User Tag List

Sonuçlar:

Katılımcı sayısı
0. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • 0 0%
Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon
21 sonuçtan 11 ile 20 arası
Şu an Anketler kategorisindeki Mesleğinizi bilerek ve isteyerek mi seçtiniz? isimli konuyu okuyorsunuz.
    dilek başer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    0
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    MESLEĞİMİ ASLINDA SEVMİYORUM KEŞKE MATEMATİK ÖĞRETMENİ OLSAYDIM. ZATEN BİZDE MÜHENDİSLİK DEĞİL İDARECİLİK YAPIYORUZ AMA YİNEDE MESLEĞİMDE DAHA BİLGİLİ OLMAK İSTİYORUM VEDE ZORUNDAYIM.

umitsaman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    25
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Arkadaşlar Ben 1981 de İzmir Motor Teknik Lisesini bitirdim O sene Şimdiki Gazi Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesini ( o zamanki Ankara Yüksek Teknik Öğretmen Okulunu) kazandım. Teknik lise mezunu için teknik öğretmende okumak çok kolaydı. 1982 yılında birdaha üniversite seçme sınavına girdim. Tercihlerim gemi inşaatı, makina,petrol müh.,elektrik-elektronik mühendisliği, hukuk gibi bir yelpazedeydi. İdealim makina olmasına rağmen tesadüfen 3. tercih KTÜ Elektrik-elektronik müh bölümünü kazandım. O güne kadar elektrikle hiç ilgim olmadı. Dicle diş hekimliğini 5 yıl diye sildim silmeseydim sıralamada onu üste yazmam gerekiyordu puanım oraya yetiyordu.Bu mesleği sonradan sevdim. Kesinlikle şunu iddia ediyorum hiç bir mühendislik dalı elektrik gibi olamaz. Elektriğin kesinlikle zekayı açtığına inanıyorum. hiç bir mühendislik dalı elektrik kadar matematikle iç içe olamaz. elektriğin kendisi zaten matematik. ( Elektrik bir sinüs, trafoda gerilim endüklenmesi için akımın zamana göre türevi, karmaşık sayılar, vektörler, lojik kapılar .... saymakla bitmez)Gerçekten bu meslek mükemmel ama keşke teknolojinin yoğun üretildiği bir ülkede eğitimimizi almış olsaydık. Keşke mükemmel bir ingilizcemiz olsaydı..... Edited by: umitsaman

talebe34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    6
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    azminizden dolayı tebrik ederim talebe34[/QUOTE]

Sağolasın arkadaşım teşekkür ederim. içimdeki bir istekti ve Allah (C.C.) şükürler olsun böyle bir imkan buldum ve bunu değerlendiriyorum. İNŞAALLAH devamınıda getireceğim yani üniversite.

Teknikadam_41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    96
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    1988'de 14 yaşında meslek lisesi elektrik bölümünü kazandım o yaşta neyi bileceksin neyi isteyeceksin mümkünmü daha çocukluk yaşı tekniklise bitti üniversitedede daha önce elektrik bölümünü okuduğum için devamı gelsin diye elektrik mühendisliğini yazdım mezun olalı 10 sene oldu.Her zaman dediğim gibi eğitim öğretim sistemi yanlış, bireyler yetenekleri ve eğilimleri doğrultusunda okul çağında öğretmenleri tarafından yönlendirilerek eğitimlerini tamamlamalıdır.Ben mesleğimi seviyorum ama mesleklerini sevmeden yapanların çok olduğunuda görüyorum. Saygılar...

DOLUNAY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    219
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    isteyerek secmedıgım ama tesedaflerın benı elektrıge cektıgı bırsey bu.laf olsun dıye gırdık kazandık.kazanmıske okumammak aptallık olurdedık.diplama aldık.bosbir kagıtparcasının ıse yaramadıgını gördüm sonra meslegımı tanımaya ogrenme basladım.yıne birgun univ.son tercıhımdı.ama benı bırakmadı.Artık elektrık boynumuzun borcu gecımımız oldu.şimdi ne o benı nede ben onu bırakabılıyorum.aramızda kalsın oldu bıttı korkarım elektrıkten.Ama korku paraya engel degil .kazanmak ıcın calışmalıyım

fahriacikgoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    28
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Evet bilerek ve isteyerek seçtim.1974 yılındaki kıstas, işletme sermayesi en az olan teknik bir meslekti.Bir pense bir tornavida bir avometre.Ortaokuldan mezun olduğumda ilk girişte EML sınavını kazanamadığımdan bir yıl çalıştım ikinci yıl tekrar girip EML Elektrik Bölümüne ancak tutturabildim puanı.Biraz ÖSS anlatıyormuş gibi oldu ama o zaman EML Elektrik çok önemliydi.))) Elektronik bölümüde okulumuzda yoktu. Çevremizde EML Elektrik bölümünü kazanana ODTÜ Elk.Elkt.Müh.liğini kazanmış gibi itibar ediliyordu..)))

fahriacikgoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    28
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    DOLUNAY Arkadaşımız elektrikten korkarmış oda laf mı? Bunu sadece sen biliyorsun ne güzel..) Benim korkumu yedi cihan biliyor.Sen nasıl bu mesleği seçtin diye..İşin başına varınca başlarım konuşmaya iş bitene kadar.Görenler benim kafayı yediğimi düşünüyor..))

koraykurc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    1
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bende Elektrik Teknikeriyim arkadaşlarında dediği gibi adam yerine konmuyoruz. biz eski yetkilerimizi istiyoruz. herşeyde bi ilk okul mezunu muamelesi görüyoruz. ne askerde faydasını görüyoruz ne devlet ne özel sektörde ben buna kızıyorum

ibrahim_gurx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    0
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben elektrik mühendisiyim. Mesleğimi seviyorum. Ama türkiyede yeterli gelişmişlik ve ürün bulamamanın sıkıntısını yaşıyorum. Türk ÜRÜNLERİNİN elektrik sektöründe daha çok ve gelişmiş olmasını ve bu kadar dışarıya bağımlı olmamayı isterdim. Zengin iş adamlarımız neden bu sektöre yapmaz anlayamıyorum.

KöTü_KıZaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    1
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben Meslek Yüksek Oulu Elektrik Bölümü Öğrencisiyim Mesleğimi Seviyorum Ve Severek Seçtim İlerde Allah kısmet Edersede Mesleğime Uygun Bi İş Bulmak İstiyorum Ama Yeterince Bilgimin Olmadığını Düşünüyorum Bu Durumdan Dolayıda Çalışma İmkanı Bulamamaktan Korkuyorum Ve Benim Gbi Düşünen Birçok Öğrencinin Bu Korkuyla Yaşadığını Düşünüyorum

Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)