User Tag List

Sayfa 4/5 İlkİlk ... 2345 SonSon
46 sonuçtan 31 ile 40 arası
Şu an Autocad Çizim Örnekleri kategorisindeki Generatör Kuplajı isimli konuyu okuyorsunuz.
    roleci67 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    5
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Teknikadam_41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    96
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yukarıda yazdıklarımı tekrarlamak zorunda bıraktınız beni. Sistemde 2 tip yük var bu 4 tane sayaç üzerinden beslenen yükler 1.derecede önemli yükler yani şebeke gidince jeneratör üzerinden kesinitisiz güç ihtiyacı olan yükler. Direk şebekeden beslenen yükleri projede göstermedim. Direk şebekeden beslenen yük fazla olduğu için ana şebeke kontaktör amperajı kifayetsiz kalmakta bu yüzden yüke bağlı değil gördüğünüz gibi. Bu sistemlerin hiç görmemiş bir insanın bir seferde anlamaması doğaldır. Hala kafanıza takılan birşey varsa sorunuz...

Konular
    5
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu sistemler gerçekten bana çok yabancı.
    Ben genellikle Şebeke - Jeneratör - UPS (=Uninterrup Power Supply , Türkçesi KGK yani Kesintisiz Güç Kaynakları) sistemlerinden anlıyorum.
    Sadece Şebeke ve Jeneratör bağlantısını anlamak inanın bana çok zor geliyor.Benim kafadaki işlemci 1969 model ve yavaş işliyor.

Konular
    96
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Tabiiki bir bütünü parçalar halinde düşünmek zordur bu yüzden kendinize haksızlık etmeyiniz. İyi geceler diliyorum...

Konular
    5
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Teşekkür ikonum görünmediği için size teşekkür edemiyorum.Bu mesajımı teşekkür mesajı olarak da alın.
    Ama burası forum , karşınızdakilerden gelen sorulara cevap veremeyecekseniz söyleyin soru sormayalım.Siz sadece bizleri bilgilendiren mesajınızı yazın.Arkadaşlar soru kabul etmiyorum deyin.
    Herkes paso "Teşekkür" etsin.

Konular
    5
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    @Teknikadam41 ;

Oluşan son duruma karşı , forumda , lütfen mesajlarınızı değiştirmeyiniz.

Konular
    96
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    http://rapidshare.com/files/26095680...CEVAP.rar.html

Yazıyla ifade ettiklerimi çizime döktüm. Çizimimde yalnız şebekeden beslenen yükleri göstermemiştim gerek duymadım çünkü şebeke-jeneratör yüklerinin ayrı verilmesinin tek nedeni budur. yoksa 4şebeke 4 jeneratör kontaktörü kullanmanın hiç bir mantığı olmazdı. Ana şabeke ve ana jeneratör kontaktörlerinin çıkışı ortak baradan direk yüklere verilirdi. Yaptığım paylaşımlarla ilgili cevap veremeyeceğim hiç bir husus yoktur bilgilerinize arz ederim. Saygılarımla...

Konular
    96
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu size 4 sularında yazdığım mesaja cevabınız...

Alıntı:
    Teknikadam_41´isimli üyeden Alıntı
    kusurabakmayın uykum geldi yatmam lazım başka soru veya sorularınız varsa yarın cevaplarım. İyigeceler...

Teşekkür ederim ...

Buda forumdan ayrıldıktan sonra arkamdan yaptığınız çirkin saldırı...

Teşekkür ikonum görünmediği için size teşekkür edemiyorum.Bu mesajımı teşekkür mesajı olarak da alın.
    Ama burası forum , karşınızdakilerden gelen sorulara cevap veremeyecekseniz söyleyin soru sormayalım.Siz sadece bizleri bilgilendiren mesajınızı yazın.Arkadaşlar soru kabul etmiyorum deyin.
    Herkes paso "Teşekkür" etsin.

Bu olanların ardından artık sizinle tartışmayacağım.Sizde lütfen üslubunuza,yazdıklarınıza bundan sonra dikkat ediniz. Saygılarımla...

Konular
    5
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Üslubumun Forum Kuralları içinde olacağı kesin.
    Burası msn adresi değil ,FORUM ...Kim kimi bekliyor.Geldiğinizde bakarsınız başlıkta bir mesaj görürseniz cevaplarsınız.Bu çerçevede ne demek "ÇİRKİN SALDIRI"...

Anlaşılan bu forumda da "Hatalı Devrelerin Düzeltilmesi" için uğraşacağım.
    3 yıl bir Termik Santralda çalıştım.Abartısız binlerce kablonun olduğu bir yerde.
    Şimdi buradaki Şebeke-Generatör devre bağlantısında mı şaşıracağım.

Konular
    96
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    SAÇMALAMAYA BAŞLADINIZ !!! DÖRT TANE KOMPAKT ŞALTER BİR KONTAKTÖRÜN GİRİŞİNE BAĞLANMAZ DEDİĞİNİZ YAPMAK GEREKİRSE ŞEBEKE KONTAKTÖRÜ GİRİŞİNE BİR ANA KOMPAKT, SAYAÇ GİRİŞLERİNEDE BİRER KOMPAKT KOYULARAK YAPILABİLİR BU ŞEKİLDE EKONOMİK OLMAZ O YÜZDEN MANTIKSIZDIR. yÜK ŞEBEKE KONTAKTÖRLERİ ANA ŞEBEKE KONTAKTÖRÜ İLE ÇALIŞTIĞI İÇİNDE HERANGİ BİR PROBLEM OLMASI MÜMKÜN DEĞİLDİR. ZATEN KURMUŞ OLDUĞUM BU SİSTEM 1,5 SENEDİRDE TAKIR TAKIR ÇALIŞMAKTADIR 1988 SENESİNDEN BERİ ELEKTRİK MESLEĞİ İÇERSİNDEYİM BANA MESLEĞİMİ SİZİN GİBİ ÇİRKİN SALDIRILARDA BULUNAN SEVİYESİZ BİRŞEYLER BİLDİĞİNİ SANAN İNSANLAR ÖĞRETEMEZ...

Sayfa 4/5 İlkİlk ... 2345 SonSon

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler