[b]
Abone durmadan konuşunca Avea süre kısıtlamasına gitti</font>

Avea'nın kamu personeline verdiği 'sınırsız konuşma' hakkı bulunan hatlarda, bazı aboneler günün 12 saati konuşunca şirket sınırlamaya gitti. İlk kısıtlama polis ve öğretmene geliyor. Aylık konuşma süresi 17 saatle sınırlandı
Avea yetkilileri, bu aboneler arasında 'suiistimale varan' kullanımın yaygınlaştığını, bu nedenle 'sınırsız kullanım' hakkının kasım itibariyle aylık ortalama 1.000 dakika (17 saat) ile sınırlandırıldığını açıkladı. Bu sınır aşıldığında her bir dakika için ortalama 78 kuruş tarife uygulanacak.

Makul kullanım sınırının nasıl aşıldığı ise yapılan araştırmayla ortaya çıktı. Buna göre kamu personeli içinde günlük 12 saat telefon kullanan aboneler olduğu sonucuna ulaştıklarını belirten yetkililer, cep telefonunun, evlerde, iki oda arasında bebeğin ağlama sesini duymak için 'bebek telefonu' olarak kullanıldığı durumları bile tespit ettiklerini iletti.
Avea yetkilileri Türkiye ortalamalarına bakıldığında cep telefonu ile kişi başına aylık görüşme süresinin 80 dakikayı bulduğunu söyledi.
</font></font>

kaynak:milliyet