User Tag List

Sayfa 10/10 İlkİlk ... 8910
93 sonuçtan 91 ile 93 arası
Şu an Üniversiteler kategorisindeki Çİft Ünvanli MÜhendİslerİn Smm Davasi isimli konuyu okuyorsunuz.
    mbaynbay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    41
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı cyctec Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    endüsrtiyel dünyada varız hiç korkmayın. iyiki varız da sistem geliştriilmeye başlandı. bunun yanında ben elektrik makinaları dersini aldım üstad bilesiniz. sarmaşıklı okuldan mezun olabilirsiniz, benim için anlam ifade etmez hemde hiç, formasyonunuzun da ne olduğu ifade etmez ama şu açıktırki sizin ders diye aldıklarınız benim gördüğüm matematiğin yanında bile sivrisinek kalır bilesiniz.

kaç tane fabrika montajı yaptınız onu söyleyiniz?
    ben şu ana kadarbir çok hattın montajını yapmış devreye almış bir mühendisim, siz istediniz kadar emoda kimin elektrik projesi çizeceğini tartışıp durun zaten bu mantıkla siz hareket ettikçe yanınızda bir gram olmıcaz.

benim aldığım eğitimlerin yanında solda sıfır kalırsınız bey efendi, sadece sahip olduğum sertifikaları buraya yazssam bana bir daha güç elektroniği almanız elektrik makinaları almadan işe yaramaz demeyiniz ki o derside aldım

kusura bakmayın siz kabugunuzda pastayı paylaşmaya bakın ama bilesiniz dunya değişiyor , ileride sizler sadece şalt tesislerine hapiskalırsanız şaşırmayın. ben sizin yüksek gerilime dokunmam ama untmayın içinde bir gram dahi zayıf akım olsa bizden izin almak zorun kalırsanız üzülmicem. hali hazırda teknik servislere yormuşşunuz bizim işleri bey efendi sizin mantaliteniz bu kadar işte, dunya aya çıktı sızın nesıldekıler yuzunden bızde ancak elektrik direklerine çıkabildik. ama size rağmen bu ülkede muhendislik hakettiği yere gelecektir ama emo ile değil.

bu arada emodan içeri adımımı dahi atmam. tedaşın hukukı yukumluluklerını uzerınıze yıkmak ıcın sıze tanıdıgı sansı bır lutu sanmayın veya gereklılık. yanılırsınız. gerçı tedaş medas kalmadı ama olsun.

sizin mantıgınzda muhendıslık hangı derslerı aldıgınız ve almadıgınızla ılgılı ama bırı gelse dese ki yüksek teknoloji ürünü tesisler yapalım dese eminim sizler sadece bunun şalt tesislerini yaparsınız, gerçiordaki modern teknolojilerde gunumuz elektronikçilerine ait ama siz hala onları teknik servislere layık gormektesınız. ben olsam elektrık muhendısını içinde kontrol sistemi olan, zayıf akım olan tesis ve sistemlere bir gram yaklaştırmam.

ama ilerleyen zamada sizde dunyadakı muhedıslık anlayısının cereyan muhendıslıgı oladıgını hatta gerıde kaldını baya baya anlıcaksınız. ama bunda bize baya görev düşüyor.

her neyse siz cereyan projesi çizin , şükürki ülkede yüksek teknoloji üretebilecek bunları çalışır hale getirebilecek insanlar yetişmeye başladı.

bu arada mühendisliğime emin olun laf soylemek ıstemezsınız! sağlamımdır,şalt tesisi dışında size istediniz her turlu tesisi 0 dan kurar tasarlar yazar çizer autocad kullanmdan ve cereyan demeden yapar teslim ederim.

bu kadar sert olmamdakı sebeb ise geri kalmış mantalite ile düşünmenizdir.

saygılaırmla ,
    eliboş işsizler, konuşur bir havayla haberleşme mühendisi olmuş işte böyle hayelleri yıkılmış,ekonomiye bir katkısı olmamış.ögrenciği boyunca deneyim kazanmamış,sonradan yok elektrik mühendislerine şöyle yapacağim,emo ya adımını atmazmış.tasarlar yazar çızermiş,yok bilmem ne icad yapacakmış gelecekte,bizler geri kafalı arkadaş süper ileri kafalı,ceryan mühendisliği bunları söylemek kolayda sizin yaptığınız bir şey görelim burada yayınlayınki herkez sizin ne olduğunuzu görsün,bak biz yayınlıyoruz işine gelen bakıyor.
    lafla peynir gemisi yürümüyor icraatınızı görelim.
    şu kadarını söyleyeyim projeden hiç kimsek gelir elde ettiği falan yok,bizim için sadece yapmamız gereken bir şey,ama dışardaki yani sizin gibilere cazip görüne bilir,işin doğrusu bu,bu işin kaymağını mimarlar yer
    benim için çok önemi yok.
    tanımadığın bilmediğin bir kişinin mantığını düya görüşünü,bilime bakış açısını,ileri dönük ne gibi düşünceleri olduğunu nereden biliyorsunuzda yorum yapıyorsunuz.
    siz galiba mühendis değilsiniz şünu bilmeniz gerekir.mühendislik fakültelerinde elektrik, elektronik,bilgisayar bölümlerinde verilen matemetik dersi aynıdır.Hatta şu kadarını söyleyebilirim,meslki dersler dahil olmak üzere alttan dersi olanlar,elektrik,elektronik,bilgisayar öğrencileri birbirlerinin sınıfından ders alabiliyorlardı.aynı ders aynı hoca ne farkederki sen uzaydan mı mezun oldun.sizin bişeyleri bilmeniz başkasının bilmemesi anlamına gelmez,sizden dahada iyi bilebilir. bu olayları bilmediğiniz için mühendisliğinizden şüphe duymaya başladım.veya siz ordinalyus(uluslararası)profösörsünüz.
    size özel bir şey yazayım;İnsanın kendine güveni olması son derece iyi,ama bu yolda elektrik mühendislerine kafaya takarak bir yere varamazsın,bir çok yerde yabancılarla çalıştığını yazmışsın,devamlı bir işte calışmanın faydaları var.Elektrik-inşaat-makina mühendisliği çok kazanan sınıfında değil,bunun yanısıra çabuk iş bulabiliyorlar(diğer mühendislere göre) benim gördüğüm gerçek bu,auocad kullanmakda zor iş değil öğrenecek kaynakta çok,bir çok mühendis arkadaşın burosunda teknisyenler autocad ile çizim yapıyor sizde öğrenebilirsiniz o kadar dert etmeyin teknisyenler bizim çoğumuzdan daha düzgün çizerler o kadar dert etmeyin sizde öğrenebilirsiniz emo da ücretsiz kursları var azuhaliniz bilir isterseniz önce üye olun ondan sonra
    gidersiniz,ama sizin gibi birisine bunlar basit gelir gerek yok.Fabrikanın montajının nesi varki bizim için sıradan bir iş. yakında gübre fabrikası tesisatı yapacağız normal bir iş masrafların kendine ait almak üzere gelebilirsin
    bu adam ne biçim mühendis gibi bir laf duyarsam anında postalarım iyi bilesin çünkü bir mühendise laf söylenmesi benim acımdan hiç hoş bir şey değil,ama benim çalışanlarım söyler haberin olsun.
    BENİM AÇIMDAN BU TARTİŞMA BURADA BİTMİŞTİR,YANIT VERİLMEYECEKTİR.TANIMADIĞIM İNSANA İNSAN OLDUĞU İÇİN SAYGI DUYMAK ZORUNDAYIM,KARŞI TARAFTAN BUNU BEKLERİM

Banned Halilusta - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    0
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Çok ama çok boş tartışmalar içine girmişsiniz benim mesleğim seninkinden daha iyi yok benim babam senin babanı döver türden trajikomik muhabbetler...
    Her mesleğin hatta o mesleğin kollarının her birinin önemi büyüktür bunu hiç bir kimsenin küçümsemeye hakkı yoktur. Mühendislikler zincirin halkalarıdır tek başına bir işe yaramazlar. Neyin sidik yarışını yapıyorsunuz hangi mantık ve ruh hali içine girmişsiniz! kültürlü ve eğitimli insanlara yakışmayacak türden boş açıklamalarla doldurmuşsunuz konuyu.
    Son olarak size sahip çıkmak amacıyla kurulmuş sizi temsil eden odalarınıza sahip çıkın beğenmediğiniz uygulamalarını toplantılarına katılarak uyarılar yaparak düzeltmek için çaba gösteriniz. Sizi temsil eden odanıza atılan çamur ve pislikler kendinize atılmış sayılır. Yıkıcı olmayın yapıcı olun, kuru gürültü değil icraat yapın...

ukilic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    0
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Arkadaşlar bu foruma yeni üye oldum ve çok beğendim. Öncelikle sizleri bizleri aydınlattığınız için tebrik ediyorum. 1997 yılı sonrası mezun ünvanı elektronik mühendisi olupta elektrik 1kv altı ve üstü elektrik smm belgesi alan bildiğiniz kişi yada kişileri ve aldıkları şehirleri bilen varmı? Bilen arkadaş varsa lütfen acilen cevap yazabilir mi?
    Teşekkürler

Sayfa 10/10 İlkİlk ... 8910

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler