User Tag List

3 sonuçtan 1 ile 3 arası
Şu an Aydınlatma kategorisindeki 6tane 15 w lik ampule sigorta degeri isimli konuyu okuyorsunuz.
    dembay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    3
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

6tane 15 w lik ampule sigorta degeri

Merhaba arkadaslar. Evin sigortalarindan bir hattina sadece salonun avizesini baglamislar ve 20 amper sigorta koymuslar. Odalarin lambalarini tek hatta baglamislar ve 16 amper sigorta koymuslar. Ben bunlari 2 tane viko c2 amper sigorta baglasam olur mu? ( evde b6 sigortalar var onlari baglayayim mi)

Hangisi daha guvenli ise onu takayim.

Bir de kacak akimi siemens ile degistirdim. Kontrol amacli 10w lik enerji tasarruflu ampulu faz toprak hattini kisa devre yaptim kar atti. Kesinlikle saglamdir diyebilir miyim?

Bazi elektrikciler oyle olmazx notr toprak arasini direk kisa devre yapacaksin. Atiyorsa tamamdir diyor. Ancak benim ki atmiyor. Bina girisindeki 300 luk atiyor.

Hangisi dogrudur?

GUNAY ELEKTRIK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    1
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    C 2 amper yerine lamba linyeleri ayrı ise 6 veya 10 A bağlaman gerekir. C2 A sigorta kombilere bağlanır. Kaçak akım rölesine gelince faz toprak kısadevre atıpta toprak nötr atmıyorsa orda sorun var demektir. Şöyle ki nötr toprak kısadevresinde de atmalıdır. Atmıyorsa topraklama değil orda sıfırlama yapılmıştır. Test yaparken prizden mi kablo uçlarından mı yaptın?

dembay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    3
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı GUNAY ELEKTRIK Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    C 2 amper yerine lamba linyeleri ayrı ise 6 veya 10 A bağlaman gerekir. C2 A sigorta kombilere bağlanır. Kaçak akım rölesine gelince faz toprak kısadevre atıpta toprak nötr atmıyorsa orda sorun var demektir. Şöyle ki nötr toprak kısadevresinde de atmalıdır. Atmıyorsa topraklama değil orda sıfırlama yapılmıştır. Test yaparken prizden mi kablo uçlarından mı yaptın?
    6 amper taktım. birde bu kar olayı sayport olan eski karı siemensle değiştirmemden sonra oldu. tesisatta değişiklik yok. sadece sayport karı çıkardım(SADECE ŞİMŞEK ÇAKTIĞINDA ATIYORDU. BAŞKA ZAMAN ATMIYORDU. BUZDOLABINDAN DOLAYI DEĞİŞTİRDİM. )yerine siemens taktım.Değiştirdikten sonra faz toprak atıyor. notr toprak bazen atıyor bazen atmıyor. ana girişteki 300 luk atıyor. Prizden denendi.
    acaba diyorum eski sayportu yeniden taksam buzdolabı fişini kar a girmeden faz notr alsam kullansam tesisata ve binaya (diğer komşulara )zararı olur m mu?

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)