User Tag List

5 sonuçtan 1 ile 5 arası
Şu an Forum Yöneticileri kategorisindeki BİLGİ isimli konuyu okuyorsunuz.
    Forum Yöneticisi hunca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    722
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ARKADAŞLAR ÜMİT SAMAN ARKADAŞIMIZIN ÖZEL MESAJINI BURDA PAYLAŞMAK İSTEDİM.BİLGİNİZE

"ARKADAŞLAR GİZLİ İÇERİĞİN İÇERİSİNDEN DOSYAYI İNDİRDİM HEMEN OKUDUM. BU BANA ESKİ BİR MESLEK LİSESİ DERS NOTUNDAN GÜNCELLEŞTİRİLMİŞ GİBİ GELDİ. YANLIŞ ANLAŞILMASIN HAZIRLAYAN ARKADAŞLARIN BİLGİ VE ÇALIŞMALARINI TAKDİR EDİYORUM. BİZİM PİYASAMIZDA UYGULAMA HEP BU ŞEKİLDE YAPILDI.BİRLEŞTİRİLEN KABLOLAR GİZLİ İÇERİĞİN 6. MADDESİNDE BELİRTİLDİĞİ GİBİ BANTLANDI.("6. İletkenlerin ek yerlerinin yalıtılması:
    Elektrik tesisatlarında kullanılan kablolar buatlarda birbirine eklenir. Ek yerlerinin birbirine değmemesi için izolebant kullanılarak yalıtım yapılır") ELİN OĞLU ALMAN KLAMENS KULLANIYOR FAKAT BİZİM YÜZÜK KLAMENS GİBİ DEĞİL. KABLOYU KLAMENS TERMİNALİNDEN İTİYORSUN KABLO TERMİNALDE KİLİTLENİYOR. KULLANIMI DA BASİT. BUNDAN 3 AY ÖNCE MUĞLA İLİNE YAKIN BİR İLDE BİR GÜN ÖNCE GEÇİCİ KABULÜ YAPILAN BİR OKULDA YANGIN ÇIKTI DENİLDİ. KONU ŞU BUATTA BAĞLANTILAR BANTLANMIŞ BÜYÜK BİR İHTİMALLE KABLOLAR BUATIN İÇERİSİNE TEPİLMİŞ. BANTTAKİ AÇILMA KISA DEVREYE NEDEN OLDUPTA SİGORTANIZ ATMAZSA TESİSATTAKİ KABLOLARINIZ YANIYOR. GEÇİCİ KABULLARDE BÜTÜN BUATLARI AÇAMAZSINIZ BİR İKİ SONDAJ YETERLİ. HATTA BUNA BİLE GEREK YOK BUNUN BİR STANDARDI OLUR ELEKTRİKÇİ ONU UYGULAR. ONDAN ÖDÜN VERİLMEZ. WEİDMÜLLER FİRMASININ TESİSATLARDA KULLANILAN BUROŞÜRÜ EKTEDİR. İYİ ÇALIŞMALAR. LÜTFEN KONUYU BİLEN ARAŞTIRAN ARKADAŞLAR GELİN TARTIŞALIM EN İYİSİNİ ÖĞRENELİM. UYGULAYALIM UYGULATALIM. YAŞAM STANDARDIMIZ YÜKSELSİN
    umitsaman@hotmail.com""

Benzer Konular
    ALARM SİSTEMLERİ HAKKINDA GENEL BİLGİ
    ALARM SİSTEMLERİ HAKKINDA GENEL BİLGİ Alarm sistemi, ev veya işyerinin hırsızlık, tehdit, gasp, yangın, sağlık sorunu gibi durumlarda başkalarını(Alarm Haberalma Merkezi, mal sahibi,...
    MAGİCAD HAKKINDA BİLGİ
    MAGİCAD HAKKINDA BİLGİ magicad hakkında bilgisi olan varsa buraya göndersin... şimdiden teşekkürederim...
    ELEKTRONİK SAYAÇLAR HAKKINDA BİLGİ
    ELEKTRONİK SAYAÇLAR HAKKINDA BİLGİ ..
    ENERJİ KABLOLARI HAKKINDA KAPSAMLI BİLGİ
    ENERJİ KABLOLARI HAKKINDA KAPSAMLI BİLGİ Arkadaşlar bu dosyada enerji kabloları hakkında çok kapsamlı bilgilere ulaşabilirsiniz. (KULLANIM YERLERİ - TEKNİK BİLGİLERİ - BOYUT AĞIRLIKLARI -...
    PLC HAKKINDA DETAYLI BİLGİ
    PLC  HAKKINDA  DETAYLI BİLGİ PLC “Programlanabilir Lojik Kontrolör” İngilizce kelimelerinin baş harflerinin PLC alınarak kısaltılması ile oluşur. Endüstriyel uygulamaların her...

gold - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    70
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    sakat tabiki bant olayı. klemens hem pratik hemde sorunsuz

umitsaman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    25
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Volkan bey
    Nihayet link konusunu sayenizde ögrendim. Gold güvenlik mustafa arkadaştan Forum Yönetim Kısmı konusunda bilgi aldım. Herşeye teşekkürler umitsaman

umitsaman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    25
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Arkadaşlar yeni İÇ TESİSAT YÖNETMELİĞİ hala taslak halinde Resmi Gazetede yayınlanmadı Bunun yerine 1995 yılında yayınlanan yönetmeliğe ilave değişiklikler yapılarak bu günlere gelindi. En son değişiklik hatırlanacağı gibi kablo bacası konusunda yapıldı. İnternette yürürlükteki yönetmeliği yakaladım.

ELEKTRİK İÇ TESİSAT YÖNETMELİĞİ MADDE 58:

iv) (Değişik fıkra: RG 30/11/1995- 22479) Ekler duvarlarda 60 mm derinlikte olmak şartıyla kasalarda, tavanlarda ise armatür veya armatüre ilişkin elemanlarla gizlenmiş kutular (buatlar) içinde yapılabilir.
    Bu ekler kesinlikle klemensler ile yapılmalıdır. Anahtar-priz bağlantı uçları ek amacıyla kullanılmamalıdır.
    Yönetmeliğin tamamını forma ekleyeceğim İyi çalışmalar

Forum Yöneticisi hunca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    722
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ümit bey aşağıdaki linkten Elk İç tesisleri yönetmelik değişikliği ek-1 ve ek-2 yi indirebilirsiniz

http://www.meslekidenetim.com/yonetmelik/

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)