User Tag List

5 sonuçtan 1 ile 5 arası
Şu an Liseler kategorisindeki Yine Lise ve Yine bir Olay !!! isimli konuyu okuyorsunuz.
    Forum Yöneticisi hunca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    722
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Okulda Cep Telefonu Kavgası</font>

Osmaniye Atatürk Lisesi cep telefonu yüzünden müdür yardımcıları ve öğrencilerin kavgasına neden oldu....

Osmaniye Atatürk Lisesi***8217;nde iki müdür yardımcısının, cep telefonu yüzünden tartıştığı lise son sınıf öğrencisi 19 yaşındaki Yunus Emre Ünaldı***8217;yı dövdüğü, Ünaldı'nın da karşılık vererek, bir müdür yardımcısını hafif yaraladığı iddia edildi.

İddiaya göre, Atatürk Lisesi Müdür Yardımcısı Mehmet Geyik, Özkan adlı öğrencisinin okulda kullanılması yasak olan cep telefonunu aldı.

Aynı sınıfta okuyan Yunus Emre Ünaldı da, Özkan ile birlikte müdür yardımcısının yanına gidip, arkadaşının cep telefonunun iade edilmesini istedi.

Müdür Yardımcısı Geyik, Ünaldı ile diğer öğrenciye, ***8220;Buradan kaybolun, velinizi çağırın ona vereyim***8221; dedi. Ünaldı da, ***8220;Düzgün konuşun***8221; diye cevap verince tartışma çıktı. Bu sırada okulun diğer Müdür Yardımcısı Muharrem Söyler gelerek, Ünaldı***8217;yı kullanılmayan bir odaya götürdü.

İddiaya göre iki müdür yardımcısı, bu odada Ünaldı***8217;yı tokatlayarak dövmeye başladı. Müdür yardımcılarından biri eline geçirdiği bir sehpayla da Yunus Emre Ünaldı***8217;nın kafasına vurdu. Ünaldı da müdür yardımcılarına karşılık verip, tekme ve yumruk savurdu.

Gürültüye gelen öğretmen ve öğrenciler, kavgayı güçlükle yatıştırdı. Osmaniye Devlet Hastanesi***8217;ne götürülen Ünaldı***8217;nın başına 8 dikiş atıldı. Müdür Yardımcısı Geyik ise aldığı darbelerle başından hafif yaralandı. Birbirlerinden şikayetçi olan müdür yardımcıları Geyik ve Söyler ile öğrenci Ünaldı, çıkarıldıkları mahkemece tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

Yunus Emre Ünaldı, ***8220;Cep telefonunu istediğimde bana ***8216;Kaybolun buradan***8217; dedi. ***8216;Hocam düzgün konuşun***8217; deyince ***8216;Konuşmayı senden mi öğreneceğiz?***8217; diye tepki gösterdi. Bu sırada sınıfa diğer müdür yardımcısı Muharrem Söyler girdi. Beni boş odaya götürdüler. Muharrem hoca, bana elinin tersiyle bir tokat attı. Hangisinin vurduğunu bilmiyorum birisi de kafama sehpayla vurdu. Ben de o arada elimi salladım***8221; dedi.

Oğlunun kendisini dövdüklerini iddia ettiği müdür yardımcıları hakkında şikayetçi olan 45 yaşındaki anne Hacer Ünaldı, ***8220;Öğretmenin öğrenciyi dövme hakkı yoktur. Bir suçu varsa ailesini çağırması gerekir. Çocuklarımızı okula dayak yesin diye göndermiyoruz***8221; diye konuştu.

Öte yandan, müdür yardımcıları, konunun yargıya intikal ettiğini hatırlatarak, olay hakkında konuşmak istemedi.

</font>

kaynak:eğitim gazetesi