User Tag List

9 sonuçtan 1 ile 9 arası
Şu an Üniversiteler kategorisindeki Üniversite öğrencilerine karşılıksız burs veren isimli konuyu okuyorsunuz.
    Forum Yöneticisi hunca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    722
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Üniversite öğrencilerine hangi kurum veya kuruluşlar karşılıksız burs verir? Bu konu hakkında yardımlarınızı bekliyorum..SaygılarEdited by: hunca

Benzer Konular
    Sizce En İyi Üniversite Hangisi ??
    Sizce En İyi Üniversite Hangisi ?? Bence OdtÜ...ama KampÜs Ve Konum Olarak...ama EĞİtİm Olarak Dersenİz TÜrkİyenİn En İyİ Ünİversİtesİ İtÜ (İstanbul Teknİk Ünİversİtesİ)...sİzce???
    Üniversite kaydı yarın son
    Üniversite kaydı yarın son Üniversitelere 4 Eylül pazartesi günü başlayan kayıtlar, yarın sona erecek. Üniversiteye kayıt hakkı kazanan adayların, ÖSYS sonuç belgesinde...
    TÜBİTAK'tan ÖSS'de ilk 5 bine girenlere burs
    TÜBİTAK'tan ÖSS'de ilk 5 bine girenlere burs TÜBİTAK'tan ÖSS'de ilk 5 bine girenlere burs: Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, başkanlık ettiği "Bilim ve Teknoloji Yüksek Kurulu" toplantısında...

Sönmez - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    44
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Türk Eğitim Vakfı üç ayda bir yüklü bir miktar başarılı olan öğrencilere orta öğretimden itibaren burs veriyor.
    Anneler Derneği, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği, Bölgesel Yardımlaşma Dernekleri gibi derneklerin yanı sıra AlbarakaTürk, FinansBank gibi bankalar başvuru halinde burs veriyorlar.
    Bununla birlikte maddi durumu iyi olan insanlar da (fabrika sahipleri) özel burs veriyor. Çevrenizin geniş olmasına gerek yok bu tür insanlara yardımlaşma derneklerinden rahatlıkla ulaşılabilir.
    Ayrıca üniversite hocaları kendi bölüm öğrencilerine her dönemden birer kişi olmak üzere burs verme yetkisine sahiptir.
    Benim de ailem yok mesela. "Param yok" diye üniversiteye gidemeyen arkadaşlara çok üzülüyorum. Yardımcı olabildiysem ne mutlu. İnşallah burs alabilirsiniz. Yukarıda saydığım burslar sayesinde üniversite diplomamı aldım.
    Burs verenlerden Allah razı olsun. Haklarını helal etsinler.

fahriacikgoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    28
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sn Sönmez benimde iki çocuğum üniversitede ama BABA bursundan başka bursları yok.Birde devlet babanın öğrenim kredisi.Çok kolay vermiyorlar.Siz şanslıymışsnız.

Konular
    44
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Şanşlı değildim. Allah'a sırtımı dayadım sadece. Kanaat ettim.

Babam lastik tamircisi, annem ev hanımıydı. Eğer ikisi de yaşıyor olsaydı ne ben ne de diğer iki kardeşim okuyabilirdik belki de. Kendim elektrik mühendisi, ortanca kardeşim ingilizce öğretmeni olduk; küçük kardeşim üniversite 1. sınıfta okuyor şu anda.

Farkındayım ebeveynleri yaşayan arkadaşlarımın durumu maddi açıdan kötü. Ama bizim durumumuz daha da kötüydü. Okumak ve kardeşlerimi de okutmak için inat ettim. Yırtık bir ayakkabı emanet elbiselerle okula gittim. Hiç gurur meselesi yapmadım. Alnım ak bir şekilde Allah'a sırtımı dayayıp okulu bitiridim. Günde bir simit yeme hakkım vardı. Okul arkadaşlarım ve öğretmenlerim sayesinde burs bulabildim.

Benim durumumda bir arkadaşım daha vardı. Onun ayağında bir terlik sırtımda bir ceketi vardı. Kışın kar yağdığında bile öyle gelirdi okula. Onun babası vardı ve doğuluydu. 11 tane kardeşi vardı. Bu arkadaşım da burs aldı.

Bir arkadaşım inşaatta amelelik yaparak okuyabildi. Babasının gönderdiği para yetmiyordu.

Hiç birimiz ne siyasete ne de başka başka saçmalıklara karıştık. Çok şükür. Bir simit yedik günde, üstümüzdeki elbiseyi bir hafta giydik. Başka elbisemiz de yoktu. Otobüse para vermiyorduk çünkü o zamanki Kocaeli Belediye başkanı Sefa Sirmen öğrencilere bedava yapmıştı belediye otobüslerini.

Zonguldaklısınız galiba. Sizin orda Ereğli'de Ayla Teyzem vardı. Kendisini hiç görmedim. O da bana burs gönderdi.

Bizim milletimiz bambaşka. Yardımı seviyoruz. Öyle olmasaydı halimiz nice olurdu.

Okumak isteyen ama maddi durumu olmayan kardeşlerim hiç gurur meselesi yapmasınlar. Çekinmeden derneklere, öğretmenlerine, üniversite hocalarına, bankalara burs sorsunlar. Bunda gurur meselesi yapacak birşey yok.

Ben bana yetenden fazlasını kazanıyorsam bunu paylaşmalıyım. Mal mülk Allah'ındır. Allah kimseyi aç da açık da bırakmaz. Herkesin nasibi bellidir. Ben elimdeki son bir kaç kuruşu ihtiyacı olanla paylaşırım ve yarın aç kalacağım diye korkmam. Benim nasibime ne düşüyorsa zaten Allah onu bana uygun bir zamanda nasip edecektir.

Çok uzattım kusuruma bakmayın. Sizin hayatta olmanız evlatlarınız açısından büyük bir zenginliktir. Benim annem babam hayatta olsalardı da keşke dualarını alsaydım. Onların duasını almak kadar güzel birşey var mı? Evlatlarınız sizin kıymetinizi bilsin. Dualarınızı onlardan eks ık etmeyin.

Saygılar.

Konular
    28
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sn.Sönmez insanın içinde azim ve inanç olduğu sürece yapamayacağı hiç bir işin olmadığına dair çok güzel bir yaşam öyküsü.Gözlerim yaşardı.Allah içinizdeki o azmi inancı daim etsin.
    Söylediklerinizin hepsine gönülden katılıyorum.Bu gerekçelerle Lise düzeyinde,daha çok ihtiyacı olanların almaları için form aldıkları halde bursluluk sınavlarına başvuru yaptırmadım çocuklarıma.Girselerdi sınavı alacaklarını bildiğim için.
    Sözlerimi geri aldım.O sözleri yazarkenki düşüncem gelir düzeyi fevkalade olup karşılıksız burs alanlardı.Yoksa sizin gibi gerçek ihtiyaç sahipleri değildi.Özür dilerim.
    Size o zor günlerinizi hatırlattığım için.Ama sizde bana ilk ve ortaokul günlerimi hatırlattınız çok duygulandım.Çocuklarıma her gün dua ediyorum zaten Allah yardımcıları olsun. Saygılar..

Konular
    28
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sn.Hunca Sönmez arkadaşımızın yazdıklarının dışında İllerdeki Sanayii Ticaret Odalarıda veriyor.Tam karşılıksız burs yanında yardım anlamındada maddi katkı yapıyorlar.

Konular
    28
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sn.Sönmez
    Yazınızı kopyaladım çocuklarıma mail olarak attım.Biraz daha şükür etmeleri ve ders çalışırken itici bir güç olması için.Selamlar

Konular
    44
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sn. fahriacikgöz,

Çocuklarınız burs almak için istedikleri heryere başvursun. Burs parasını okul ve diğer zaruri ihtiyaçları için kullandıkları sürece o para onların hakkı.

Yakın bir arkadaşımın babası çok zengindi. Arkadaşımın bursa da ihtiyacı yoktu ama O da burs alıyordu. Aldığı burs parasını bankadan çekip ihtiyacı olan arkadaşlarına dağıtıyordu. Şimdi coğrafya öğretmeni olmuş. Amasya'da yaşıyor.

Bir arkadaşın da ailesi zengindi ve o arkadaş da burs alıyordu. Ama aldığı burs paralarıyla araba taksitlerini ödüyordu. Bu arkadaş şimdi bir doktor.

İnsanlar çeşit çeşit olunca örnekler de çeşit çeşit oluyor.

Bence ihtiyacı olmayan da burs alsın. Çünkü bir ihtiyacı olana rastlayıp yardım etme fırsatı olur.

Saygılar.

m.kutlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    0
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    kahra ınanılmazsın kardesım hayran kaldım sana harbı delıkanlıymısın bende bu sene kazandım unıversıteyı gazı unıversıtesı elektrık ogertmenlıgı benı cok duygulandırdın harbı helal olsun kardesım yanımda olsan sımdı alnından operdım . baba yıgıd bı gencmısın ınankı sımdı yazarken gozlerım doldu . aslansın yuru be senı kım tutar kardesım helal olsunnn sadece dıycegım HELALLLLL OLSUNNNN analar ne yıgıdler doguruyo helal olsunnnnnnnnnnnn..................... bende ALLAH ıma sukurler olsunkı kazandımm bınlerce sukurler olsun inşallah unıversıtemı en ıyı derecede bıtırcem ınsallahh..
    kardesım kendıne ıı bakk yolun acık olsun ALLAH her zaman yardımcın olsunn öpuyorum kardesım gozlerınden TEBRIKLER VE SAYGILARIMLA ^^KUTLU^^

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)