User Tag List

Sayfa 1/2 12 SonSon
12 sonuçtan 1 ile 10 arası
Şu an Mesleki Deneyimlerimiz kategorisindeki Meslek İtirafları isimli konuyu okuyorsunuz.
    Sönmez - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    44
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Herkes işini en iyi şekilde yapmak ister ama bazen işlerin tamamlanabilmesi için sabunlama (sallama, uydurma vs.) yapmak gerekir. Hiç öyle bir durum yaşadınız mı?
    [img]smileys/smiley36.gif[/img]

Benzer Konular
    Meslek Liseleri işçi giderlerini artırdı
    Meslek Liseleri işçi giderlerini artırdı Alıntı ; Haber7 Şanlıurfa’da son yıllarda kalifiye eleman sıkıntısı had safhaya ulaşırken, kalifiye olmayan 15-16 yaşındaki çocuklar 500-600 YTL...
    Meslek Hastalığı Formu
    Meslek Hastalığı Formu İşverenler işyerlerinde tespit edilecek meslek hastalığını en geç iki iş günü içinde yazı ile ilgili bölge müdürlüğüne bildirmek zorundadırlar....

COMANDANTE eraykirimli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    33
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bir keresinde çok eski bir tesisatta lamba linyesini tamir ediyordum. benden önce gelen elektrikçi gelen linyenin nötrünü çok kısa kesmiş. priz ve lamba linyeleri aynı buatta toplanıyordu. bende nötrü priz linyesinden aldım. PİŞMAN DEĞİLİM. [img]smileys/smiley17.gif[/img]

YİNE OLSA YİNE YAPARIM...!Edited by: eraykirimli

Konular
    44
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Eşim bir fabrikada elk.elektronik müh. Fabrika süper herşeyi robotlar yapıyor PLC S7400'mü ne varmış. Ben anlamam elektronikten elektrik benim branşım.
    Fazla uzatmayalım. Eşim bana tam 5 gündür düzeltemediği bir arızayı anlatıyordu. Benden yardımcı olmamı istedi. (Son şansı benmişim) [img]smileys/smiley16.gif[/img] Ben de o sırada arızalı olan makinanın üzerindeki (daha sonra öğrendiğime göre iadresi mi neymiş) plastikten tırnak gibi şeyleri kurcalıyordum. Nasıl olsa makina bozulmuş kurcalasam nolur ki diye oynayıp dururken makina çalışmaya başladı. Tabi fabrikadaki herkes sevinçten havalara sıçramaya başladı. Ben neler olduğunu anlamamıştım.
    Bir haftadır yatan fabrikayı kurtarınca ben de kahraman oldum tabiki.
    Yalnız eşim dahil hiç kimse arızayı tesadüfen giderdiğimi bilmiyor. Sadece siz biliyorsunuz. [img]smileys/smiley36.gif[/img] [img]smileys/smiley16.gif[/img]

Forum Yöneticisi hunca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    722
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ARKADAŞLAR BU BÖLÜMÜ SABİT KONU VEYA AYRI BİR FORUM BAŞLIĞINDA AÇMAYA NE DERSİNİ? "MESLEKİ DENEYİM" VEYA MESLEKİ İTİRAFLAR"
    YORUMLARI BEKLİYORUM

COMANDANTE eraykirimli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    33
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bencede çok iyi olur volkan itiraf edeceğim ve günah çıkartacağım çok haltlar yedim ben [img]smileys/smiley4.gif[/img] [img]smileys/smiley4.gif[/img] ayrı bir forum açmayı destekliyorum.

mstteke - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    3
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sönmez kardeş çok komik ya valla gülmekten koptumama yinede cesaretinden dolayı tebrikederim kurcalamakta cesaret ister.BRAVO

Konular
    44
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İyi kötü burada birbirimizi tanıdık. Olurda yolunuz Salihli OSB'ye düşerde karşılaşırsak bildiğinizi belli etmeyin. İmajım bozulur yoksa. [img]smileys/smiley4.gif[/img]

fahriacikgoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    28
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Buna itiraf mı hatıramı denir onu bilmiyorum ama 1983 yılında kendine yardımcı olmam için arkadaşım bir tesise götürdü beni.Kabul yaptıracaklarmış.Ön Kontrol.Panoları açtı.Bunlar ne işe yarar dedi yuvarlak yuvarlak birşeyler gösterdi.Etiketine baktım HIMMM dedim.Kvar falan yazıyor.Hiç görmemişim öyle bir şey.Nasıl çalışır ne işe yarar bilmem.Sayaçları bir kontrol ediver dedi.Baktım sayaçlara boynuzlu 2 kutudan uç geliyor.Etikette gerilim trafosu yazıyor.Sekonder klemenslerinin iki uç kısa devre ve toprağa verilmiş.Tavanda üç tane kutu var onlardan kablo gelmiş sayaca.Beyin çamaşır makinasının sıkma modunda çalışması gibi çalışıyor ama bir çözüm üretemediğinden bir süre sonra mideme bir ağrı ,gözlerim karardı.Başım döndü.Gözümü açtığımda hastaneye gidiyordum araba ile.O Kabinde gördüğüm teçhizatın ne olduğunu azcık anlamam bir haftamı aldı.
    "E.M.Lisesinde Elektroteknik dersinde Güç Katsayısının düzeltilmesi konusu işlenirken Hocam biz fabrikatör mü olacağız dediğim için Ders Öğr.Sn.Metin ÜLGEN Güç Katsayısının düzeltilmesi konusu bitene kadar beni derse almadığından kondansatörmüş-kompanzasyonmuş hiç duymamışım.
    1983 yıllarında reaktif enerjinin kıymetli bir fiyatı olmadığından kompanzasyon olayı yaygın değil.Büyük sanayi tesislerinde var.Orta ve küçük işletmelerde pek kurulmuyordu.
    1977 de okulda dinleyerek kolayca öğrenmediğim bir konuyla hayatta yüzleşince , çok kaba hatlarını çok zor öğrendim.Gençliği 1983 lere gelenler bu bilgilere ne kadar zor ulaşıldığını bilirler.Öğrenci arkadaşların kulağına küpe olsun.

fahriacikgoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    28
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sn Sönmez çok komik ya.)))Koptum.Gecenin bu saatinde beni bu kadar güldürdün ya ömrün uzun olsun.

mstteke - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    3
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sönmez kardeş salihliyede çok yakınım ne yapsak ki

Sayfa 1/2 12 SonSon

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler