User Tag List

3 sonuçtan 1 ile 3 arası
Şu an Genel kategorisindeki AKÜ ve İNVERTÖR Hakında Yardım. isimli konuyu okuyorsunuz.
    tamerugur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    1
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

AKÜ ve İNVERTÖR Hakında Yardım.

Merhaba Değerli Forum Üyelieri,

Evimde Diyaliz makinesi çalıştırıyorum. Ancak Son Görev yerimde Elektrikler Sürekli kesiliyor ve bu cihazların elektriklerinin hiç kesilmemesi gerekiyor. gerçi en uzun kesinti 30 dakika sürdü ama hassas olmak lazım. Sonuçta makine maddi değeri çok yüksek ve devlet malı. 2 ayrı makine var. Biri Şebeke Suyunu Saf Su yapan Su Sistemi 500W tüketimi var, Digeri Hemodiyaliz Makinesi 2450Watt (etiketinde 11 A yazıyor ancak iki makinenin birden çalıştığında 10A geçtiğini görmedim) tüketimi var. Yani 3KW yükümüz var. evimde de kullanmakta olduğum 15 KVA servo Gerilim regülatörüm var. şimdi sizden destek istediğim konuya gelelim.
    1-Bu makinelerin 2 saat beslemesini sağlayacak bir UPS varmıdır?
    2-Bir Arkadaşım 2 tane 12 V 200 AH aküyü 3000 Watt invertör ile çalıştırırsan 4 saat çalıştırır dedi. bunun doğruluk oranı nedir.
    3- eğer 2. madde doğru ise besleme sistemi nasıl olmalı ? sürekli makineler invertör üzerinden mi beslenmeli? aküler sürekli şarj da mı kalmalı? aküler Şarjdayken Sistemi çalıştırabilir mi? Şebekede Enerji varken akü şarj aleti aküleri doldurmak için yeterli olurmu?
    4- bir yerde okumuştum 2500 watt yük için 6 KVA 3KW çıkışlı 16 adet 32 AH akülü bir online ups 2 saat çalıştırır yazışlardı. evimde gerilim rügülatörü kullandığım için ups online olmasına gerek var mıdır?

vereceğiniz bilgiler için çok teşekkür ederim. Jeneratör kulanın diyecek arkadaşlar için 4 katlı apartmanda oturuyorum. gürültü den dolayı komşularımız rahatsız olabilir diye jeneratör kullanmıyorum. aksa 5500 marşlı modeli 5,5 KVa jeneratörüm de var.

Allaha Emanet Olun

Atoll - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    28
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Konun uzmanı değilim... ama sonucunda her UPS'e bir akü bankası olmak zorunda... Tüketim UPS üzerinde yapılır... Şebeke kaybolursa, devreye direk UPS girer... UPS sürekli aktiftir...
    Aküsü zayıflarsa şebekeden direk beslenir... Elektronik techizat bunu sürekli sağlıyor ve kontrol ediyor...

Bildiğim kadarıyla, gerilim aşmadıkça bir sürü aküleri paralel çalıştırabilirsin... Buda UPSnin çalışma süresini uzatır.
    Dediğim gibi uzman değilim ama bir UPS firmayı arayıp sorularını onlara iletebilirsin... yardımcı olacaklarından eminim...

tamerugur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    1
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Çok Teşekkür ederim.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler