User Tag List

Sayfa 3/10 İlkİlk 12345 ... SonSon
93 sonuçtan 21 ile 30 arası
Şu an Üniversiteler kategorisindeki Çİft Ünvanli MÜhendİslerİn Smm Davasi isimli konuyu okuyorsunuz.
    Forum Yöneticisi hunca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    722
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    sevgili electricia.Bahsettiğin SMM kararına ilişkin detaylı bilgi yine bu forumda yayınlanmıştı.

levent7027 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    0
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bende bir elektrik elektronik mühendisi olarak , kayıtlı olduğum odanın böyle bir uygulamasıyla karşılaşmaktan rahatsızım. yüksek gerilim işletme hakkı smm belgesi için benden tahahütname istiyorlar. yani davayı kazanacaklarını zannederek ilerde , simdi 250 milyona aldığım belgeyi iade etmemi bekliyorlar.

bence emo mühendislere sorun çıkarmak yerine , onların proplemlerini çözmelidir. niye odaya üye olup aidat yatırıyoruz ?

berkay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    3
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Konular
    3
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    DANIŞTAY KARARI

Konular
    3
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    http://rapidshare.com/files/7508701/..._305_.jpg.html

DANIŞTAY KARARI İNDİRMEK İÇİN LİNK

Konular
    3
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

YİNE BU YÖNETMELİĞİN İPTAL OLDUĞUNU KENDİ SİTELERİNDE YAZDILAR...VE TAAAHÜTNAMEDE DE KARAR BOZULURSA VERDİĞİMİZ SMM LERİ GERİ ALIRIZ DEDİLER.İŞTE YAZI

ELEKTRİK ELEKTRONİK MÜHENDİSLERİNİN DİKKATİNE

TMMOB Elektrik Mühendisleri Odası Yönetim Kurulu 08.02.2006 tarih ve 39/47 sayılı oturumunda, Danıştay 8. Dairesinin 2004/5669 E.2005/5319K. sayılı ve 21.12.2005 tarihli kararıyla, Elektrik-Elektronik Mühendisi üyelerimizi ilgilendiren, TMMOB Elektrik Mühendisleri Odası Serbest Müşavir Mühendislik Hizmetleri Yönetmeliği'nin 8/g maddesi ile 9/ h maddesinin birinci fıkrasının 3. ve 4. cümlelerinin iptal kararını görüştü.

TMMOB Elektrik Mühendisleri Odası Yönetim Kurulu 08.02.2006 tarih ve 39/47 sayılı oturumunda, Danıştay 8. Dairesinin 2004/5669 E.2005/5319K. sayılı ve 21.12.2005 tarihli kararıyla, Elektrik-Elektronik Mühendisi üyelerimizi ilgilendiren, TMMOB Elektrik Mühendisleri Odası Serbest Müşavir Mühendislik Hizmetleri Yönetmeliği'nin 8/g maddesi ile 9/ h maddesinin birinci fıkrasının 3. ve 4. cümlelerinin iptal kararını görüştü.

Elektrik Mühendisleri Odası Yönetim Kurulu 13.02.2006 tarihli ve 0550/A sayı ile EMO Şubelerine gönderdiği yazıda;
    "Danıştay 8. Dairesinin 2004/5669 E. 2005/5319 K. sayılı ve 21.12.2005 tarihli kararıyla, TMMOB Elektrik Mühendisleri Odası Serbest Müşavir Mühendislik Hizmetleri Yönetmeliği'nin 8/g maddesi ile 9/ h maddesinin birinci fıkrasının 3. ve 4. cümlelerinin iptal kararı, Yönetim Kurulumuzun 08.02.2006 tarih ve 39/47 sayılı oturumunda görüşülmüş olup; karar her ne kadar Odamız tarafından temyiz edilecek olmakla birlikte, kararın uygulanması zorunluluğu olduğundan, iptal edilen yönetmelik hükümlerinin yerine, Danıştay kararından belirlenen çerçeveye uygun yeni bir düzenleme yapılıncaya kadar, anılan yargı kararının gereği olarak, diplomalarında çift unvan bulunan (Elektrik-Elektronik) üyelerimize, SMM, YG Tesisleri İşletme Sorumluluğu vb. belgeler düzenlenirken transc ript incelemesi yapılmayarak, üniversitelerin ilgili bölümlerinden mezun olan tüm üyelerimize eşit haklar tanınacak şekilde işlem yapılmasına; ayrıca, anılan belgelerin düzenlenmesi aşamasında çift unvanlı (Elektrik-Elektronik) üyelerimizden, konuya ilişkin olarak farklı bir yargı kararı çıkması durumunda, verilen belgelerin iptali dahil tüm sonuçlarına uygun davranılacağına dair taahhütname alınmasına, karar verilmiştir. Anılan üyelerimize belge düzenlenirken, ekteki taahhütnamenin imzalatılması hususunda gereği için bilgilerinize rica ederiz***8221;
    denildi.

Taahhütname örneği yazımızın devamındadır.

TAAHHÜTNAME ÖRNEĞİ

Elektrik Mühendisleri Odası'ndan almış olduğum ........................................ Belgesinin, Danıştay 8. Dairesi'nin 2004/5669 E. 2005/5319 K. ve 21.12.2005 tarihli iptal kararı doğrultusunda verildiğini, halen temyiz aşamasında olan davanın sonucunda farklı bir karar çıkması halinde, almış olduğum belgenin iptali dahil tüm sonuçlarına uygun davranacağımı taahhüt ederim.

Adı Soyadı :
    Oda Sicil No :
    Tarih :
    İmza :
    Adres :

Bu Haber 17.03.2006 gününden itibaren 316 defa okunmuştur.
    Güncellenme Zamanı: 26.03.2006 23:56:42

Konular
    3
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    SMM İLE İLGİLİ ÇOK ÖNEMLİ OKUYUN

İPTAL OLAN MADDE
    8/g) EMO, büroda çalışan SMM sayısına, bunların MESLEKTEKİ KIDEMİNE VE UZMANLIK ALANLARINA GÖRE YETKİ SINIRINI SAPTAYARAK SMM***8217;LERİN UZMANLIK ALANLARINI, yapabileceği SMM Hizmetlerini ve iş hacmini belirleyebilir.

İPTAL OLAN MADDE
    9/h) EM 01/01/1997***8217;den önce SMM belgesi almış ise kendisine, aksi bir talepte bulunmadığı takdirde, önceki ünvanlı SMM belgesi düzenlenir. Ancak EM bilgisayar mühendisi ise belgesi mutlaka Bilgisayar SMM olarak düzenlenir. EM***8217;nin lisans diplomasında birden fazla ünvan bulunması durumunda SMM belgesi ünvanının belirlenmesi için EM***8217;den transcript istenir. Gerektiğinde transcript ile ilgili ek açıklama mezun olunan bölümden yazılı olarak istenir.

İŞTE EMONUN YAPAMAYACAKLARI

-SMM SAYISI BELİRLEYEMEYECEK

- MESLEKTEKİ KIDEMİNE VE UZMANLIK ALANLARINA GÖRE
    YETKİ SINIRINI SAPTAYARAK SMM***8217;LERİN UZMANLIK
    ALANLARINI BELİRLEYEMEYECEK

- SMM HİZMETLERİNİ VE İŞ HACMİNİ BELİRLEYEMEYECEK.

-TRANSCRPİT İSTEYEMEYECEK.

-1997 ÖNCESİ SONRASI AYRIMI YAPAMAYACAK.

-1997 ÖNCESİNE KIYAK GEÇEMEYECEK

YİNE BU YÖNETMELİK MADDELERİNİN İPTAL OLDUĞUNU KENDİ SİTELERİNDE YAZDILAR...VE TAAHÜTNAMEDE DE KARAR BOZULURSA VERDİĞİMİZ SMM LERİ GERİ ALIRIZ DEDİLER.BUNA KARŞIN BU AŞAĞIDAKİ TAAHHÜTNAMEDEKİ YAZIDA YİNE YÖNETMELİĞİN TAMAMINI EKSİKSİZ VE TAM İMZALARIZLA NEYİ KATEDİYORLAR.?
    İŞTE YAZI

İŞTE KENDİ SİTELERİNDEN

Elektrik Mühendisleri Odası Yönetim Kurulu 13.02.2006 tarihli ve 0550/A sayı ile EMO Şubelerine gönderdiği yazıda;
    "Danıştay 8. Dairesinin 2004/5669 E. 2005/5319 K. sayılı ve 21.12.2005 tarihli kararıyla, TMMOB Elektrik Mühendisleri Odası Serbest Müşavir Mühendislik Hizmetleri Yönetmeliği'nin 8/g maddesi ile 9/ h maddesinin birinci fıkrasının 3. ve 4. cümlelerinin iptal kararı, Yönetim Kurulumuzun 08.02.2006 tarih ve 39/47 sayılı oturumunda görüşülmüş olup; karar her ne kadar Odamız tarafından temyiz edilecek olmakla birlikte, kararın uygulanması zorunluluğu olduğundan, iptal edilen yönetmelik hükümlerinin yerine, Danıştay kararından belirlenen çerçeveye uygun yeni bir düzenleme yapılıncaya kadar, anılan yargı kararının gereği olarak, diplomalarında çift unvan bulunan (Elektrik-Elektronik) üyelerimize, SMM, YG Tesisleri İşletme Sorumluluğu vb. belgeler düzenlenirken transc ript incelemesi yapılmayarak, üniversitelerin ilgili bölümlerinden mezun olan tüm üyelerimize eşit haklar tanınacak şekilde işlem yapılmasına; ayrıca, anılan belgelerin düzenlenmesi aşamasında çift unvanlı (Elektrik-Elektronik) üyelerimizden, konuya ilişkin olarak farklı bir yargı kararı çıkması durumunda, verilen belgelerin iptali dahil tüm sonuçlarına uygun davranılacağına dair taahhütname alınmasına, karar verilmiştir. Anılan üyelerimize belge düzenlenirken, ekteki taahhütnamenin imzalatılması hususunda gereği için bilgilerinize rica ederiz***8221;
    denildi.

Taahhütname örneği yazımızın devamındadır.

TAAHHÜTNAME ÖRNEĞİ

Elektrik Mühendisleri Odası'ndan almış olduğum ........................................ Belgesinin, Danıştay 8. Dairesi'nin 2004/5669 E. 2005/5319 K. ve 21.12.2005 tarihli iptal kararı doğrultusunda verildiğini, halen temyiz aşamasında olan davanın sonucunda farklı bir karar çıkması halinde, almış olduğum belgenin iptali dahil tüm sonuçlarına uygun davranacağımı taahhüt ederim.

Adı Soyadı :
    Oda Sicil No :
    Tarih :
    İmza :
    Adres :

Bu Haber 17.03.2006 gününden itibaren 316 defa okunmuştur.
    Güncellenme Zamanı: 26.03.2006 23:56:42

İŞTE İMZALANMASINI İSTEDİKLERİ TAAHHÜTNAME
    İMZALAMAYIN !!!!
    VEYA O MADDEYE KARŞI ÖNLEM ALARAK İMZA ATIN YANİ İMZALADIĞINIZ KAĞIDA ŞERH KOYUN

İPTAL EDİLEN MADDELERİ KABUL ETMİYORUM DEYİN.
    Yani

Danıştay 8. Dairesinin 2004/5669 E. 2005/5319 K. sayılı ve 21.12.2005 tarihli kararıyla, TMMOB Elektrik Mühendisleri Odası Serbest Müşavir Mühendislik Hizmetleri Yönetmeliği'nin 8/g maddesi ile 9/ h maddelerini kabul etmiyorum diye yazın..

arifyilmaz61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    3
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Arkadaşlar EMO nun ne iş yaptığını bilen varmı .Ben 7 yıllık mühendisim halen anlamadım da.Bilen varsa lütfen söylesin.

Ben KTÜ Elektrik-elektronik mühendisliğinden Elektronik mühendisi olarak mezun olan bir vatandaşım.Emo ya dilekçe ile başvuru yaptım SMM konusunda ve yazılı cevap istedim. Beni ikna edecek bir cevap olması gerekirdi yani şu yönetmeliğin şu maddesi gibi.
    Ancak gelen cevap Emo smm hizmetleri yönetmelği gereğince alamazsın diyor .Yönetmelği tekrar okudum hangi maddesine göre alamıyorum anlamadım.Bahsi geçen 9h kaldırıldığına göre hangi madde.

Eeee hakkını aramayan hakkını alamaz.

Konular
    3
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

EVET SANA KATILIYORUM .TÜM ÇİFT ÜNVANLI ARKADAŞLAR 2007 SMM EVRAKI ALIRKEN TAAHÜTNAME İMZALATILIYOR.

ÖNCEKİ MESAJIMDA İZAH ETTİM MUTLAKA OKUSUNLAR .SONRA ZARAR GÖREBİLECEK BİR EVRAKA İMZA ATMIŞ OLURLAR.

orhan3444 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    0
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İsmim Orhan Yıldırım.Elektrik Mühendisi olarak özel bir şirkette çalışıyorum.Elektrik İç tesissat Projesi çizip onaylama yetkileri hakkında bilgi arıyordum.Bu bilgiye ihtiyacım vardı.
    çok teşekkürler.

Sayfa 3/10 İlkİlk 12345 ... SonSon

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler