User Tag List

3 sonuçtan 1 ile 3 arası
Şu an Üniversiteler kategorisindeki Üniversiteyi Karıştarın e-Posta! isimli konuyu okuyorsunuz.
    Forum Yöneticisi hunca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    722
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Çukurova Üniversitesi kampusunda bölücübaşı Abdullah Öcalan'ın posterlerinin asıldığı, yönetimin bölücü terör örgütüne taviz verdiği iddiaları üniversiteyi karıştırdı.
    Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) Mimarlık Mühendislik Fakültesi Makina Mühendisliği Bölümü öğretim üyesi, Prof.Dr. Kadir Aydın***8217;ın, kampuste bölücübaşı Abdullah Öcalan posterleri ve terör örgütünü PKK'yı simgeleyen bezler asıldığı, yönetimin bölücü terör örgütüne taviz verdiği iddiaları üniversiteyi karıştırdı.

Prof.Dr. Kadir Aydın, 14 Haziran 2006 tarihinde öğretim üyelerine gönderdiği elektronik postada, ÇÜ***8217;nün R1 ve R2 derslikleri arasındaki bahçede çekildiği iddia edilen, bazı gazetelerde de yayınlandığını bildirdiği fotoğraflardan söz etti. Prof.Dr. Aydın, 2***8217;nci Spor ve Bahar Şenlikleri***8217;nde en fazla öğrenci sirkülasyonunun olduğu R1 ve R2 derslikleri ile Merkezi Kütüphane arasındaki alanda ***8216;Öcalan ve PKK Standı' açıldığını burada terörist başı Abdullah Öcalan posterlerinin açıldığını iddia etti. ÇÜ Yönetim Kurulu, bu posta sonrası Prof.Dr. Aydın hakkında disiplin soruşturması açtı. Komisyon tarafından gönderdiği elektronik postadaki iddialarına açıklık getirmesi istenen Prof.Dr. Aydın***8217;ın verdiği yanıtları içeren 8 sayfalık rapor, ÇÜ Yönetim Kurulu***8217;na sunuldu. Raporun değerlendirilmesi sonucu Prof.Dr. Aydın***8217;a kademe durdurması cezası verildi, ardından bu ceza 8'de 1 oranında maaş kesme cezasına çevrilerek 22 Eylül***8217;de kendisine tebliğ edildi.

Prof.Dr. Aydın ise, cezaya tepki olarak Otomotiv Anabilim Dalı Başkanlığı görevinden istifa edip, bugünden geçerli olmak üzere 6 ay ücretsiz izin aldı. Prof.Dr. Aydın, bu cezayı hazmedemediğini, mahkeme yoluyla hakkını arayacağını, ***8216;Ulusalcı' görüşe sahip olduğunu anlatırken ***8220;Gerekirse vatan için canımı bile veririm***8221; dedi. Prof.Dr. Aydın, geçmişte de Beden Eğitimi Meslek Yüksekkulu Müdürlüğü yaparken, süresini tamamlamasına 2 ay kala Rektör Prof.Dr. Akınoğlu tarafından görevden alındığını ancak, açtığı dava sonucu görevine döndüğünü söyledi. Prof.Dr. Aydın, şöyle dedi: ***8220;Mahkeme müdürlük süremi doldurana kadar beni görevime iade etti, ancak ben dönmeyip istifa ettim. Rektör, 2 ay daha sabredemedi. Beni ***8216;Eski yönetimin adamı' olarak niteleyerek husumet güdüyor. Üniversite gibi bir yerde böyle husumet olmamalı. Ben yaptığım hiç bir işten pişman olmadım, bundan da pişman değilim. Çok başarılı bir iş yaptım. Bu tepkiyi verdikten sonra o dersliklerin önüne Türk Bayrağı asıldı, aynı yerdeki (R1 dersliklerinde bulunan) ***8216;kurtarılmış kantin***8217; kapatıldı. Rektör, bana ceza verme yerine teşekkür etmeliydi. Ama bunun mükafatı buysa çekeceğiz. Bana ne ceza verirlerse versinler, aynı davranışı şimdi olsa yine yaparım. Gerekirse bu üniversiteden de çeker giderim.***8221;

***8216;BÖLÜCÜLERE TAVİZ VERMEYİZ***8217;

Rektör Prof.Dr. Alper Akınoğlu ise, ÇÜ***8217;nün ***8216;PKK***8217;nın yuvası' olduğuna dair imaj yaratmaya çalışıldığını, bazı gazetelerin de, ***8216;Türbanın giremediği ÇÜ***8217;de PKK faaliyet gösteriyor***8217; haberleri kullandığını öne sürdü. Rektör Prof.Dr. Akınoğlu, Onların asıl amacı türbandır***8221; dedi. ÇÜ***8217;nün tüm üniversitelerde olduğu gibi bölücü faaliyetlere karşı son derece hassas olduğunu vurgulayan Prof. Dr. Akınoğlu, şunları söyledi: ***8220;ÇÜ, bölücü faaliyetlere karşı son derece hassastır. Atatürk ilkelerine, laikliğe son derece hassastır. Üniversitemizin şu anki ve bundan önceki tüm yönetimleri de bölücü terör örgütlerine asla taviz vermemiştir. Atatürk ilkeleri ve laiklikten de taviz vermemiştir. Güneydoğu***8217;da her gün 4-5 şehit verirken, ÇÜ***8217;nün bunlara taviz vermesi asla mümkün değildir. Bu konudaki hassasiyetimizi defalarca Senato kararlarıyla ifade ettik. Bu konunun çarpıtılarak kullanılmasını hiç bir zaman doğru bulmuyorum. Eğer bu olay üniversite içinde politika malzemesi yapılacaksa, bazı arkadaşlar bazı seçimlerde aday olmak için kendilerini ön plana çıkarmak istiyorlarsa, bunun yöntemlerinin daha düzeyli olması gerekir.***8221;

ÇÜ Rektörü, bazı gazetelerde yayınlanan ve R1 derslikleri önünde çekildiği belirtilen fotoğrafların üniversitelerinde çekilmediğini, bu konuda geniş araştırma, polisin de inceleme yaptığını, ancak, fotoğrafın nerede çekildiğinin de tespit edilemediğini söyledi.

ÖĞRETİM ÜYESİNİN MEKTUBU

***8220;...Bahar Şenliği Organizasyon Komitesi Başkanlığı, basın açıklamasında, Öcalan ve PKK standının şenlik alanında açılmadığını, şenlikle ilgisi olmayan kampus içerisinde alanda açıldığını belirterek günah çıkarmıştır. Evet Öcalan ve PKK standı eğitim-öğretimin sürdüğü sürece çoğu zaman olduğu gibi yine 2***8217;nci Spor ve Bahar Şenliği zamanı, en çok öğrenci sirkülasyonunun olduğu R1 ve R2 derslikleri ve Merkezi Kütüphane arasındaki alanda açılmıştır. Aynı gün öğleyin kafeteryaya yemeğe giderken rezaleti görünce hemen cep telefonumdan Adana Emniyet Müdürlüğü***8217;nü aramama rağmen akşama kadar da açık kalmıştır. Öcalan posterleri ve PKK bayrakları sadece Spor ve Bahar Şenliği zamanı değil, eğitim-öğretimin sürdüğü diğer zamanlarda da müzik yayını ile birlikte defalarca asılmış, R1 ve R2 dersliklerinde müzik ve sloganlar nedeniyle eğitim-öğretim yapılamamış, üniversite temel görevini yerine getirememiş ve anayasal suç işlenmiştir. Bu zamanlarda da Emniyet Müdürlüğü***8217;nü her aramamda ***8216;Üniversite yönetimi Çevik Kuvvetin, üniversiteye girmesine müsaade etmiyor***8217; cevabını aldım. Zaten İstiklal Marşı***8217;nın kabulünün yıldönümünde PKK***8217;lılar karşı çıktı diye kütüphane önüne bayrak direği dikmekten vazgeçen, bölücülere gizli destek veren bazı üniversitemiz elemanları ile PKK***8217;ya taviz veren rektörlüğümüz yönetimi daha ilk baştan bu yasa dışı gruplara cesaret vermiş, bu gruplarda eylemlerini her geçen gün artırarak sürdürmüştür. Atatürk Türkiye***8217;sinin en önemli eğitim kurumlarından birisi olan ÇÜ***8217;de yaşanan bu olaylar, yüce önderimiz Atatürk, silah arkadaşları ve tüm şehitlerimizin kemiklerini sızlatmaktadır.***8221;
    </font>

Kaynak: Egitim GazetesiEdited by: hunca

KöTü_KıZaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    1
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu Paylaşımın İçin Teşekkür Ederim

baskül - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    1
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Arkadaşlar bu tip haberler genelde gerçeği yansıtmayan ortamı bir bunalım içine sürüklemeye çalışan insanların haberleri. Akdeniz üniversitesindeki olayları hepiniz duymuşsunuzdur bu eli silahlı gericilerin üniversite siyaseti üzerinde etkin olabilmek için yaptıkları bir oyundu. Bu da böyle bir haber bana kalırsa. Bir adanalı olarak çukurova üniversitesinde bu tip bir olayın olabileceğini düşünmüyorum.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler