User Tag List

Sayfa 1/2 12 SonSon
11 sonuçtan 1 ile 10 arası
Şu an Elektronik Güvenlik Sistemleri kategorisindeki bana yardım edin abilerim isimli konuyu okuyorsunuz.
    DADASS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    3
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    selamlar öndelikle abilerim bana bir konuda yardım etmenisi istiycem bende 12 volt 60w 5A lik güç kaynağı var ben bunu 12 volt 60 w 20A yapmak istiyorum aynı baskı devre kartını kullanabilirmiyim ve bana malzeme konusunda yardım edermisiniz...çok lazım yardımlarınızı bekliyorum ...bu mail adresine atın alayım veya forum ayazın herşey için sağolun ALLAHA EMANET OLUN

Benzer Konular
    400 kw trafo kurulumunda lütfen yardım edin
    400 kw trafo kurulumunda lütfen yardım edin arkadaşlar çalıştığım şirketin muğla fethiye üzümlü kasabasında yaptırmış olduğu villaların elektrik ihtiyacını karşılamak için tedeş trafo istiyor...
    Arkadaşlar acil yardım!!!!
    Arkadaşlar acil yardım!!!! Arkadaşlar bana acil şu konular lazım 1: tehlikeli ve rahat çalışma olanağı vermeyen ortamlar 2: Tarım, hayvancılık ve bahçecilik uygulamaları...
    yardım lütfen?
    yardım lütfen? "EMO Teknik Uygulama Sorumluluğu (TUS) Uygulama Esasları" yönetmeliğini arıyorum.Yarıdımcı olursanız sevinirim.Saygılar.
    Üç boyutlu mekanlar..Oldukça güzel.Ziyaret edin
    Üç boyutlu mekanlar..Oldukça güzel.Ziyaret edin ÇOK GÜZEL BİR SİTE..SİZİNLE PAYLAŞMAK İSTEDİM
    baskılı fiş yardım
    baskılı fiş  yardım 1,25mt lik 0,50 baskı fiş imal ettirmek istiyorum ilgili yerlere nasıl ulaşabilirim.

umitsaman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    25
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sayın Emin
    Elektriksel GüÇ = Gerilim X Akım = 12 x 5 = 60 elindeki güç kaynağıbu
    Yapmak istediğin 60 W olmaz 12 x 20 = 240 w olur. Bence yeni bir kaynağı sıfırdan yapsan daha iyi olur. Devrede 78 serisi voltaj regülatörü kullanabilirsin. Örneğin 7812 voltaj regülatörü 12V gerilim verir. Edited by: umitsaman

Konular
    3
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    abicim diyelim sizind ediğinizi yapacam bana yardım ederseniz malzeme konusunda bende yaparım çok acil gerekli ....ne kullanacam nasıl olcak devre şeması yokmudur.....

Konular
    3
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    abicim çok sıkıntı yaşıyorum bunu halletmem lazım

Konular
    3
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    yani yardım istedim kimse ilgilenmiyor

gold - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    70
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    benim pek bilgim yok bu konu hakkında.diğer arkadaşlara ileteceğim.ama en iyi bilgiyi gidip bir elektronik malzeme satan yerden alabilirsin.malzeme alacağın için yardım etmek zorunda

COMANDANTE eraykirimli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    33
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    sevgili DADASS tam olarak emin olmamakla beraber 5A lik bir güç kaynağının bobin telinin çapıyla 20A lik bir güç kaynağının bobin teli çapı aynı değildir. trafoyu değiştirdiğinizi düşündüğünmüzde de baskıdevre üzrindeki diğer elemanlarda 5A lik bir güce göre seçildiği için 20A lik bir güce dayanamayacaklardır. bu yüzden yenisini almanızı tavsiye ederim. iyi çalışmalar.

elek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    2
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    yenisini almak en uygunu.ayrıca telaş etme.
    işyeri içinmi lazım.oralarda yoksa istanbul veya ankaradan sipariş edersiniz.hallettin belkide konuyu.
    kolay gelsin

dcelil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    0
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Elektrik formunda boyle bir sorunun sorulmasi bile yanlis! soruyu soran arkadasi protesto ediyorum. "12 volt 60w 5A lik güç kaynağı var ben bunu 12 volt 60 w 20A" Boyle birsey mumkun mu ya arkadas! hangi hesap hangi kitap 12V 60W tan 20A elde eder!!!

Sönmez - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    44
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı dcelil Nickli Üyeden Alıntı
    Elektrik formunda boyle bir sorunun sorulmasi bile yanlis! soruyu soran arkadasi protesto ediyorum. "12 volt 60w 5A lik güç kaynağı var ben bunu 12 volt 60 w 20A" Boyle birsey mumkun mu ya arkadas! hangi hesap hangi kitap 12V 60W tan 20A elde eder!!!

Bilmemek ayıp değil öğrenmemek ayıptır.

Burası ciddi bir forum sitesidir. Kimseye bilgisi yetersiz olduğu için saygısızlık yapılmaz. Buraya pylaşmaya ve öğrenmeye geliyoruz. Ben de 6 yıllık fiilen çalışan bir mühendisim ama bilmediğim çok şey var. 60 yıl da çalışsam yine de öğrenecek çok şeyim olacak.

Zaten önceki mesajları okuduysanız arkadaşlarımız konuyu ayrıntılı şekilde ve saygılı bir dille açıklamışlar.

Arkadaşlar bu site öğrenmek ve paylaşmak için kurulmuş ciddi bir sitedir. Lütfen hiç çekinmeden teknik konularda yardım istemeye devam ediniz.

Sayfa 1/2 12 SonSon

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler