User Tag List

Sayfa 9/10 İlkİlk ... 78910 SonSon
93 sonuçtan 81 ile 90 arası
Şu an Üniversiteler kategorisindeki Çİft Ünvanli MÜhendİslerİn Smm Davasi isimli konuyu okuyorsunuz.
    mbaynbay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    41
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı augur Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sevgili mühendis arkadaşlar
    buradaki tartışmaları bir süredir izliyorum , 17 yıllık mühendisim meziyet yada bilgilerim hakkında şüphesi olanlar ile bizzat tanışmak isterim ,kısaca sizlere şunları anlatmak istiyorum.
    gelişen dünya ve teknoloji çağımızı elektronik çağı olarak adlandırmıştır ama bu şu demek değildir elektrik yok elektronik var !! bu 2 dal arasında bir ayrım yada bir üst-alt ilişkisi olamaz sadece notasyon farkı yada zaman içerisinde gelişmenin getirdiği bir tabir - isim farkıdır , elektrik devre teorisi herkes için aynıdır ama zaman içinde bazı gelişmelerle birlikte gerçek devre teorisi olan ( hiç bir elemanı yada bileşeni ihmal etmeyen ) mikrodalga devre teorisi kullanılmaktadır ,bu bakış açısı altında akım-gerilim -iletken boyu -malzeme boyutları - dielektrik sabiti -frekans - skin effect -karakteristik empedans gibi tüm bileşenleri kullanan hesaplama yöntemi olan mikrodalga devre teorisi tercih edilen yöntem haline gelmiştir . bu gün en basit tesisat elemanı bile bu bakış açısı ile dizayn ve test edilmektedir daha öteye gidersek şu an kullanılan tüm elektrik enerjili cihazlar gelişen bilgisayar hesap programları sayesinde zahmetsizce bu yöntemlerle dizayn edilmekte ve mükemmel sonuçlar alınmaktadır. ülkemizde bu tip yoğun devre çözümleri ağırlıklı olarak elektronik ünvanlı mühendis yetiştiren bölümlerde verilmektedir ve zaten adı sadece elektrik müh. olan bölüm sayısı 3-4 iken , adında elektronik olan bölüm sayısı 25-30 civarındadır ancak buda şu demek değildirki adı elektrik müh. olan bir mühendis bunu bilmez yada yapamaz !! kesinlikle yapar çünkü mühendislik eğitimi insana alanında öğrenme yeteneği katmayı amaçlar yoksa 2 yıl sonra kimseye mühendis denemez , mühendis temel bilgiler ışığında devamlı öğrenir hesaplar ve gelişir .
    emo nun bu günkü uygulamasına gelince , emo kesinlikle doğru yolda bir adım atmıştır ve düzenleyeceği misem eğitimleri ile bu yolda ilerleyecek , alanımızdaki mühendislerin birleşmiş gücü olarak ilerleyecektir .
    emo sadece elektrik ünvanlı mühendisleri dikkate alan diğerlerini iten bir yaklaşımda ısrarcı olsaydı 5-10 yıl sonra zaten bu ünvanda müh. üye bulamayacak ve odanın parçalanmasını seyredecekti oysa bu ileriyi gören doğru yaklaşımla 40.000 den fazla üyeye sahip her gün artan gücü ile mühendislerin hak ve çıkarlarını daha iyi savunup onları daha iyi eğiten bir oda olacaktır
    elektrik müh. bilir ,elektronik müh. bilmez yapamaz yada tam tersi demek tavukmu yumurtadan yumurtamı tavuktan çıkar tartışmasının bire bir aynısıdır.
    bu gün bina tesisatlarında kullanılan sayaçlar bile elektronik sayaç olmuşken arkadaşların tartışmalarında daha düşünerek ve saygılı konuşmalarını dilerim , eninde sonunda bazı şeyler çoğunluk ve güç işidir ama siz başkalarının haklarını gözetmeden sadece bana derseniz gün gelir işler tersine döner o zaman ne olur ?
    şimdi hep beraber alanımızı genişletmeye , mühendis olmayanların yetkilendirilmesine karşı , ülkemizde bilim ve mühendisliğin geçerli güç olmasına çalışmalıyız.herkese sevgi ve saygılarımla.
    ahmet uğur uçkun - elektronik ve hab. müh. ugur-2222@hotmail.com ahmetugur.uckun@emo.org.tr - 0 542 5961003
    sen bu işi hiç bilmiyorsum arkadaş,burada ampül, mikrodalga,sayaç imalatı yapmıyoruz.proje tasarımı yapıp ve tesisatını yapıyoruz.elektronik mühendisleri bu konularda formasyon sahibi değil diyoruz.sayaçmı yapacaksın yap,istersen dipol yap,iştersen elektromağnetik dalga ile deprem sensörü yap konuyu lütfen saptırmayalım. Ayrıyeten yukarıda bahsettiğiniz konuların derslerini elektrim mühendisleri aldılar biliyorlar,
    hiç merak etmeyın maxwell denklemlerini bilirler.elektromağnetik dalga,yüksekfrekans seklinde dersleride
    almışlardır.elektrik alan ve mağnetik alan derslerini söylemeye gerk yok zaten konu da bunlardeğil.elektrik
    tesisatı,elektrikproje gibi formasyon dersleri almayanlardan bahsediyoruz.Haberleşme mühendisinin telefon tesisatı projesini formda görmek isterim buyrun size 3 gün.çeneye gerek yok içraat yapın özellikle soruyorum size haberleşme mühendisi olarak,elektrik tesisatı ve zayıf akım ruhsat projesi konusunda hangi dersi aldınız
    sizden şöyle zayıf akımıda olan autocad ile çizilmiş bir ruhsat projesi bekliyoruz 3 gün yeterli zaman. forumun autocad bölümü var oraya gönderin görelim proje başlığınız hazırdır onuda ekleyin demogojimi gerçekmi görelim. sözleriniz bu şekilde kanıtlanmış olur,aksi takdirde demogoji olarak kalacaktır.konumuz elektrik tesisatı
    ruhsat projesi. haydi bekliyoruz başlığını unutmayın ruhsat projesi
    Başka konu elektrik mühendislerinin sayısı az diyorsunuz.Siz bu yazıyı gerçekten bilerekmi yazdınız,elektrik mühendisi yetiştren okul az diyorsunuz inanın bu kadarıda olmaz diyorum?YAzınızı hayal ürünü olarak değerlendiriyorum.hiç kuşkunuz olmasın yukarıda bahsettiğiniz konuların bir kısmı malzeme dersinde veriliyor,
    tabii o dersi alanlara,projede olduğu gibi.

augur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    1
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    mbaynbay demogojiye gerek yok demiş , yazımı ve üslubumu anlamadığını düşünüyorum , agresif cevaplar vermek bir şeyi çözmeyecektir .
    elektronikçiler başka işler yapsınlar demiş , yapmadığımızı nerden biliyorsun !! ben 15 yıl sony yetkili servisliği yaptım şu anda bir çok başka konuda benzeri işler yapıyorum , büyük tesislere telekominikasyon projeleri çizdim - uyguladım , üniversitede ders verdim . eh bizde soralım peki sen neden proje - imza dışında başka iş yapmıyorsun ? kolaymı geliyor ?
    burada bazılarının sıkıntısı götürmekte oldukları iş konusunda bir gelişme olmaması her şeyin eski tas eski hamam yürümesini istemeleri , rekabet olmaması , pastalarının bölünmemesi , hatta bazıları için rahatlıkla söyleyebilirimki görmedikleri binalara proje yapıp yada başkalarının ( teknisyenlerin) çizdiği projelere imza atıp para almaları düzeninin bozulmamasıdır , kim proje çizebilir , kim autocad bilir kim ne ders görmüştür bunlar hep bellidir , birde 3 gün süre vermiş bize bir proje yapıp yollayalımmış ! imtihanmı edecek bizi ?
    bu şekilde bir tartışmaya bir daha dahil olmayacağım bu bölümdeki son yazımdır bu , mail adresim telefonlarımda önceki mesajımda yazılıdır istiyen bana ulaşabilir , herkese başarılar dilerim.

Konular
    41
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı augur Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    mbaynbay demogojiye gerek yok demiş , yazımı ve üslubumu anlamadığını düşünüyorum , agresif cevaplar vermek bir şeyi çözmeyecektir .
    elektronikçiler başka işler yapsınlar demiş , yapmadığımızı nerden biliyorsun !! ben 15 yıl sony yetkili servisliği yaptım şu anda bir çok başka konuda benzeri işler yapıyorum , büyük tesislere telekominikasyon projeleri çizdim - uyguladım , üniversitede ders verdim . eh bizde soralım peki sen neden proje - imza dışında başka iş yapmıyorsun ? kolaymı geliyor ?
    burada bazılarının sıkıntısı götürmekte oldukları iş konusunda bir gelişme olmaması her şeyin eski tas eski hamam yürümesini istemeleri , rekabet olmaması , pastalarının bölünmemesi , hatta bazıları için rahatlıkla söyleyebilirimki görmedikleri binalara proje yapıp yada başkalarının ( teknisyenlerin) çizdiği projelere imza atıp para almaları düzeninin bozulmamasıdır , kim proje çizebilir , kim autocad bilir kim ne ders görmüştür bunlar hep bellidir , birde 3 gün süre vermiş bize bir proje yapıp yollayalımmış ! imtihanmı edecek bizi ?
    bu şekilde bir tartışmaya bir daha dahil olmayacağım bu bölümdeki son yazımdır bu , mail adresim telefonlarımda önceki mesajımda yazılıdır istiyen bana ulaşabilir , herkese başarılar dilerim.
    evet demogoji yapmayın olmayan bir durumu varmış ğibi göstermeyin,konuyu saptırmayın lütfen,elektronik mühendisleri uygulama,ruhsat projesi ,tesisat yapma formasyonuna sahip değildir,bu dersleri almamıştır diyoruz,yalanmı söylüyoruz.
    gelelim 2, duruma imza satma konusuna ben kendi şahsıma ait bu tür işlerin içinde bulunmadım,yeterli formasyonu olmayan elektronik mühendislerinin amaçlarından birisi olduğunu görür gibiyim.
    gelelim 3. duruma proje benim için çok önemli konu değil,ama elektronik mühendislerinin hakkı değil.ben şu anda ne iş yaparım. elektrik tesisat taahüt işleri yapan bir şirketim var.
    ögrencilik yıllarımda neyapardım lütfen dikkat:öğrencilik yılarımda yaptıgım işleri sıralayayım elektronik mühendislerine ders olsun,evde oturup proje imzalamak için mahkeme kapılarına gitmesinler haksız yere
    -)elektrik tesisatı çizimi ve uygulaması yapan bir şirkette çalıştım
    -)telefon tesisatı ,küçük trafo işleri,elektronik özel devreler yapan 2 elektrik mühendisi kardeşin yanında çalıştım.
    -)telefon,sanral yapan bir şirketin atelyesinde çalıştım,elektronik sanral imal etti montaj ekibinin başında çalıştım.(maddi imkansızlık nedeni ile sonra imalatını durdurdu).
    -)anahtar priz fabrikasında imalat müdürlüğü yaptım,
    -)epilasyon aletinin ilk çıktıgı zamanlar,bir özel teşebbüscüye danışmanlık yaptım,sonra bu aletin imalatı için
    atelyesini kurdum ve imatı başladıktan 6 ay sonra işi bıraktım.Beni düşen 75 epilasyon aletini satarak birikmiş
    okul harçlarını ödedim.
    umarım merakınız gitmiştir,öğrençilik bitmeden tesisat tahhüt işleri yapan bir arkadaşla ortak çalıştım.
    yıldız üniversitesi akşam bölümü öğrencisi iken bu işleri yaptım. 75 kişilik snifın 65 kişisi benim gibi işlerde çalışıyordu, eletronik altın terazisi satan bir şirkette servis işlerini yürüten arkadaşlarım,alarm işlerinde çalışan,proje ve tesisat işlerinde çalışan,alarkoda imalatta çalışan. .....vs
    sayın arkadaşım biz buralarda çalışırken hiç bir elektronik öğrencisini buralarda göremedik.Daha okuldayken elektrik mühendisleri neler yapmış,bu arada belirtelim okulu biraZ GEÇ BİTİRDİK.Amacımız aslında para kazanmak değildi,öğrenmekti
    piyasadaki iş durumunu iyi bilen bir kişi olarak elektronik mühendislerin aslında çok işleri var,ama pratikleri olmadığı için malesef uzaktan seyirçi kalıyorlar,
    bakın burada tutar elektronik mühendisi arkadaşlar proje çizeceğim diye,mahkeme sonuçlanacak diye ellerini kollarını bağlayıp beklediler,meslegini yapamaya kişiler başkaların mesleğini nasıl yapabilir.
    Elekronik mühendisi gençler varsın bir müddet çıraklık yapsınlar,mesleklerini pratikle geliştirsinler,biz onları destekleriz.ama proje konusunda asla çünkü bu formasyonla bu iş olmaz.İmza satan kişiler olarak tanınmak zorundasınız.Çünkü bu dersleri almadınız.
    Elektronik mühendisi genç arkadaşlar,sizlere abilik yapan eski elektronik mühendişlerin yolunda gitmeyin,pratiginizi geliştirmek için gerekirse çıraklık yapın,kısa zamznda kendinizdeki güveni hissedeceksiniz.
    GENÇ elektronik mühedisleri abilerinize sorun, bilgisayar,cep telefonu gibi konulara girip piyasaya sahiplenip arkalarından gelecek yeni elektronik mühendislerine yol açmamışlar, proje. proje diyerek niye 15 senelerini öldürmüşler. Niye emo ya yanlarına alıp servisler eletronik mühendislerinin hakkıdır diye uğraşmamışlar.Proje ve tesisat işleri formasyonunuza uymuyor. Fakat yapacak o kadar çok işiniz varki bunları 15 senelik elektronik mühendisleri yapmadı.Yeni nesil olarak geç elektronik mühendisi olarak sizlerin gerçekleştirmesini arzu ediyoruz ve desteliyoruz.aslında yolunuz açık size yol gösteren birileri gerek.
    telefona gerek yok forumdaki adres yeterli autocad bölümüne girdiğiniz zaman zaten görürsünüz. elektrik tesisatı zayıf akım projenizi görmek istiyoruz .amacımız sınav falan değil, formasyonunuz var mı yok mu?

berkay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    3
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

şunlar gerçek

1)elektik elektronik mühendisleri
    hem elektrik hem elektronik mühendisidir.

2)elektronik mühendisi olupta eskiden elektrik smm alanlar şu an da da elektrik smm ile çalışabiliyorlar 1 kv altı ve üstü

örnek kayseri emo

3)elektrik mühendisleri zayıf akım işlerini yapıyorlar .

4)ayrışımı bekleyen yanılır.Şu an meslek iç içe girmiştir.

5)ayrışımı yapayım diyen kişi
    elektrik projeyi kuvvetli akımı
    elektronik projeyi zayıf akımı telefon -anten asansör projelerini
    data-cctv gibi projeleri tamamen ayırması gerekiyor.

6)ayıramıyorsa şunu kimsenin konuşmaya hakkı yok .çift ünvanlı mühendisler elektronik mühendisidir gitsin başka taahhüt işi yapsın gibi saçma açıklamayı kimse yapmasın.

neden zayıf akımı asıl hakkı olan kişiye verilmiyor?elektrik mühensileri atlıyor veyapıyor.

işte burada son noktayı koyuyuyorum
    uğraşlarımız sonunda herkes rahat
    1kv altı ve üstü herkesin iş lanı rahatlamıştır.oda yaptığı hatadan dönmek zorunda kalmıştır...

konuyu bundan sonra uzatmaya hiç gerek yok.
    herkese bol kazançlar iyi işler diliyorum.

engineer_ege - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    0
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    mrb ben elektrik-elektronik mühendisliği öğrencisiyim bu topic altındaki yazılan herşeyi okudum.Kafamdaki soru işaretlerinn sayısı giderek çoğaldı galiba ne yapmam gerektiğini ne olmam gerektiğini(çalışacağım alanları belirleme) bi kez daha gözden geçirmem gerekiyor

cagdas045 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    1
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    slm arkadaşlar ben 2 yılllık MYO mezunuyum. Dikey geçiş sınavı ile EEM'liğini kazandım.
    SSM belgesi için gerekli olan dersleri 2Yıllık MYO'da almıştım kabul ederlermi bi bilginiz varmı__??

cyctec - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    0
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı hunca Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    SN KEMAL GÜR;

EMO NE İŞ YAPAR (AÇ TÜZÜĞÜNÜ BAK). MEMNUN KİMSEYİ DUYMADIN (KENDİ FİKİRLERİNİ TOPLULUĞUN FİKİRLERİYMİŞ GİBİ ALGILATMA). DEVLET KURUMLARINI GEÇTİ MÜBAREK (EMO ZATEN KAMU KURUMU NİTELİĞİNDE BİR MESLEK ODASIDIR) . HİÇBİR ÜYESİNE FAYDA SAĞLAMADI. ( SENİN BİR SORUNUN VARDI DA MI ÇÖZMEDİ). EKMEK PARASI KAZANAN ÜYELERİNİ YOLMAK....VE ZORLUK ÇIKARMAK??? KOCA BİR YALAN !!!
    emo bir şey yapar oda eylem ondan sonra elektrik mühendislerine nasıl para kazandırırımın hesabını yapar, normaldir, yenilik ve gelişme bilmeyen için korku olduğundan yenılık ve teknolojıye uzak durur bunlar.

adam yük hücrelerinde diferansiyel röle kullanır ama söz ve beste elektronikçilerin.ben söylim bir elektrik muhendisi yüksek gerilim tesisleri ve şalt tesisleri dışında hiç bir işe yaramaz. ama adamlara verilen haklara bakarsanız bilmediği her şey hak.

hadi bakim kim bana bir kontrol sisteminin içinde kullanılan 20 mA lık akımın bir elektrik mühendisi tarafından anlaşılacağını söylicek? yada jeneratör için var olan bir klitlemenin can protokolu ile ayırırcılar grubuna tranfer edildini anlayabileceğini söylicek?

bırakın bunları artık emo sadece şalt tesisi ve yüksek gerilim için var. ben bir ton kontrol sistemipanosu tasarladım ve altına dayadım imzamı. hadi gelsin sen bunu atamazsın desinde göreyim. sorarım ona ben bu plc ye mi atamıcam diye evet derse o nedir derim bön bön bakar. yada bir transmiterin panoda ne oldunu anlamayan adamlarmı dicek.

bu ulkenın bir çok kurumu gibi onlarda orta çağdan kalma başka bir şey değil. umarım bu ilkel mantaliteden kısa surede kurtuluruz yoksa yabancıların şalt tesislerinde çalışmaktan başka bir şey yapamıcaz gerçi emo ona izin vermez ama

emonun full imza yetkisi verdiği adamların yapabilecekleri

1- trafo bakımı, imalatı
    2- şalt tesislerinde çalışmak
    3-topraklama ölçümü yapmak
    4- binalara tesisat çizmek
    5-elektronikçilerinn tasarımlarını kullanmak
    6-direk hesabı yapmak

bunlardan başka ne var, olay yüksek gerilim.

her neyse ben coştum ama umarım şu emo denen tek dişi kalmış mantalitenin eline düşmem ve umarım onlara bir lira dahi kaptırmam.

bende elektronik ve haberleşme muhendisiyim bu arada.

ha birde soru şimdi ben bir sistein prosesin tasarımını yapacam ama panosuna imza atamıcam, her haltı haberleşmesini, protokollerini, mantını , çalışma pren prensiplerini ortaya dökecem ama imzayı gelecek emo atacak, 1 kv altı her şeye çatır çatır atarım,

iş sen onu gördün bunu gördüne kalırsa emo nun her şeye yetkılı kıldıkları sadece direk tasarımlarına imza atabilir.

saygılar.

Konular
    0
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı mbaynbay Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sen bu işi hiç bilmiyorsum arkadaş,burada ampül, mikrodalga,sayaç imalatı yapmıyoruz.proje tasarımı yapıp ve tesisatını yapıyoruz.elektronik mühendisleri bu konularda formasyon sahibi değil diyoruz.sayaçmı yapacaksın yap,istersen dipol yap,iştersen elektromağnetik dalga ile deprem sensörü yap konuyu lütfen saptırmayalım. Ayrıyeten yukarıda bahsettiğiniz konuların derslerini elektrim mühendisleri aldılar biliyorlar,
    hiç merak etmeyın maxwell denklemlerini bilirler.elektromağnetik dalga,yüksekfrekans seklinde dersleride
    almışlardır.elektrik alan ve mağnetik alan derslerini söylemeye gerk yok zaten konu da bunlardeğil.elektrik
    tesisatı,elektrikproje gibi formasyon dersleri almayanlardan bahsediyoruz.Haberleşme mühendisinin telefon tesisatı projesini formda görmek isterim buyrun size 3 gün.çeneye gerek yok içraat yapın özellikle soruyorum size haberleşme mühendisi olarak,elektrik tesisatı ve zayıf akım ruhsat projesi konusunda hangi dersi aldınız
    sizden şöyle zayıf akımıda olan autocad ile çizilmiş bir ruhsat projesi bekliyoruz 3 gün yeterli zaman. forumun autocad bölümü var oraya gönderin görelim proje başlığınız hazırdır onuda ekleyin demogojimi gerçekmi görelim. sözleriniz bu şekilde kanıtlanmış olur,aksi takdirde demogoji olarak kalacaktır.konumuz elektrik tesisatı
    ruhsat projesi. haydi bekliyoruz başlığını unutmayın ruhsat projesi
    Başka konu elektrik mühendislerinin sayısı az diyorsunuz.Siz bu yazıyı gerçekten bilerekmi yazdınız,elektrik mühendisi yetiştren okul az diyorsunuz inanın bu kadarıda olmaz diyorum?YAzınızı hayal ürünü olarak değerlendiriyorum.hiç kuşkunuz olmasın yukarıda bahsettiğiniz konuların bir kısmı malzeme dersinde veriliyor,
    tabii o dersi alanlara,projede olduğu gibi.
    tesisat mühendisisiniz galiba? autocad de biliyorsunuzdur muhtemelen. zaten tesisat projeleri dışında projeler lazım gelmez bie sayın uye, gerekenleri yurt dısından alırız. hali hazırda mühendislik anlamındaki ileri avrupalı muhendisler yapıyor yolluyor bize, bize haram onlara serbest. zaten bu çizime imza mantığı değilmi bizi batıran, sizler imza atıyorsunuz avrupalıda para sayıyor. mantığın sonucu bu hele hele bu mantıgın.

zayıf akım ruhsat projesi çiziniz demişsiniz sayın bey efendi siz çizin isteniz kadar ama sizlerle gelişmicek bu ülkenin ekonomisi, üreten retebilecek alt yapı ve formasyona sahip mühendisler ile yürüyecek, sizler emonuzla el ele kol kola bina ruhsat projeleri çizin.

bende bir haberleşme mühendisi olarak soruyorum; bana bulanık mantıktan söz edinde var olan pid problemleri çözeyim.

gerilim düşümü hesabı yapmak ile bitmez, zaten daha ileri gitmez, Allahttan memelkette biraz muhendisyetiştide silah radar , füze uydu vb icratlara girdik size kalsa iki katlı binalara halen sizin ruhsat için proje çizmenizi beklerdik.

sizin ruhsat vb şeyler için kullandınız programları yazar size cd de veririm, olay budur işte muhendislik budur ssiz sadece kullanırsınız. ama ulke bu mantıktan kurtul ama siz hala direniyorsunuz.

üstad bitmiyor autocad ile çizip vermekle, mühendislik lazım tasarım lazım.

2000 yılında bu memelkete plc denince millet şaha kalkıyordu, sizin gibilerin mantığı yuzunden mılyarlarca dolar verdik ve bu memleket dışa sureklı para gomdu, nerde tasarımarınız_? nerde çözümleriniz?

git bakalım tubıtaka kapısından alıyorlarmı? siz autocad ile çizmeye devam edin . biz tasarlarız

he neyse ben sizin elinizden 8 kw lık basit bir evin çizim işini alıp ekmeğinizle oynamak istemiyorum, zaten buda yakışmaz zaten korkmayın kulvarlarımız farklı bız form ların ve imzaların arkasında degoılız bız muhendıslıgımız ile varız . eğer istemezseniz en kotu ıhtımal yurt dısına kacar sıze ordan tasarlar satarız. sizde ev projesi çizer siniz.

yanlış anlamadıysam emd den falan bahsetmışşınız? mıkro işlemcilerden falanda? o zaman size bir soru transistorun nasıl çalıştını bır anlatından aydınlanalım ama hakkı ıle ?

eger anlatamazsanız yazık olur. gercı transıstoru bılmenız gerekmez sadece cızersınız yeter. dunyada kı devrımsel gerceklerden olan transıstor konusunda aydınlanmamıs bır adamın elıne ben al su surucuyu sur dıyemem yazıktır, sızın mantık modern dunyada 1845 lerde kaldı. dunya cok degıstı cok.

bır ton yabancı ıle çalıştık, bir çok sistemin kurulmasında yer aldım, tesisat çizenleri görmedim bile, onlar şalt tesislerinden çıkmaz dı bey efendi, mumkunse sızde cıkmayında bizde işimizi yapalım.
    "
    tesisatı,elektrikproje gibi formasyon dersleri almayanlardan bahsediyoruz"

bey efendibende güçelektroniği, elektrik makinaları, kontrol sistemleri, statik, vb bir çok şey aldım. ama ustte yazdıklarını almıs olmaları bir işe yaramaz, belki topluca bir derste soylemıslerdır o kadar. yüksek frekans derken ?! elektromayetik dalga derken? yapmayın lütfen adını duymak yetmıyor bey efendi ben adını duydujklarımı yazsam şoka girersiniz. ya adamlar daha kablodaki yansımaların temellerini bilimiyor hiç bir okulda gosterıldını duymadım, eğer gosterıldı ıse fılım gıbıdır o da.
    ama sizin bılıyorum dedıklerınızı 5 dk da hacamat ederız bız lafın kısası, matematiktede , fizik dede, elektrik dede , muhendislikdede elektrik mühendisliği en kolay ve basıt olanıdır. bu sabittir.

Konular
    41
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı cyctec Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    tesisat mühendisisiniz galiba? autocad de biliyorsunuzdur muhtemelen. zaten tesisat projeleri dışında projeler lazım gelmez bie sayın uye, gerekenleri yurt dısından alırız. hali hazırda mühendislik anlamındaki ileri avrupalı muhendisler yapıyor yolluyor bize, bize haram onlara serbest. zaten bu çizime imza mantığı değilmi bizi batıran, sizler imza atıyorsunuz avrupalıda para sayıyor. mantığın sonucu bu hele hele bu mantıgın.

zayıf akım ruhsat projesi çiziniz demişsiniz sayın bey efendi siz çizin isteniz kadar ama sizlerle gelişmicek bu ülkenin ekonomisi, üreten retebilecek alt yapı ve formasyona sahip mühendisler ile yürüyecek, sizler emonuzla el ele kol kola bina ruhsat projeleri çizin.

bende bir haberleşme mühendisi olarak soruyorum; bana bulanık mantıktan söz edinde var olan pid problemleri çözeyim.

gerilim düşümü hesabı yapmak ile bitmez, zaten daha ileri gitmez, Allahttan memelkette biraz muhendisyetiştide silah radar , füze uydu vb icratlara girdik size kalsa iki katlı binalara halen sizin ruhsat için proje çizmenizi beklerdik.

sizin ruhsat vb şeyler için kullandınız programları yazar size cd de veririm, olay budur işte muhendislik budur ssiz sadece kullanırsınız. ama ulke bu mantıktan kurtul ama siz hala direniyorsunuz.

üstad bitmiyor autocad ile çizip vermekle, mühendislik lazım tasarım lazım.

2000 yılında bu memelkete plc denince millet şaha kalkıyordu, sizin gibilerin mantığı yuzunden mılyarlarca dolar verdik ve bu memleket dışa sureklı para gomdu, nerde tasarımarınız_? nerde çözümleriniz?

git bakalım tubıtaka kapısından alıyorlarmı? siz autocad ile çizmeye devam edin . biz tasarlarız

he neyse ben sizin elinizden 8 kw lık basit bir evin çizim işini alıp ekmeğinizle oynamak istemiyorum, zaten buda yakışmaz zaten korkmayın kulvarlarımız farklı bız form ların ve imzaların arkasında degoılız bız muhendıslıgımız ile varız . eğer istemezseniz en kotu ıhtımal yurt dısına kacar sıze ordan tasarlar satarız. sizde ev projesi çizer siniz.

yanlış anlamadıysam emd den falan bahsetmışşınız? mıkro işlemcilerden falanda? o zaman size bir soru transistorun nasıl çalıştını bır anlatından aydınlanalım ama hakkı ıle ?

eger anlatamazsanız yazık olur. gercı transıstoru bılmenız gerekmez sadece cızersınız yeter. dunyada kı devrımsel gerceklerden olan transıstor konusunda aydınlanmamıs bır adamın elıne ben al su surucuyu sur dıyemem yazıktır, sızın mantık modern dunyada 1845 lerde kaldı. dunya cok degıstı cok.

bır ton yabancı ıle çalıştık, bir çok sistemin kurulmasında yer aldım, tesisat çizenleri görmedim bile, onlar şalt tesislerinden çıkmaz dı bey efendi, mumkunse sızde cıkmayında bizde işimizi yapalım.
    "
    tesisatı,elektrikproje gibi formasyon dersleri almayanlardan bahsediyoruz"

bey efendibende güçelektroniği, elektrik makinaları, kontrol sistemleri, statik, vb bir çok şey aldım. ama ustte yazdıklarını almıs olmaları bir işe yaramaz, belki topluca bir derste soylemıslerdır o kadar. yüksek frekans derken ?! elektromayetik dalga derken? yapmayın lütfen adını duymak yetmıyor bey efendi ben adını duydujklarımı yazsam şoka girersiniz. ya adamlar daha kablodaki yansımaların temellerini bilimiyor hiç bir okulda gosterıldını duymadım, eğer gosterıldı ıse fılım gıbıdır o da.
    ama sizin bılıyorum dedıklerınızı 5 dk da hacamat ederız bız lafın kısası, matematiktede , fizik dede, elektrik dede , muhendislikdede elektrik mühendisliği en kolay ve basıt olanıdır. bu sabittir.
    Sayın arkadaşımızz burada konu elektrik projesi her şeyden önce bunu bilmelisin.
    öbür konuları gelelim:atıp tutuyorsun karşındaki insanın neyi bilip bilmediğini,bilmeden sallıyorsun, siz galiba elektrik mühendisliği müfredatını bilmiyorsunuz(beninim zamanımda) bakın burada maxwell denklemlerinden,rotasyonel,diverjant tan bahsedeceksek altta kalırsınız,güç elektroniğinden bahsetmenize hiç gerek yok elektrik mühendisliğinin kendi konusudur Transistör,triyak,diyak diye gider(elektrik mühendisliği makina bölümü mezunuyum) umarım böyle bölüm duymadız ama öyle.
    Sizler hayal aleminde yaşayan hep biliyormuş gibi yapıp hiç bir içraat yapmıyorsunuz, beni üzen konu bu,Ben bir bilgisayar,elektronik aletleri gibi servislerin elektronik-haberleşme-bilgisayar mühendislerinin olmasını istiyorum.Emo'nun çatısı altında birleşiyoruz elekektrik projesi hakkınız değil konu bu.
    ELEKTRORNİK-HABERLEŞME-BİLĞİSAYAR MÜHENDİSLERİ HAKLARI OLAN TEKNİK SERVİS HİZMETLERİNDE NEDEN YOKSUNUZ? SİZLERİ DESDEKLİYORUZ,NEDEN YOKSUNUZ BİLGİNİZ Mİ YETERSİZ?,SERBEST PİYASA TECRÜBENİZ Mİ YOK?,CESARETİNİZ Mİ YOK NEREDESİNİZ? bİZ TAMİRCİ DEYİLİZ DİYORSUNUZ PİYASAYI YETKİSİZ KİŞİLERE BIRAKIYORSUNUZ,SİZLER MÜHENDİSİZ DİYE BOŞ BOŞ GEZERKEN PİYASAYI MESLEKİ KONULARDA YETKİSİZ KİŞİLERE KAPTIRDINIZ,KAPTIRIYORSUNUZ
    BENİM ELEKTRONİK OLARAK BİLĞİMİN BURADA TARTIŞILMASINA GEREK YOK,ŞUNU BELİRTEYİM SİZİN ZANNETTİĞİNİZDEN ÇOK FARKLI ALTTA KALIRSINIZ.habeşme mühendisi olduğunuzu ve elektrik mühendisler nin bilgilerini aşağılar durumdasınız.biliyormusunuz.Bewnim elektrik mühendisi olarak mezun olduğum okul elektronik bilği bakımından ders bakımından sizim mezun oldoğunuz okuldan daha fazla bilgi öğremiş olabilir bende bu işin böyle olduğundan yüzde yüz eminim ve bu konuda 5 sene çalıştım,bir köprü devresini yapamayan haberleşme mühendilerine sayğım olabilir ama elektrik mühendislerine aşağılayan hiç kimseye saygım olamaz.BİZLER DERS OLARAK DEVRE ANALİZ-DEVRE SENTEZİ-ELEKTROMAĞNETİK DALGA TEORİSİ-YÜKSEK FREKANS TEKNİĞİ-LOJİK DEVRE-GÜÇ ELEKTRONİĞİ DERSLERİNİ ALDIK
    ELEKTRİK MAKİNALARI DERSİNİ ALMAYAN BU KONUYU BİLMEYEN BİR KİŞİ GÜÇ ELEKTRONİĞİ DERSİNİ ALSA NE OLUR.SİZ BİRAZ YAVAŞ OLUN BİZ ZAMANINDA SARMAŞIKLI OKULDAN MEZUN OLDUK ONA GÖRE..BULARIN ADI DESDİR DÖNEM SONLARINDA HER BİR DERSİN AYRI SINAVI OLUR KONFERANSDAN BAHSETMİYORUZ DERSDEN BAHSEDİYORUZ.AYRI AYRI HOCASI VE SINAVI OLAN DERSTEN BASETTİK YANİ SENİN OKULDA GÖRDÜĞÜN DERSDEN,ŞUNUDA SÖYLEMELİYİM Kİ HABERLEŞME ALANINDA SİZDEN DAHA FAZLA ÇALIŞMIŞLIĞIM OLABİLİR,ŞUNUDA BELİTEYİMKİ BENİM BİTİRME ÖDEVİM LOJİK DEVRE DERSLERİNE GİREN HOCANIN VERDİĞİ TELEFON SANTRALLARI İDİ, İŞ YERLERİNDE GÖRDÜĞÜNÜZ TELEFON SANTRALLARI VE BU KONUDA UZUN SÜRE ÇALIŞTIM,ELEKTRONİK ALET İMALATINDA TEÇRÜBELİ OLDUĞUMU DÜŞÜNÜYORUM,AMA ŞİMDİ ELEKTRİK TESİSAT TAAHHÜT İŞİ YAPIYORUM,TELEFON SANTRALI ÇIKAR,UYDU SİSTEMİ ÇIKAR,SESLENDİRME SİSTEMİ ÇIKAR,GÖRÜTÜLEME SİSTEMİ ÇIKAR KARŞIMIZA BUNLARIN HEPSİNİN MONTAJINI YAPAR ÇALIŞTIRIRIZ ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ GERÇEKTEN ELEKTRİK MÜHENDİSLİĞİ GİBİ EĞİTİM ALDILARSA BAHSETTİĞİMİZ KONULARI AZ VEYA ÇOK BİMELERİ GEREKİR VE KÜÇÜMSENECEK BİR MÜHENDİSLİK DEĞİLDİR,BİR HABERŞME MÜHENDİSİ ARKADAŞINDA
    ACEMİCE DEDELERDEN BAHSETMESİNİN ANLAMI YOKUR,%80 ORTAK DERSİMİZ OLAN ELEKTRONİK,BİLGİSAYAR,HABERLEŞME MÜHENDİSİ MESLEKTAŞLARIMIZI BENİM SİZİN GİBİ AŞAĞILAMAYA HAKKIM OLDUĞUNU DÜŞÜNMÜYORUM.PİYASADA NEDEN YOSUNUZ DİYE
    SORMAK HAKKIMDIR DİYORM.
    SİZLER MESLEĞİNİZLE İLĞİLİ TEKNİK SERVİS,İMALAT GİBİ KONULARDA BOY GÖSTERİN BİZLER MESLEKTAŞ OLARAK SİZLERE DESTEKLEMEYE HAZIRIZ
    KOLAY GELSİN BU İŞLER BÖYLE,SERBEST PİYASA ÖĞRENCİLİK HAYALLERİ İLE YÜRÜMÜYOR,YAŞADIĞIMIZ HAYATIN DA KENDİSİ BÖYLE,HİÇ KİMSE SEN ŞUNU TASARLIYACAKMIŞŞIN AL PARAYI DEMİYOR,YURDUMUZDA TEKNİK OLARAK ELEKTRİK'DE NE OLDUĞU ORTADA,ELEKTRONİK'DE NE OLDUĞU ORTADA ACABA HANGİ MÜHENDİSLER YETERSİZ ŞAPKAMIZI KOYUP BİR DÜŞÜNELİM(KAFAMIZIN İÇİNDEKİLERİ)
    ŞU ANDA YAŞADIKLARIMIZIN HİÇ BİRİ HAYAL DEĞİL,GERÇEĞİN KENDİSİDİR,HAYATIMIZI GERÇEKLERE GÖREREK YÖN VERMEK ZORUNDAYIZ,OKUL BİTİNCE HAYALLERDE BİTİYOR..........................çinden NİYE BU KADAR ELEKTRONİK MALZEME GELİYOR
    BİZİM HABERLEŞME MÜHENDİSLERİMİZİN KALİTELİ OLDUKLARI İÇİN Mİ? MATEMATİKDEDE,FİZİKDEDE DEDİKLERİ İÇİN Mİ ?
    cyctec KIRDIYSAM ÖZÜR DİLERİM, SİZİN ELEKTRİK MÜHENDİSLERİNİN HEPSİNE ÖZÜR BORCUNUZ VAR.

Konular
    0
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı mbaynbay Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sayın arkadaşımızz burada konu elektrik projesi her şeyden önce bunu bilmelisin.
    öbür konuları gelelim:atıp tutuyorsun karşındaki insanın neyi bilip bilmediğini,bilmeden sallıyorsun, siz galiba elektrik mühendisliği müfredatını bilmiyorsunuz(beninim zamanımda) bakın burada maxwell denklemlerinden,rotasyonel,diverjant tan bahsedeceksek altta kalırsınız,güç elektroniğinden bahsetmenize hiç gerek yok elektrik mühendisliğinin kendi konusudur Transistör,triyak,diyak diye gider(elektrik mühendisliği makina bölümü mezunuyum) umarım böyle bölüm duymadız ama öyle.
    Sizler hayal aleminde yaşayan hep biliyormuş gibi yapıp hiç bir içraat yapmıyorsunuz, beni üzen konu bu,Ben bir bilgisayar,elektronik aletleri gibi servislerin elektronik-haberleşme-bilgisayar mühendislerinin olmasını istiyorum.Emo'nun çatısı altında birleşiyoruz elekektrik projesi hakkınız değil konu bu.
    ELEKTRORNİK-HABERLEŞME-BİLĞİSAYAR MÜHENDİSLERİ HAKLARI OLAN TEKNİK SERVİS HİZMETLERİNDE NEDEN YOKSUNUZ? SİZLERİ DESDEKLİYORUZ,NEDEN YOKSUNUZ BİLGİNİZ Mİ YETERSİZ?,SERBEST PİYASA TECRÜBENİZ Mİ YOK?,CESARETİNİZ Mİ YOK NEREDESİNİZ? bİZ TAMİRCİ DEYİLİZ DİYORSUNUZ PİYASAYI YETKİSİZ KİŞİLERE BIRAKIYORSUNUZ,SİZLER MÜHENDİSİZ DİYE BOŞ BOŞ GEZERKEN PİYASAYI MESLEKİ KONULARDA YETKİSİZ KİŞİLERE KAPTIRDINIZ,KAPTIRIYORSUNUZ
    BENİM ELEKTRONİK OLARAK BİLĞİMİN BURADA TARTIŞILMASINA GEREK YOK,ŞUNU BELİRTEYİM SİZİN ZANNETTİĞİNİZDEN ÇOK FARKLI ALTTA KALIRSINIZ.habeşme mühendisi olduğunuzu ve elektrik mühendisler nin bilgilerini aşağılar durumdasınız.biliyormusunuz.Bewnim elektrik mühendisi olarak mezun olduğum okul elektronik bilği bakımından ders bakımından sizim mezun oldoğunuz okuldan daha fazla bilgi öğremiş olabilir bende bu işin böyle olduğundan yüzde yüz eminim ve bu konuda 5 sene çalıştım,bir köprü devresini yapamayan haberleşme mühendilerine sayğım olabilir ama elektrik mühendislerine aşağılayan hiç kimseye saygım olamaz.BİZLER DERS OLARAK DEVRE ANALİZ-DEVRE SENTEZİ-ELEKTROMAĞNETİK DALGA TEORİSİ-YÜKSEK FREKANS TEKNİĞİ-LOJİK DEVRE-GÜÇ ELEKTRONİĞİ DERSLERİNİ ALDIK
    ELEKTRİK MAKİNALARI DERSİNİ ALMAYAN BU KONUYU BİLMEYEN BİR KİŞİ GÜÇ ELEKTRONİĞİ DERSİNİ ALSA NE OLUR.SİZ BİRAZ YAVAŞ OLUN BİZ ZAMANINDA SARMAŞIKLI OKULDAN MEZUN OLDUK ONA GÖRE..BULARIN ADI DESDİR DÖNEM SONLARINDA HER BİR DERSİN AYRI SINAVI OLUR KONFERANSDAN BAHSETMİYORUZ DERSDEN BAHSEDİYORUZ.AYRI AYRI HOCASI VE SINAVI OLAN DERSTEN BASETTİK YANİ SENİN OKULDA GÖRDÜĞÜN DERSDEN,ŞUNUDA SÖYLEMELİYİM Kİ HABERLEŞME ALANINDA SİZDEN DAHA FAZLA ÇALIŞMIŞLIĞIM OLABİLİR,ŞUNUDA BELİTEYİMKİ BENİM BİTİRME ÖDEVİM LOJİK DEVRE DERSLERİNE GİREN HOCANIN VERDİĞİ TELEFON SANTRALLARI İDİ, İŞ YERLERİNDE GÖRDÜĞÜNÜZ TELEFON SANTRALLARI VE BU KONUDA UZUN SÜRE ÇALIŞTIM,ELEKTRONİK ALET İMALATINDA TEÇRÜBELİ OLDUĞUMU DÜŞÜNÜYORUM,AMA ŞİMDİ ELEKTRİK TESİSAT TAAHHÜT İŞİ YAPIYORUM,TELEFON SANTRALI ÇIKAR,UYDU SİSTEMİ ÇIKAR,SESLENDİRME SİSTEMİ ÇIKAR,GÖRÜTÜLEME SİSTEMİ ÇIKAR KARŞIMIZA BUNLARIN HEPSİNİN MONTAJINI YAPAR ÇALIŞTIRIRIZ ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ GERÇEKTEN ELEKTRİK MÜHENDİSLİĞİ GİBİ EĞİTİM ALDILARSA BAHSETTİĞİMİZ KONULARI AZ VEYA ÇOK BİMELERİ GEREKİR VE KÜÇÜMSENECEK BİR MÜHENDİSLİK DEĞİLDİR,BİR HABERŞME MÜHENDİSİ ARKADAŞINDA
    ACEMİCE DEDELERDEN BAHSETMESİNİN ANLAMI YOKUR,%80 ORTAK DERSİMİZ OLAN ELEKTRONİK,BİLGİSAYAR,HABERLEŞME MÜHENDİSİ MESLEKTAŞLARIMIZI BENİM SİZİN GİBİ AŞAĞILAMAYA HAKKIM OLDUĞUNU DÜŞÜNMÜYORUM.PİYASADA NEDEN YOSUNUZ DİYE
    SORMAK HAKKIMDIR DİYORM.
    SİZLER MESLEĞİNİZLE İLĞİLİ TEKNİK SERVİS,İMALAT GİBİ KONULARDA BOY GÖSTERİN BİZLER MESLEKTAŞ OLARAK SİZLERE DESTEKLEMEYE HAZIRIZ
    KOLAY GELSİN BU İŞLER BÖYLE,SERBEST PİYASA ÖĞRENCİLİK HAYALLERİ İLE YÜRÜMÜYOR,YAŞADIĞIMIZ HAYATIN DA KENDİSİ BÖYLE,HİÇ KİMSE SEN ŞUNU TASARLIYACAKMIŞŞIN AL PARAYI DEMİYOR,YURDUMUZDA TEKNİK OLARAK ELEKTRİK'DE NE OLDUĞU ORTADA,ELEKTRONİK'DE NE OLDUĞU ORTADA ACABA HANGİ MÜHENDİSLER YETERSİZ ŞAPKAMIZI KOYUP BİR DÜŞÜNELİM(KAFAMIZIN İÇİNDEKİLERİ)
    ŞU ANDA YAŞADIKLARIMIZIN HİÇ BİRİ HAYAL DEĞİL,GERÇEĞİN KENDİSİDİR,HAYATIMIZI GERÇEKLERE GÖREREK YÖN VERMEK ZORUNDAYIZ,OKUL BİTİNCE HAYALLERDE BİTİYOR..........................çinden NİYE BU KADAR ELEKTRONİK MALZEME GELİYOR
    BİZİM HABERLEŞME MÜHENDİSLERİMİZİN KALİTELİ OLDUKLARI İÇİN Mİ? MATEMATİKDEDE,FİZİKDEDE DEDİKLERİ İÇİN Mİ ?
    cyctec KIRDIYSAM ÖZÜR DİLERİM, SİZİN ELEKTRİK MÜHENDİSLERİNİN HEPSİNE ÖZÜR BORCUNUZ VAR.

