User Tag List

Sayfa 4/10 İlkİlk ... 23456 ... SonSon
93 sonuçtan 31 ile 40 arası
Şu an Üniversiteler kategorisindeki Çİft Ünvanli MÜhendİslerİn Smm Davasi isimli konuyu okuyorsunuz.
    borakantas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    3
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    SEVGİLİ MESLEKTAŞIM BERKAY BİZİ BİLGİLENDİRDİĞİN İÇİN TEŞEKKÜR EDERİM TEMMİZ KARARI HAKKINDADA BİLGİLENDİRİRSEN SEVİNİRİM

Teknikadam_41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    96
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    DANIŞTAYIN KARARI SON DERECE YANLIŞ EMODA EN DOĞRUSUNU YAPIYOR NE EĞİTİMİ ALDIYSAN O ALANDA İŞ YAPACAKSIN ÇİFT ÜNVAN TAMAMEN SAÇMA VA MANTIK DIŞI BİR OLAYDIR.

iai77 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    0
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Danıştay Emo'nun uygulamasını bozdu. Ama arkadaşın bağırarak yaptığı tespit "Danıştay adil karar verdi, Emo'da en doğrusunu yapıyor".

Bu konu ile ilgili takım tutar gibi yaklaşımları çok sık görüyoruz.

Bir nokta genelde arkadaşların gözünden kaçıyor. Elektronik mezunlarına Elektrik işi yaptırmamayı savunuyorsanız, Elektrik mezunlarına da zayıf akım işi yaptırmamanız gerekir. Elektrik mezunları yangın, telefon, güvenlik, tv, data vs. tesisatı projelendirmesin o zaman. Emo bunu da savunsun.

Şu an, bir elektrik mezunu, 380 kV enerji iletim hattından tutun, internet, telekominikasyon şebekesine kadar her türlü işi projelendirmektedir. Kimse de "Sen haberleşme ile ilgili eğitim aldın mı?" diye sormamaktadır.

Emo şimdilik bu işi çözememiştir. Çifte standart uygulamaktadır. Ama komisyon çalışmaları devam etmektedir.

Teknikadam_41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    96
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    BU MEVZUDA HATA ÜNVAN MESELESİNDE BİZ DAHA ELEKTRİKLE ELEKTRONİK BÖLÜMÜNÜN SORUMLULUK ALANLARINI AYIRT ETMEKTE ZORLANIYORUZ BAKIN YURT DIŞINA MESLEK ADAMLARININ BELGELERİNDE UZMANLIK ALANI YAZIYOR.BU PROBLEM EĞİTİM SİSTEMİ PROBLEMİDİR. SAYGILARIMLA...

ceyrancı58 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    0
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Berkay kardeş tüm bunları okuyunca benim kafam tamaman karıştı.son durum nedir şimdi özetle.teşekkürler

berkay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    3
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    SON DURUM ŞUDUR DANIŞTAY ALT MAHKEME BİZİM LEHİMİZE KARAR VERDİKTEN SONRA ODA TEMYİZE GİTMİŞTİR.ÜST MAHKEMENİN KARARI BEKLENİYOR..

TEKNİK ADAM DEMİŞKİ ELEKTRONİK MÜHENDİSİ KENDİ İŞİNİ YAPSIN...
    KARDEŞİM ELEKTRİK MÜHENDİSİ ELEKTRONİK MÜHENDİSİNİN ALANINA TECAVÜZ EDİYOR.ZAYIF AKIM PROJELERİNİ YAPIYOR ASANSÖRÜ ELEKTRONİK MÜHENDİSİ YAPMASI LAZIM AMA ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ SALDIRIYOR....
    YANİ ELEKTİRİK MÜHENDİSİ TÜM İŞLERİ YAPSIN SONRA SEN DEKİ BU İŞ SAÇMA....ADALET NERDE ??????
    AYRICA ÇİFT ÜNVANLI OLAN HER İKİSİNİDE YAPABİLİR...ÜNİVERSİTEDEKİ HOCA VE YÖK BUNA KARAR VERMİŞKEN ODA BUNA NASIL ENGEL OLABİLİR....YETKİ SINIRLAMASI ODA YAPAMAZ KANUNEN...

birol_aktas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    3
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı berkay Nickli Üyeden Alıntı
    SON DURUM ŞUDUR DANIŞTAY ALT MAHKEME BİZİM LEHİMİZE KARAR VERDİKTEN SONRA ODA TEMYİZE GİTMİŞTİR.ÜST MAHKEMENİN KARARI BEKLENİYOR..

TEKNİK ADAM DEMİŞKİ ELEKTRONİK MÜHENDİSİ KENDİ İŞİNİ YAPSIN...
    KARDEŞİM ELEKTRİK MÜHENDİSİ ELEKTRONİK MÜHENDİSİNİN ALANINA TECAVÜZ EDİYOR.ZAYIF AKIM PROJELERİNİ YAPIYOR ASANSÖRÜ ELEKTRONİK MÜHENDİSİ YAPMASI LAZIM AMA ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ SALDIRIYOR....
    YANİ ELEKTİRİK MÜHENDİSİ TÜM İŞLERİ YAPSIN SONRA SEN DEKİ BU İŞ SAÇMA....ADALET NERDE ??????
    AYRICA ÇİFT ÜNVANLI OLAN HER İKİSİNİDE YAPABİLİR...ÜNİVERSİTEDEKİ HOCA VE YÖK BUNA KARAR VERMİŞKEN ODA BUNA NASIL ENGEL OLABİLİR....YETKİ SINIRLAMASI ODA YAPAMAZ KANUNEN...

valla son duruma bakılırsa bu işin sonu yok gibi bence,çünkü bir inatlaşma içine girilmiş çözüm aramaktan çok uzak bir oda tutumu var ortada.eğer bu iş bu şekilde yargı yoluyla çözülecek diye beklenirse bence çok beklenir.zaten bu emo denilen oda ki acayip bişi ben çözemedim.hem elektrik-elekrtonik mühendisi adamları bünyesine kabul ediyor gel arkadaş sen bize üye ol aidatının da paşa paşa ver diyor,ama bizden bişi isteme vermeyiz diyor.hemde devletin bir başka kurumunun size verdiği bir ünvanı tanımıyor.benim diplomamda "tüm yetki ve sorumluluklarıyla elektrik-elektronik mühendisi ünvanını almaya hak kazanmıştır diyor" ya bu emo kim oluyorda benim alın terimle aldığım bu HAKKI elimden alma yetkisini elinde barındırıyor.biz boşuna mı öss lere girdik mühendis olalım diye.o zaman emo bize bi eğitim verseydi 4-5 senede hiç kafamızı yormasydık bu konularda.gitmeseydik üniversiteye falan.tabi teknik adam 41 gibi elektrik mühendisi arkadaşlar için böyle bir sorun yok.o yüzden bu şekilde yorum yapmaları kolay ve onlar için normal.çünkü madur durumda değiller.teknik adam 41 herkes kendi işini yapsın diyor ama maşallah kendisini bilmediği konu yok.OG/AG den haberleşmeye,elektroniğe her türlü konuda bilgi sahibi...o zaman elektrik -elektronik mühendisi adam da her türlü konuda proje üretebilir yorum yapabilir bence.zaten bu elektrik-elektronik teknoloji dünyasında (ki çok çabuk gelişiyor neredeyse günlük)herkesin her konuyu tam anlamıyla bilmesi ve hakim olması gibi bir olay yok.ama ille de belge verecem diyorsan bunu bir sınavla falan hallet ne bileyim.oda olarak geçmişe yönelik yok şu dersi almamışın yok bunu almışın gibi hesaplara girilmesin.hepimiz çok iyi biliyoruz ki herşey okulda öğrenilmiyor.ve mezun olan insanlar o işe tam anlamıyla hakim olamıyor.bazı şeyler yaşayarak öğreniliyor bence bunların hepsi tecübeyle ve belli alanlarada uzmanlaşmayla alakalı ek*** konular.emo bence siyasetle uğraşacağına diğer odalar gibi üyelerine veya meslektaşlarına her konuda destek olmalı ve üyeleri arasında ayrımcılık yamaktan vazgeçmelidir.benim temennim bu yöndedir.
    herkese selamlar,saygılar.

arerka - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    5
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Çok yakında !!!!!

Arkadaşlar SMM konusunda çok yakında elimdeki belgeleri siteye göndereceğim.
    Emo 1997 sonrası mezun Elektronik Mühendislerine SMM belgesi vermediğini söylemektedir. Benim göndereceğim belge ise bunu aksini ıspatlayacaktır .Ayrıca belgenin üzerine Diploma unvanı olarak Elektronik Mühendisi yazmaktadır. Belge elime geçer geçmez siteye göndereceğim.

bilisimci2001 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    0
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

destek

arerka kardeşim teşekkürler ben elektronik ve haberleşme mühendisiyim.Bize aydınlatma projesinden tutunda enerji nakil hatlarına kadar birçok dersi verdiler.Üstelik benim yetki alanımıda elektrik smm belgesi alanlar işgal ediyor.Zamanında emogenç okula gelip seminer veriyordu bana bu dersleri okulda zorla verip dönem uzattırırlarken nerdeydiler.Sınavlarda proje çiziyorduk.İnanmayın Emo nun yetki çalışması yaptığına hepsi hikaye .Önceki gün şubeye gittim . Çalışmalar devam ediyormuş bizler madur olmayacakmışız da falan filan.
    1-Çalışmayı yapan kim=elektrik mühendisi
    2-Sonunda ne olacak=elektrik mühendisi zayıf akım yetkilerini kaybedecek
    3-Kimin musluğu kesilecek=elektrik mühendisin
    Kardeşim adam çalışmayı bitirirmi hiç ya
    Mahkeme harici çözülmez bu iş arkadaşlar.Bu arada hala adamlar biz haklıyız diyolar
    Bu konuda dava açan yardıma ihtiyacı olan varsa sonuna kadar destek olmaya çalışırım

auzun11 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    0
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

5 Temmuz 2007 de çıkan danıştay kararı hakkında

Merhabalar arkadaşlar. Ben Antalya dan Ali Elektrik -Elektronik mühendisiyim. yaklaşık 2 aydır SMM almaya çalışıyordum. EMO önüme inanılmaz engeller koydu SMM almamam için elinden gerekeni yaptı ama ben kararlılığım sayesinde yılmadım SMM i şahsım adıma çıkardım. En son mahkemeye gideceğimi söyleyince SMM belgem çıktı. Bugün gelecek yarın gelecek derken 2 ay geçti. Çıkarmış olduğum SMM i ortak şekline dönüştürmek istedim bu kez bana o SMM belgesini iptal edip sıfırdan tekrar başlıyacaksın dediler. Ve en son bugün iptal etme dilekçesini vermeye gittiğimde yeni yasanın yürülüğe girdiğini ve artık transcript vermem gerektiğini söylediler. Emo nun resmi sitesinde de 5 Temmuz 2007 de yasa yürürlüğe girdiğini ve artık transkript istiyeceklerini yazıyor. Ve EMO da çalışan arkadaş tüm SMM belgesi olanları listeleyip Elektrik - Elektronik Mühendisi olanları işaretlemişti. Benden de extra olarak transcript istedi. arkadaşlar öncelikle yasanın tekrar yürülüğe girdiğinden haberdar mısınız? Ben bu gelişmeyi internette arattım Emo nun resmi sitesi dışında hiçbiryerde rastlayamadım. İkinci olarak ise bundan sonra ne olacak. Emo bana artık SMM alacaklar transkript de getirecek uygun ders alanlar SMM alabilecek dedi. Peki Bundan önce SMM leri olan Elektrik - Elektronik mühendislerinin SMM leri iptal mi olacak? Lütfen yardım edin. Eğer bana sen SMM alamazsın derlerse ne yapabilirim?

Sayfa 4/10 İlkİlk ... 23456 ... SonSon

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler