User Tag List

Sayfa 2/2 İlkİlk 12
15 sonuçtan 11 ile 15 arası
Şu an Yüksek Gerilim kategorisindeki 154 kv. trafo nötr buşingi ACİL YARDIM. isimli konuyu okuyorsunuz.
    harmonik2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    1
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    çok özür arkadaşlar hatta ki faz toprak kısa devresini sınırlamak için imrici merkez trafosu yıldız bağlı oluyomuş.çok özür

mbilgen007 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    0
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    dostum selam buşing değiştirme biraz zor iş yağı falan belli seviyede boşaltman gerekir.bence hiç karıştırma bilen birine müracat et.

cuygunol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    0
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    selam
    Bu foruma tesadüf eseri bügün üye oldum bu yazı dikkatimi çekti. Bu zamana kadarda bu sorunun çözüldüğünü tahmin ediyorum,kısaca bilgilerimi sizinle paylaşmak içinde bu yazıyı yazıyorum.
    Bu gibi Güç trafolarında nötr hattı olmaz nötr buşingi ise nötr drenci ile güç trafosu arasında irtibatta kullanılan bir teçhizattır.
    Eğer yağ kaçağı mevcut değilse atlamaları, delinmeği, izalasyon zayııflaması vb. olacak olumsuz olayları önlemek için kliptol denen madde ile o çatlak kapatılmalı.
    Bir arkadaşımızın dediği gibi buşingle rezerve tankı arasına pompa düzeni kurulmaz hava aldırma olasılığı yüksek olduğundan güç trafosu Bucholzz röle çalışır güç trafosu servis harici olur.
    Bu işi yapan kısıtlı firma olduğu gibi TEİAŞ belli bir ücret karşılığı bu işi yapıyor.
    Kısaca bu iş söyle oluyor Büşingin alt seviyesine kadar yağ botlara alınıyor yağ boşaltma işlemi bitince buşing değiştiriliyor botdaki yağ katot denen cihazla devridaim yaptırılıyor( nem alma işlemi)sonra tekrar güç trafosuna dolduruluyor trafo belli testlere tabi tutuluyor bu testler olumlu çıkarsa trafo servise alınıyor.

Fakat bu olayda bir şey dikkatimi çekti bu güçte bir trafo ve santral yaklaşık 100 milyon dolara kuruluyor böyle bir paranın harcandığı yerde küçük bir buşing kanusunun gündeme gelmesi tuhafıma gitti.

bekirus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    1
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Mesaj bayagı eski imiş ben yeni üyeyim TEİAŞ ta tablocuyum 100 MVA yıldız baglntı gurubu olan trafoda nötr buşingi vardır. Yalnız tablocu sadece işletmecidir. büşing degiştirme gibi işlemler tecrübeli bakım ekiplerinin işidir. Birkaçyüz milyarlık trafonun sorumlulugunu bu konuda tecrübesi olmayan bir tablocu alamaz.

ozyak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    1
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Arkadaşlar biz sorunu ABB ile beraber çözdük.radyatörlerde kelebek vana lar olduğu için ,vanaları kapattık,bizim korkumuz vanalarda kaçırma idi,herhangi bir kaçırma olmadı. 1 varil yağ almak yeterli geldi.nötr buşingini değiştirdik az yağ alındığı için tekrar yağ konmasına gerek kalmadı,son olarakta her noktadan havasını aldık,meger testi yapıldı,böylelikle sorun çzümlenmiş oldu.bu konu ile ilgilenen tüm arkadaşlara teşekkürler.

Sayfa 2/2 İlkİlk 12

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler