User Tag List

Sayfa 2/2 İlkİlk 12
20 sonuçtan 11 ile 20 arası
Şu an Mesleki Deneyimlerimiz kategorisindeki Topraklama ölçümü yaparken karşılaştığım bir sorun isimli konuyu okuyorsunuz.
    Teknikadam_41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    96
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    BİR GÜNDE İŞYAPTIĞIMIZ BİNALARDAN BİRİNDE ELEKTRİKLER KESİLİYOR BİNANIN GÖREVLİ TEKNİSYENİ İDAREYİ ARIYOR İDAREDE BİZİ ARADI. NETİCEDE MESLEK LİSESİ MEZUNU BİR USTAMI YOLLADIM USTAM GELDİ ABİ ŞALTER AMBALE OLMUŞ DİYE NERDEN ANLADIN AÇTINMI ŞALTERİ DEDİM YOK DEDİ OLAY YERİNE GİTTİK ŞALTER TRİP POZİSYONUNDA! ON POZİSYONUNA GETİR ŞALTERİ DEDİM TRİPDEN ON POZİSYONUNA ALMAYA ÇALIŞTIĞINI GÖRDÜM VE UYARDIM 'KOMPAKT ŞALTERLER TRİP POZİSYONUNDAN DİREK ON POZİSYONUNA ALINMAZ ÖNCE OFF POZİSYONUNA SONRA ON POZİSYONUNA ALACAKSIN'DİYE.BU OLAYDAN BİR DERSTE BEN ÇIKARDIM 'FİRMADA ÇALIŞAN TEKNİK ELEMANLARA BİLGİLENDİRME SEMİNERLERİ VERMENİN GEREKLİLİĞİ' SAYGILAR...

Forum Yöneticisi hunca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    722
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    TEKNİK ADAM KEŞKE BINLARI FARKLI KONU BAŞLIKLARINDA YAZSA İDİN İZNİNLE ÖYLE YAPSAM?

Konular
    96
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    NEDEMEK SEVGİLİ HUNCA MEMNUN OLURUM.

engineerfire - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    4
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    eğer bir linyede dengesiz gerilimler görüyorsanız faz-nötr 390 v , nötr-toprak 125 v gibi ilk bakıcağınız yer panodaki linyenin nötr köprüleri olsun çok sık yaşanan sorunlardan biridir paylaşmak istedim

Konular
    96
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    EVET ENGİNEERFİRE GÜZEL BİR KONUYA TEMAS ETTİN BENİMDE BAŞIMA GELDİ.USTAM KOMBİ ARIZASI DİYE GİTMİŞ ABİ FAZ-NÖTR VE FAZ-FAZ ARASI GERİLİMLER ANORMAL KOMBİ YANMIŞ NE OLABLİR DEDİ NÖTR KOPUKTUR İYİ KONTROL ET DEDİM EPEYCE BİR UĞRAŞTAN SONRA SAYACA NÖTR KABLOSUNUN İZOLESİ İLE BİRLİKTE GİRİLDİĞİNİ KABLONUN UCUNUN AZ AÇILMIŞ OLDUĞUNU TEMAS ETMEDİĞİNİ GÖRMÜŞ.EPEY UĞRAŞTIRDI ŞEFİM AMA BULDUM DEDİ.BÖYLEDE BİR ANIM OLDU. SAYGILAR...

kara_kartal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    1
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    gerçekten güzel bir deneyim olmuş.Manyatik alandan etkilenme olayı gerçekten çok doğru.

iaydin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    0
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı engineerfire Nickli Üyeden Alıntı
    Arkadaşlar benimde bu konuya ilave etmek istediğim birşey war, eğer güç kabloları her faz ayrı ayrı taşınıyorsa bir manyetik alan oluşmaması için 2 faz yanyana diğer faz onların üzerinde olmalıdır başımıza gelen bir durum yanyana götürüldüğü zaman besleme kabloları aşırı ısınır manyetik alan sıfırlanmadığından dolayı.
    Arkadaşlar eğer trafo çıkışı her faz için birden fazla kablo ile agat yada cihaz iletiliyorsa tava içinde kablo dizilişi ile bir yönetmelik var .

TEK DAMARLI KABLOLARIN DÖŞENME ŞEKLİ

Tek damarlı kabloların tesbitinde kullanılan elemanlar manyetik halka oluşturmamalıdır.

Tek damarlı sistemden oluşan beslenmelerde tek sıra yerleşme düzeninde damarlar, L1 L2 L3 L3 L2 L1 L1 L2 L3 L3 L2 L1 şeklinde,

Birden fazla katlı yerleşmede, katlar arasında en az 20 cm olmak koşuluyla

1.kat2.kat
    L1 L2 L3L3 L2 L1
    L1 L2 L3L3 L2 L1
    L1 L2 L3L3 L2 L1

Şeklinde olmalıdır.

Bu beslemelerde aynı faz kesinlikle yanyana tesis edilmemelidir, başka bir deyişle L1L1L1,L2L2L2,L3L3L3 düzeni şeklinde yapılmamalıdır. Sistemler arasında en az bir kablo çapı kadar aralık olmalıdır. Ayrıca tüm sistemlerin uzunluğu yaklaşık eşit olmalıdır.
    herkese kolay gelsin..

fahriacikgoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    28
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sn.Hunca ve Sn.engineerfire ye bu pratik bilgilerini paylaştıkları için teşekkürler.Koca işin içinde küçük gibi görünen ama çok önemli zaman kayıplarına neden olabilecek önemli iki hatırlatma.

WebMaste® - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    238
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    [hide]emre[/hide]
    Deneme
    1
    E
    Emre Onlariu

Gokhan0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    0
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bu kıymetli bilgiler için minnettarız.

Sayfa 2/2 İlkİlk 12

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler