYABİLİR http://img337.imageshack.us/img337/5059/kararbuft0.png

7. maddeye,8. madde acıklı getiriyor ve 9. madde 21.12.2005 diye başlayarak açıklık getiriyor.
    hiç kimsenin kendi açısından yorumlamasına gerek yok.ben emo'ya sordum konu ELEKTRONİK-ELEKTRİK mühendisliği ünvanı
    olanlara ve21.12.2005 tarihinde önce smm almış ELEKTRONİK MÜHENDİSLERİNİ İLGİLENDİRMEKTEDİR.
    ELEKTRONİK MÜHENDİSLERİNE AŞAĞILAMIYORUM.TAM TERSİ MESLEKLERİNİ BAŞKALARININ KULLANMASINA KARŞIYIM:HER ELEKTRONİK SERVİSİ;NDE ELEKTRONİK MÜHENDİSİ OLSUN İSTİYORUZ. BU ĞÜN CEP TELEFONU SERVİSLERİ;TV SERVİSLERİ........ KİMLERİN ELİNDE
    MESLEĞİNİZE SAHİP CIKIN İNANIN TÜM ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ DESTEKLEYECEKTİR.MESLEĞİNİZE NİYE SAHİP ÇIKMIYORSUNUZ?
    ben öğrencik yıllarımda tefon imalatı,elektronik telefon imalatı firmasında çalıştım hiç bir zaman merak eden,öğrenmek için gelen elektronik
    mühendisliği öğrencisi göremedim, halbuki elektronik mühendisliği öğrencilerine kapıları sonuna kadar açıktı,hanği tv tamircisinin yanında deneyim kazanayım diye düşünüp çalışan elektronik mühendisi var.
    mesleğinize sahip çıkmayacaksınız,bilmediğiniz ders almadığınız konularla ilğili smm alacaksınız.trancript incelemesi elektronik-elektik mühendisi ünvanı olanlarla ilğili,ya hiç birderse doğru dürüst almadıysa sonuç belli

arifyilmaz61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    3
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Madde 9.2 Önceki belgesi Elektronik SMM olan EM 'lere Elektrik SMM 1kVolt altı SMM belgesi düzenlenir

Konular
    41
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı arifyilmaz61 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    SAYIN Mbaynbay ;

Hala daha verilirse edilirse diyorsun akrdeşim..Artık verildi bitti...HAyal falan kımsenın kurdugu yok..Esıkiden Elektronik SMM si olanalr 1 Kvolt altı Elektrik SMM si ile değiştiriyor...
    Daha öncekı emsajlarında da Elektronikçilerin bina tesiisatından anlamadığını yazmıssın..Kardeş binalar artık akıllı binalar diye anılıyıor.Siz bu konuda ne kadar bilginiz var merak ediyorum.
    Şu an yaptığım işlerdeki binalarda Santral sistemelrinin hepsi var.Seslendirem telefon yangın alarm ,Bilgisayar data ,Tv santrali ...Aslında sana şimdi sen zayıf akımla ilgi hangi dersi aldın diye sormam lazım..yani sinyaller sistemler ,antenler ...ama ben gene bu soruyu sana sormayacam...Bizim ELektrik Mühendisi arkadaşlarımızla problemimiz yok ..bizim sadece daha önceki hakkımızı elimzden alan EMO'dan tekrar hakımızı geri aldık..Yni 1997 öncesi aynı bolumdeki Mühendisler buişi yapabilmekte...Ama ne hikmetse 1997 sonrakiler bu iş yapamaz dediler..Neden 1997 de aya mı gittik ne oldu kiii...
    Biz sadece Hakkımızı geri aldık .
    Bahsettiğiniz konuları niye hakkınızı aramıyorsunuz diye sormuştu:Bu gün resmi kurumlar dahil,Eski binaları data hattı yapılıyor,ihalari veriliyor, siz neredesiniz sayın elektronik mühendisi meslektaşlarım,bu ğibi işlere
    mesleki özelliği diplomaya dayanmayan kişiler yapıyor neredesiniz,biz elektronik mühendisiyiz bu işleri yapma yetkisi bizde olmalı diyen elektronik mühendisleri neredesiniz yetkilerinizi niye başkasına veriyorsunuz, yangın alarmında niye elektronik mühendisler yok,uydu montajında,tamirinde niye yoksunuz,niye bilğisayar piyasasına usta çirak yöntemi ile yetişenler sahipleniyor. Habariniz yok uyanın mahkemelerin tamamına data hattı yapılıyor,onaylı projesi olmadan neredesiniz dört gözle bekliyoruz.
    size göre iş çok ama ortada kimse yok,mesleğini yap bırak elektrik projesine inan o işte para yok,vergi çok

Konular
    41
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı adem7146 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    elektronik mühendisleri de elektrik dersleri almıştır. tabbiki ağırlıklı değil. bu yüzden 1KV altı SMM çözümüne gidilmiş. mbaynbay elektronik mühendislerini sözüm ona aşağılamaya çalışmış. ben kendisine cevap vermeyeceğim. ancak elektrik konusunda kafasına takılan ya da öğrenmek istediği bir şey olursa bana sorabilir. bir elektronik mühendisi olarak kendisine yardımcı olabileceğim kesin.
    ben sizleri aşağılamıyorum.Neden mesleginize piyasanın cahillerine kullandırıyorsunuz diyorum.
    merakını ğidereyim:şu dönemi bilmem ama bizler kendimizi öğrenci iken yetiştirdik:öğrenciyken telefon imalatında ve elektronik santral imalatında çalıştım,bir arkadaşımda elektronik tartı aletlerinin ithalatını yapan
    şirketin serviş işlerini yürütüyordu,bir başka arkadaşım yangın alarm şirketinde çalışırdı bugün aynı konuda kendi işini yapıtor fazlasına gerek yok(75 kişilik sınıfta 65 kişi çalışıyordu) ama hiç bir elektronik mühendisliği öğrencisini buralarda göremedik. acaba neden öğrencilik yıllarında pratiklerini geliştirmediler(acaba hayal aleminde mi yaşadılar birileri gelecek vay sen elektronik mühendisi olmuşşun gel istediğin kadar paramı
    diyecekti),elektronik telefon santrallarının tesisatlarını yapan bir tane elektronik mühendisine raslamadım
    öncelikle maddeleri iyi yorumlayın21.12.2005 den önce smm alanlardan bahsediyor

arifyilmaz61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    3
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    SAYIN mbaynbay ;

Anlamakta zrluk cektiğin belli bir daha söyleyim.Elektronik SMM diye bir şey yok artık ..Onun yerine 1kvolt altı Elektrik SMM si var ...EMO ya da bu soruyu tekrar yonelttim ve bunu doğrulattım..Ayrıca madeleri iyi okumaktan bahsediyorsun ama 7 madeyide okumanı tavsiye ederim...Ayrıca telefon santrali tesisiatı yapana rastlamamışsın onuda soyleyeyım ...Telefon seslendirme yangın uydu sistemleri projelerinde bulundumkardeş..Merakın kalmasın diye soledim...

adem7146 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    0
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bazı arkadaşlar kafamı karıştırdı www.emo.org.tr den tekrar okudum . gayet açık ve net. elektronik smm diye artık bir şey yok. bakın şimdi emo nun sayfasından kopya yapıştır yapıyorum..
    c) EM: Elektrik ve/veya Elektronik Mühendisleri ile Yüksek Mühendislerini,
    2- 1kV altı tesislerle ilgili hizmetleri yürütecek EM***8216;lere Elektrik 1kV altı tesisler SMM belgesi,
    9.2- Önceki belgesi Elektronik SMM olan EM***8216;lere Elektrik 1kV altı tesisler SMM belgesi, düzenlenir.
    ifadeler gayet açık ve net. yani Elektronik mühendisleri '''1kv altı SMM '''' alabiliyor artık

Konular
    41
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı arifyilmaz61 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    SAYIN mbaynbay ;

Anlamakta zrluk cektiğin belli bir daha söyleyim.Elektronik SMM diye bir şey yok artık ..Onun yerine 1kvolt altı Elektrik SMM si var ...EMO ya da bu soruyu tekrar yonelttim ve bunu doğrulattım..Ayrıca madeleri iyi okumaktan bahsediyorsun ama 7 madeyide okumanı tavsiye ederim...Ayrıca telefon santrali tesisiatı yapana rastlamamışsın onuda soyleyeyım ...Telefon seslendirme yangın uydu sistemleri projelerinde bulundumkardeş..Merakın kalmasın diye soledim...
    emo ya telefon edip sordum, ve ekteki yazı bize direk gelen yazıdır.yorumu size ait olsun

Ben elektronik mühendislerinin durumunu çok iyi biliyorum:Serbest piyasaya pratikleri olmadığı için çıkamıyorlar
    ama ben bu tutumlarına anlamsız buluyorum.Bugün bir bilsayarı dağıtsan toplasan ve istanbul malzemeci
    pyasası'nı araştırsa bilğisayar konusu tamam iş yaparsın niye cesaret yok,bizler kendimizi böyle geliştirdik.

adem7146 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    0
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı mbaynbay Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    emo ya telefon edip sordum, ve ekteki yazı bize direk gelen yazıdır.yorumu size ait olsun

Ben elektronik mühendislerinin durumunu çok iyi biliyorum:Serbest piyasaya pratikleri olmadığı için çıkamıyorlar
    ama ben bu tutumlarına anlamsız buluyorum.Bugün bir bilsayarı dağıtsan toplasan ve istanbul malzemeci
    pyasası'nı araştırsa bilğisayar konusu tamam iş yaparsın niye cesaret yok,bizler kendimizi böyle geliştirdik.
    EKTEKİ YAZI NEREDE?

Konular
    41
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı adem7146 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    EKTEKİ YAZI NEREDE?
    sayın adem' kararı görmek isteyenler tıklasın 'var yazı orada biraz aşağıda

Forum Yöneticisi hunca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    722
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ArkadaŞlar..bakin Bİr Yerde KariŞtiriyorsunuz... Yenİ Mezun Bİr Elektronİk MÜhendİsİ Ne (sadece Elektronİk Ünvanli) Asla Ve Asla 1kv Alti Elektrİk Smm Verİlemez..

Ancak Daha Önce Bİr Elektronİk Smm Belgesİne Sahİp Bİr Tek Ünvanli Elektronİk MÜhendİsİne İse 1 Kv Alti Elektrİk Smm Verİlmektedİr.

Burda Bİr ÇelİŞkİ Var Ama Sİzİn Yukarida AnlattiĞinizdan Farrkli..

Yanİ Daha Önceden Herangİ Bİr Sebeple BelgelenmİŞ ArkadaŞlar (elektronİk Smmlİk YapmiŞlara) İÇ Tesİsat Projelerİnİ İmzalama Yetkİsİ Verİlmektedİr.

Ancak Mesela Yenİ Mezun Olan DÜz Elektronİk MÜhendİsİne Sadece Elektronİk Smm Verİlecektİrrr.. Bu Gayet AÇik

Sayfa 7/10 İlkİlk ... 56789 ... SonSon

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler