User Tag List

Sayfa 1/2 12 SonSon
11 sonuçtan 1 ile 10 arası
Şu an Genel kategorisindeki HASTANE ELK. TESİSATLARI İLE İLGİLİ SORULAR... isimli konuyu okuyorsunuz.
    acıbadem proje - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    2
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    DEĞERLİ ARKADAŞLAR,
    YAKLAŞIK 3 SENEDİR HASTANE ELEKTRİK PROJELERİ ÜZERİNDE ÇALIŞMAKTAYIM. HASTANE ELEKTRİK TESİSATLARI (KUVVETLİ AKIM - ZAYIF AKIM - TOPRAKLAMA) İLE İLGİLİ SORULARI OLAN ARKADAŞLARIN SORULARINI BEKLİYORUM.
    SAYGILARIMLA....

ALİ ÇAKIRCA
    ELEKTRİK PROJE TASARIMCISI

Benzer Konular
    ÇAĞIRMA VE BİLDİRİM TESİSATLARI SEMBOLLER ÇİZİMLER
    ÇAĞIRMA VE BİLDİRİM TESİSATLARI SEMBOLLER ÇİZİMLER ÇAĞIRMA VE BİLDİRİM TESİSATLARI A. ÇAĞIRMA VE BİLDİRİM TESİSATLARINDA KULLANILAN MALZEMELER B. ÇAĞIRMA VE BİLDİRİM TESİSATLARINDA KULLANILAN...
    JeneratÖrle İlgİlİ Bİlmek İstedİklerİnİz...
    JeneratÖrle İlgİlİ Bİlmek İstedİklerİnİz... JENERATÖRLE İLGİLİ BİLMEK İSTEDİKLERİNİZ...
    HIDE GİZLİ MESAJ İLE İLGİLİ DUYURU.
    HIDE GİZLİ MESAJ İLE İLGİLİ DUYURU. İyi Çalışmalar.. Son günlerde gizli mesaj ile ilgili şikayetleriniz mevcut. Öncelikle gizli mesaj yöntemini uygulamamızın sebepleri. 1- Sizler...
    AUTOCAT ve İNGİLİZCE İLE İLGİLİ YARARLI SİTELER.
    AUTOCAT ve İNGİLİZCE İLE İLGİLİ YARARLI SİTELER. AUTOCAT HAKKINDA OLDUKÇA BİLGİ VAR. İNGİLİZCEMİZİ GELİŞTİRMEYE YARDIMCI .
    KPSS'ye çalışanlara ders notları, tüyolar sorular
    KPSS'ye çalışanlara ders notları, tüyolar sorular COĞRAFYA GENEL KÜLTÜR MATEMATIK TARIH TURK DILI VATANDAŞLIK BURADAN 16 MB smileys/smiley32.gif

umitsaman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    25
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sayın Ali Çakırca
    Öncelikle hoş geldin. Yardım teklifin için teşekkürler. Hep birlikte konuları tartışmak güzel.
    umitsaman@hotmail.com

gold - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    70
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    tşk. örnek bir yaklaşım

YİLMAZUCAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    0
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

elektrik tesisatı iş sırası

hocam merhaba,
    ben inşaat mühendisiyim ve planlamacı olarak çalışmaktayım. biri hastane olmak üzere, bir kaç şantiyenin planlaması için kolları sıvayacağız.
    sizden ricam, zayıf akımın iş sırasını ve kuvvetli akının iş sırasını yazmanız, ben de yaptığım planlama da bu yazdıklarınızı kaynak olarak ele alıcağım, aslında şantiyeler birbirinin aynısı olmasa da, genel hatlarıyla elektrik işleri aynı sıra ile gider.
    iş sırasından kastım, örnek olarak yazmak gerekirse,
    1.) tugla duvar da kırım
    2.) panel ve priz kasalarının yerleştirilmesi
    3.) borulama
    4.) zayıf akım ve güçlü akım kablo çekimi
    5.) sonra kaba sıva - alçı işleri
    6.) panoların montajı
    7.) yangın ihbar sisteni, data sistemi vb.. bir iş sırasına ihtiyacım var. Ama tabi bu yazdığımın daha detaylısı, içinde tum zayıf akım ve güçlü akım evrelerini, montaj safhalarını ve bu montaj safhalarının yapının ince iş ve hatta kaba işleriyle ortak gidişini bildiren ( örnek olarak, döşeme demirlerinden sonra döşeme ye elektrik kabloları ve kutusu yerleştirilir veya kaba sıva ve ince sıvadan sonra panel montajına geçilir gibi ) detaylı elektrik iş programına ihtiyacım var.
    yazarsanız, çok makbule geçicek...

( özelden yazmak istersen e-mail : alpertunga_2601@hotmail.com )

saygılarımla

naciidem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    0
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı acıbadem proje Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    DEĞERLİ ARKADAŞLAR,
    YAKLAŞIK 3 SENEDİR HASTANE ELEKTRİK PROJELERİ ÜZERİNDE ÇALIŞMAKTAYIM. HASTANE ELEKTRİK TESİSATLARI (KUVVETLİ AKIM - ZAYIF AKIM - TOPRAKLAMA) İLE İLGİLİ SORULARI OLAN ARKADAŞLARIN SORULARINI BEKLİYORUM.
    SAYGILARIMLA....

ALİ ÇAKIRCA
    Sayın Ali Çakırca;
    Bize ameliyathane elektrik tesisatı, özellikle topraklama tesisatı, ile ilgili bilgi verebilirsiniz. Ameliyathanelerde neden özellikle izolasyon trafosu kullanmak zorundayız. Ameliyathanelerde topraklama hatalarından dolayı ne tip riskler vardır.

Forum Yöneticisi hunca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    722
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bir topraklama yöntemi olan IT sistemler; endüstriyel işletmelerde topraklı şebekelere nazaran çok fazla tercih edilmeyen bir dağıtım sistemidir. Bunun ana sebebi tesiste tesisat bütünlüğünü korumaktır. Ancak kazandırdığı elektriksel güvenlikten dolayı tesislerde mevcut olan kritik bölgelerin beslenmesinde IT sistemler tercih edilir. IT sistemleri topraklı şebekelerden (TN veya TT) ayıran en önemli fark işletme topraklamasının olmamasıdır ki bu da izolasyon trafoları ile sağlanır, ayrıca bu dağıtım sistemine bağlı her bir yükün münferit topraklaması vardır. Hastanelerde ameliyathane, yoğun bakım odaları gibi kritik bölgelerin beslenmesinde kullanılır.

Şebekede bulunan manyetik gürültülerin, hassas olan endüstriyel cihazlara yansımasını önler. Aynı şekilde cihazların yaratacağı elektriksel kirliliğin şebekeye yansıtılması da önlenmiş olur.

İzolasyon Trafosu: İzolasyon trafosu izoleli şebekelerin ana elemanıdır. İzolasyon trafosu sayesinde beslenecek olan oda topraklı şebekeden izole edilir. Bu sayede oda içerisinde dolaşan kaçak akım mA'ler seviyesinden µA'ler seviyesine çekilir. Ayrıca ilk faz-toprak kısa devresinde elektrik kesintisi yaşanmayacak olması bir diğer avantajdır. Hastanelerde kritik bölgeleri besleyen bölgelerde kullanılılır.

umarım bu bilgiler sizi daha da aydınlatmıştır.

saygılar...

naciidem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    0
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Teşekkürler

bestami - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    0
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ızalasyon trafosu ekstra guvenlık ıcndır

aytacino - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    0
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    DEĞERLİ ARKADAŞLAR,
    SAYGILARIMLA....

ALİ ÇAKIRCA
    hocam merhaba,
    sizden ricam hastane iş programı ve topraklama detayları (ameliyathane, röntgen odaları gibi hassas bölgelerin topraklama detayları özelden paylaşırsanız sevinirim
    ytctasdemir@gmail.com

sercanımsı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    0
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    DEĞERLİ ARKADAŞLAR,
    SAYGILARIMLA....

ALİ ÇAKIRCA ELEKTRİK PROJE TASARIMCISI
    Ali Bey merhaba, büyük bir hastane projemiz var. Elinizde temelinde su izolasyon maddesi bulunan bir binanın topraklama projesi var ise yardımcı olmanızı rica edeceğim. aynı zamanda ameliyathane, zayıf akımlar vs. gibi topraklama çalışmaları konusunda da yardımınıza ihtiyacım var. Bir de şuna değineceğim. piyasada ççeşitli hesaplamalar yöntemleri var. genel olarak benzer olsalar da farklılıkları var. belli bir standarda dayanarak kullanmamızı önereceğiniz hesaplama yöntemleri nelerdir? minimum toprak direnci hesabı örneği var ise paylaşırsanız çok sevinirim. yardımlarınız beni çok mutlu edecektir. anduril_86@hotmail.com. yeni elektrik mühendisi.

Sayfa 1/2 12 SonSon

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler