User Tag List

7 sonuçtan 1 ile 7 arası
Şu an Üniversiteler kategorisindeki Elk-Elektronik Müh.nin aldıkları eğitim yeterlimi? isimli konuyu okuyorsunuz.
    Forum Yöneticisi hunca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    722
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bir ülkenin sanayisinin gelişiminde önemli bir faktör olan Elektrik ve Elektronik Mühendisliği eğitimi ülkemizde yeterince veriliyor mu? Veriliyorsa teknolojiyi neden dışardan alıyoruz.Verilmiyorsa Elektrik ve Elektronik Mühendisleri olarak ülkemize katkı açısından ne yapmak gerekiyor ? Cevap veren arkadaşlara teşekkürler.</font>

Benzer Konular
    elektronik workbech 5.0
    elektronik workbech 5.0 Elektronik workbench belki çoğunuz duymuşsnuzdur...buyurun.İstek programlarınız için buraya yazın. Not: dahası gelecek..tabi yanıtlarınıza göre...
    Elektrik Laboratuarı Animasyonlu Eğitim CD'si
    Elektrik Laboratuarı Animasyonlu Eğitim CD'si Elektrik Laboratuarı Animasyonlu Eğitim CD'si Download Linki **43MB** </font> Videoyu indir!! ALINTIDIREdited by: hunca
    Eğitim Sistemi Ne Hale Geldi!!! (İZLEYİN)
    Eğitim Sistemi Ne Hale Geldi!!! (İZLEYİN) EĞİTİM SİSTEMİMİZ NE HALE GELDİ BAKIN GÖRÜN İBRET ALIN.ÇOCUKLARIMIZA SAHİP ÇIKALIM yorumlarınızı bekliyorum smileys/smiley19.gif
    ASP ile Web Programcılığı ve Elektronik Ticaret !!
    ASP ile Web Programcılığı ve Elektronik Ticaret !! ASP ile Web Programcılığı ve Elektronik Ticaret
    Bedava eğitim ve seminerler
    Bedava eğitim ve seminerler Arkadaşlar, Elginkan Vakfını hiç duydunuz mu? Bedava eğitim veren vakfın adresi. Tıklayınız. Yukarıda belirttiğim link Elginkan Vakfının...

raya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    0
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    aslına bakarsan hunca ben bu bölümü kazandığımda çok sevinmiştim çünkü zekamı en ileri seviyeye getirebilmem için kafa yormam gerekecekti ve insanlığa yararlı şeyler yapabilecektim ama üniversiteye geldiğimde hayalkırıklığına uğradım resmen bu sene 2yim ama 1. sınıf o kadar boş geçti ki.eğitim die bişey yok zaten belki de 1 olduğumdan kaynaklanıodur ama zannetmiyorum ileriki senelerde böle olacak eminim (umarım yanılırım).
    yeteri kadar eğitim verilse bence yinede teknolojiyi dışarıdan alırız çünkü bizim tasarladığımız herhangi bir makinayı hayata geçirmek için fabrikalar yok.fabrika kurulması için de ülkenin ekonomik durumu malum özel şirketlerde türkiye ye yatırım yapmak istemio neden?;bence ülkeyi hala geri kalmış zannediolar ve ülke zenginleri türkiyede çok ii bi örneği olmadığı için riske girmek istemiolar belkide ama bizim yapabileceğimiz bişeyler mutlaka var buna bizler bilgilerimizi paylaşarak sinerji yaratmakla başlayabiliriz ve kendimizi ülke zenginlerine kanıtlayabiliriz.

borakantas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    3
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    değerli arkadaşım hunca bence tüm fakültelerin en büyük sıkıntısı üniversitede verilen eğitimle piyasa şartlarının çok farklı olması elk elkt müh bölümünde verilen eğitim ek***liği sadece elk. müh bölümü mezunu arkadaşlarda da söz konusu daha doğrusu tüm mühendis arkadaşlar mezun olmaları sonrasında bir şok yaşıyorlar çünkü çok umtlar vererek mezun oldukları bölümlerden beklentilerini karşılayamıyorlar. bu nedenle tüm mühendis arkadaşlarımın sürekli olarak çaılşarak kendilerini piyasa şartlarına hazırlamaları gerektiğini düşünüyorum tüm arkadaşlara iyi çalışmalar ve başarılar dilerim.

Sönmez - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    44
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Üniversitede her konudan azar azar eğitim verildiğinden hiç bir konuda yeterli derecede bilgilendirilemiyoruz. Bunun yerine herkes istediği konuda daha üniversitedeyken branşlaşsa da sadece elektrik yada elektronik yada elektrik-elektronik mühendisliği gibi diploma ünvanları olmasa. Ben kendimi bir elektrik mühendisi değil pratisyen mühendis olarak görüyorum. Bizde de doktorların TUS'u gibi bir sınav olmalı. Ona göre herkes elektrik konusunda branşlaşarak pratik anlamda eğitilmeli.

Forum Yöneticisi hunca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    722
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sönmez TUS hakkındaki fikirlerine katılıyorum, ancak branşlaşma lisede başlamalı bence ve Üniversite sınavı kaldırılmalı...Edited by: hunca

Sönmez - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    44
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Doğru söylüyorsun.

Lise 1. sınıf orta okulun tekrarı gibi geçiyor. Lise 2 ve 3'de güya branşlaşıyoruz. Bu dönemde üniversitede çıkacak sorulara odaklanıyoruz.

Üniversite 1. sınıf yine lisenin tekrarı. Üniversite 2. sınıfta mesleki dersleri almaya başlıyoruz.

Şimdi farkettim; aslında bizim üniversite eğitimi 3 yıldan ibaretmiş

Teknikadam_41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    96
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    EĞİTİM SİSTEMİMİZ SON DERECE YANLIŞ İŞLEMEKTE YURT DIŞINDA HER MESLEK ADAMININ UZMANLIK ALANI BELLİ SORUMLULUK ALANLARIDA BELLİ BİZDE BU SİSTEME GEÇMEDİĞİMİZ MÜDDETÇE BUTÜR ***INTILARDAN KURTULAMAYACAĞIZ. ÜNV'DE VERİLEN EĞİTİM YETERSİZ VE TEORİYE BOĞUYORLAR UYGULUMAYA YÖNELİK BİLGİ VERİLMİYOR ÇÜNKÜ EĞİTİMCİLERİN ÇOĞUNDA UYGULAMA TECRÜBESİ YOK. ÜNİVERSİTE-SANAYİ İŞBİRLİĞİ ŞART. BEN BİLGİMİN %80'NİNİ HAYAT ÜNİVERSİTESİNDE ÖĞRENDİM. SAYGILARIMLA...

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler