User Tag List

Sayfa 2/2 İlkİlk 12
12 sonuçtan 11 ile 12 arası
Şu an Trafolar kategorisindeki Mini rüzgar üreteci nasıl yapılır. isimli konuyu okuyorsunuz.
    bolanka - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    2
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    kardeş öyle bişey yapabilirsen zengin olursun bence. düşünsene heryere götürüp rüzgardan elektrik üretirsin. pikniğe götür tak tv yi seyret.

AKINCI76 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    0
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Meraba arkadaslar, yeni üyeyim bende bu konuyla ilgileniyorum. Edindigim bilgileri sizinle paylasmak ve bilmediklerimi sizden ögrenmek isterim. Ben yurt disinda yasiyorum ve burda evimin bahcesine bir rüzgar türbini kurmak istiyorum. Bir arkadasin da dedigi gibi googleden aratirsaniz bulabilirsiniz bu türbinleri. Mesela benim kurmak istedigim türbin 12v 400w cikis saglayan, tabi bu gücü sabit olarak almak icin rüzgar saatte yaklasik 41km hizla esmesi lazim. Rüzgar 11km/h hizla estiginde türbin dönmeye basliyor. Ortalama 19km/h hizla eserse bu türbin ayda 38 kw lik bir güc üretebiliyor. Benim bulundugum yerde sürekli 41km/h kuvvetinde rüzgar olmadigindan ben bu ürettigim enerjiyi akü benzeri piller araciligiyla depolayip ayni anda da saf sinüs dalgali bir invertör yardimiyla 12v luk gerilimi 230v a cevirmeyi ve evimde yettigi kadar kullanmayi planliyorum. Daha tamamen baslangic asamasindayim. Bir cok eksigim ve bilmedigim seyler oldugunu kabul ediyorum.

Mesela, pillerdeki enerji belli bir seviyenin altina indiginde türbin otomatik olarak tekrar pilleri doldumak istiyor, tabi rüzgar varsa. Eger yoksa devreyi otomatik olarak kapatip sehir sebekesine gececek bir sistemi nasil entegre edebilirm bu sisteme, yada edebilir miyim?

Sayfa 2/2 İlkİlk 12

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler