User Tag List

2 sonuçtan 1 ile 2 arası
Şu an Motor Bobinaj kategorisindeki Tek fazlı motor sarımı hakkında yardım isimli konuyu okuyorsunuz.
    designed44 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    1
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Tek fazlı motor sarımı hakkında yardım

Merhaba arkadaşlar elimde resimdeki özelliklerde sargısı yanık bir motor var tekrar aynı özelliklerde sarmak istiyorum ana sargıyı söktüm fakat çözemediğim kısımlar var yardımcı olabilirseniz sevinirim ana sargı dört bobin gurubundan oluşuyor hem giriş tarafında hemde çıkış tarafında 2 adet uç çıkıyor uçlar 3 adet 0.65mm telden oluşuyor.anlamadığım kısım resimde numaralandırdığım 2 ve 3 nolu uçlar birbirine bağlı bu sargının amacı ne olabilir? Yada bu motoru tekrar aynı özelliklerde sarabilmem için yardımcı olabilirmisiniz şimdiden teşekürler.

Atoll - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    28
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Onlar hepsi bir bobindir... Paralele sarılmıştır.
    Tek fazlı motorlar 2 sargıdan oluşuyor
    1. Ana Sargı, tel kesiti kalın...
    2. Yardımcı sargı, tel kesiti küçük olan...

Yardımcı sargının kesiti belirtmemişsin...

1500 devirli motorun, bu da ana sargının 2ye bölündüğünü gösteriyor. bir sargının 4 bobinden oluşuyor demek 8 oluk işkal edeceğin. Ve ana sargın iki sargıdan oluştuğu için 4 bobin daha karşı oluklara yerleştireceksin.

Böylece 16 oluk işkal etmiş oldun. bobinlerin ortalarında 2x 4 adet oluk boş olması gerek.
    Burayada 2 adet 2li yardımcı bobin yerleştirmen lazım... Bu sargılar ana sargıya 90 derece oluklara koyacaksın...

Biraz karmaşık oldu... En iyisi bobinajcıya git bence...

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)