endüsrtiyel dünyada varız hiç korkmayın. iyiki varız da sistem geliştriilmeye başlandı. bunun yanında ben elektrik makinaları dersini aldım üstad bilesiniz. sarmaşıklı okuldan mezun olabilirsiniz, benim için anlam ifade etmez hemde hiç, formasyonunuzun da ne olduğu ifade etmez ama şu açıktırki sizin ders diye aldıklarınız benim gördüğüm matematiğin yanında bile sivrisinek kalır bilesiniz.

kaç tane fabrika montajı yaptınız onu söyleyiniz?
    ben şu ana kadarbir çok hattın montajını yapmış devreye almış bir mühendisim, siz istediniz kadar emoda kimin elektrik projesi çizeceğini tartışıp durun zaten bu mantıkla siz hareket ettikçe yanınızda bir gram olmıcaz.

benim aldığım eğitimlerin yanında solda sıfır kalırsınız bey efendi, sadece sahip olduğum sertifikaları buraya yazssam bana bir daha güç elektroniği almanız elektrik makinaları almadan işe yaramaz demeyiniz ki o derside aldım

kusura bakmayın siz kabugunuzda pastayı paylaşmaya bakın ama bilesiniz dunya değişiyor , ileride sizler sadece şalt tesislerine hapiskalırsanız şaşırmayın. ben sizin yüksek gerilime dokunmam ama untmayın içinde bir gram dahi zayıf akım olsa bizden izin almak zorun kalırsanız üzülmicem. hali hazırda teknik servislere yormuşşunuz bizim işleri bey efendi sizin mantaliteniz bu kadar işte, dunya aya çıktı sızın nesıldekıler yuzunden bızde ancak elektrik direklerine çıkabildik. ama size rağmen bu ülkede muhendislik hakettiği yere gelecektir ama emo ile değil.

bu arada emodan içeri adımımı dahi atmam. tedaşın hukukı yukumluluklerını uzerınıze yıkmak ıcın sıze tanıdıgı sansı bır lutu sanmayın veya gereklılık. yanılırsınız. gerçı tedaş medas kalmadı ama olsun.

sizin mantıgınzda muhendıslık hangı derslerı aldıgınız ve almadıgınızla ılgılı ama bırı gelse dese ki yüksek teknoloji ürünü tesisler yapalım dese eminim sizler sadece bunun şalt tesislerini yaparsınız, gerçiordaki modern teknolojilerde gunumuz elektronikçilerine ait ama siz hala onları teknik servislere layık gormektesınız. ben olsam elektrık muhendısını içinde kontrol sistemi olan, zayıf akım olan tesis ve sistemlere bir gram yaklaştırmam.

ama ilerleyen zamada sizde dunyadakı muhedıslık anlayısının cereyan muhendıslıgı oladıgını hatta gerıde kaldını baya baya anlıcaksınız. ama bunda bize baya görev düşüyor.

her neyse siz cereyan projesi çizin , şükürki ülkede yüksek teknoloji üretebilecek bunları çalışır hale getirebilecek insanlar yetişmeye başladı.

bu arada mühendisliğime emin olun laf soylemek ıstemezsınız! sağlamımdır,şalt tesisi dışında size istediniz her turlu tesisi 0 dan kurar tasarlar yazar çizer autocad kullanmdan ve cereyan demeden yapar teslim ederim.

bu kadar sert olmamdakı sebeb ise geri kalmış mantalite ile düşünmenizdir.

saygılaırmla ,

Sayfa 9/10 İlkİlk ... 78910 SonSon

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler