User Tag List

9 sonuçtan 1 ile 9 arası
Şu an Mesleki Deneyimlerimiz kategorisindeki Sıcaklıktan Dolayı Klemens Çatlaması isimli konuyu okuyorsunuz.
    COMANDANTE eraykirimli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    33
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bende bir anımı anlatayım.

Ben iş olarak tavan ve portal tip vinç üreten bir firmada arıza - bakım ekibinde çalışmaktayım. Geçen sonbahar CMS cant firmasının Çiğli' deki fabrikasında bir arıza meydana geldi. Acil stop butonunu açtığınızda kaldırma ve kedi grubu çalışmaya başlıyordu. kontaktörlerde herhangi bir yapışma veya kablo ve buton grubunda herhangi bir kısa devre yoktu. Vincin çalışma ortamı yaklaşık 50 - 55 derece arasında bir sıcaklıktaydı. uzun aramalar sonucunda ŞANS ESERİ sıcaklıktan dolayı kumanda kablolarının girdiği yaylı klemensin çatladığı ve kumanda fazının kedi ve kaldırma grubunu hareket ettiren kumanda kablolarına temas ettiğini gördüm. onca akan terden sonra mutlu bir şekilde aşağıya indim. İYİ ÇALIŞMALAR

Forum Yöneticisi hunca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    722
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    sağol Eray paylaşımın için teşekkürler...

orfis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    0
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    teşekkürler.Ben de bu yaşadığın olaya istinaden bir iki ekleme yapmak isterim.Bazen senin yaşadığın olay gibi şans eseri göremediğim bir arızayı şans ederi bulabiliyoruz.Bazen o kadar sinir bozucu olaylar oluyor ki burnumuzun ucundaki bir arızayı göremediğimiz oluyor.Bizde bu durumlar ise çok sık oluyor.Gün boyu arızaların yoğunluğu düzensiz beslenmeden dolayı kan şekerin düşmesi,stres(Özellikle trafik stresi)gibi olaylar vücudu mahfediyor.Bu durumlar iş kazalarını beraberinde getiyor.Bazen gün içinde üst üste iki sefer elektriğe çarpıldığım olmuştur.Ne olursa olsun hayat okadar ucuz olmamalı.selamlar

Konular
    33
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    sevgili orfis öncelikle konuya katkından dolayı teşekkürler. ne üzerine çalıştığını bilmek isterim. BUARADA ARİFE GÜNÜ ÇALIŞIYORDUM VE ÖLÜMÜN UCUNDAN DÖNDÜN 3 SANİYE KADAR 220 VOLT ELİME YAPIŞTI. YAPIŞTIĞI YER KABARDI VE BUNLAR 13 METRE YÜKSEKTE OLDUĞU İÇİN AŞAĞIYA DÜŞME TEHLİKESİ DE ATLATTIM. ELİMİ SON ANDA KURTARMASAM İSTEM DIŞI OLARAK KENDİMİ BOŞLUĞA BIRAKIYORDUM. DÜŞMEME RAMAK KALMIŞTI. KİMSEYE ALLAH BÖYLE BİR KAZA YAŞATMASIN. ÇOK DİKKAT PÜR DİKKAT.

İYİ ÇALIŞMALAR.

talebe34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    6
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    "eraykirimli" ustam çok geçmiş olsun. Rabbim kimsenin başına böyle bir olay vermesin.AMİN. AMİN. AMİN...

sel21sun21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    0
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    teşekürler

engineer63 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    0
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Arkadaşlar tecrübeleriniz için teşekkürler ama ne olursa olsun hayatınız çok daha önemlidir bunun içinde dikkat daha sonra ayık bir kafayla çalışmak gerekir bunlar söz konusu degilse mümkün mertebe uzak durmakta fayda var.Kolay gelsin

Teknikadam_41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    96
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    YİNE BİR ŞANTİYE ANIMI PAYLAŞMAK İSTİYORUM SİZİNLE.KULE VİNCİ KURDUĞUMUZ YERİN TAM ARKASINDAN YÜKSEK GERİLİM HATTI GEÇİYORDU VE VİNCİN SADEC 180 DERECE AÇI İÇERSİNDE ÇALIŞMASI GEREKİYORDU, BEN ŞANTİYE ŞEFİNE RİSKİN BÜYÜK OLDUĞUNU HER İKİ YÖNE AÇILIMA SINIR ANAHTARI KOYMAMIZ GEREKTİĞİNİ SÖYLEDİM ŞEF BİZ SİNEKTEN YAĞ ÇIKARTIYORUZ SEN NE İSTİYORSUN DEDİ HAYATİ RİSK OLDUĞUNU ISRARLA SÖYLEMEME RAĞMEN KIZDI TALEP FİŞİNİ ÇÖPE ATTI.BİR GÜN BİZİM VİNÇ OPERATÖRÜ KALIPLA BİRLİKTE Y.G HATTINA DÖNMESİNMİ TERS YÖNE DÖNDÜĞÜNDEN SEYYAR KABLOLAR AĞIRLIK TAŞINA DOLANMIŞ VİNCİN BESLEMESİNİN BİRİNİN PANODAN ÇIKMASINA NEDEN OLMUŞ OPERATÖR FERYAT FİGAN YETİŞİN DİYE BAĞIRIYOR USTAMDA KALIPTA ÇALIŞIYORDU BESLEMEYİ BEN GİRDİM VİNCE ENERJİYİ VERDİM AMA BİRDE BANA SORUN. O GÜNÜMÜ HİÇ UNUTMAM. ÖNCE EMNİYET !!!

Konular
    33
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    emniyet yoksa harekette yok sağol teknikadam41 seninle hemen hemen aynı işi yapıyoruz

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 konuk)

Bu Konudaki Etiketler