User Tag List

Sayfa 2/2 İlkİlk 12
19 sonuçtan 11 ile 19 arası
Şu an Genel kategorisindeki SORU: Kaçak Akım Rölesi isimli konuyu okuyorsunuz.
    roleci67 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    5
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bir kaç kez okudum...

Alıntı Teknikadam_41 Nickli Üyeden Alıntı
    SEVGİLİ HUNCA; NÖTR-TOPRAK POTANSİYELİNİN KAÇAK AKIM KORUMA RÖLESİNİN ÇALIŞMAMASI VE/VEYA GEÇ ATMASIYLA KISACA İŞLEVSELLİĞİNİ YERİNE GETİRMESİYLE HİÇ BİR ALAKASI YOKTUR.........

Yukarıdaki ifadeden tekrar onu anladım.

Teknikadam_41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    96
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    NÖTR-TOPRAK POTANSİYELİ İFADESİ NE DEMEKTİR ? NÖTR'DE GERİLİM VAR(TOPRAĞA GÖRE POTANSİYEL FARK VAR) DEMEKTİR.ÖNCE HUNCANIN YAZISINI, SONRA BENİM YAZDIKLARIMI İYİ OKUYUNUZ !!!
    EVET TEKRAR YİNELİYORUM NÖTR-TOPRAK ARASI POTANSİYEL FARK (YANİ NÖTR'DE GERİLİM OLMASI *DENGESİZ YÜK*) KAKR İŞLEVSELLİĞİNİ KESİNLİKLE ETKİLEMEZ.
    SEN VERDİĞİN ÖRNEKTE NÖTR-TOPRAK KISADEVRESİNDEN BAHSEDİYORSUN HİÇ ALAKASI YOK ! SAYGILAR...</font>

Konular
    5
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Teknikadam_41 Nickli Üyeden Alıntı
    NÖTR-TOPRAK POTANSİYELİ İFADESİ NE DEMEKTİR ? NÖTR'DE GERİLİM VAR(TOPRAĞA GÖRE POTANSİYEL FARK VAR) DEMEKTİR.ÖNCE HUNCANIN YAZISINI, SONRA BENİM YAZDIKLARIMI İYİ OKUYUNUZ !!!
    EVET TEKRAR YİNELİYORUM NÖTR-TOPRAK ARASI POTANSİYEL FARK (YANİ NÖTR'DE GERİLİM OLMASI *DENGESİZ YÜK*) KAKR İŞLEVSELLİĞİNİ KESİNLİKLE ETKİLEMEZ.
    SEN VERDİĞİN ÖRNEKTE NÖTR-TOPRAK KISADEVRESİNDEN BAHSEDİYORSUN HİÇ ALAKASI YOK ! SAYGILAR...</font>
    PEKİ</font>

fahriacikgoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    28
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    NÖTR-TOPRAK POTANSİYELİ İFADESİ NE DEMEKTİR ? NÖTR'DE GERİLİM VAR(TOPRAĞA GÖRE POTANSİYEL FARK VAR) DEMEKTİR.ÖNCE HUNCANIN YAZISINI,EVET TEKRAR YİNELİYORUM NÖTR-TOPRAK ARASI POTANSİYEL FARK (YANİ NÖTR'DE GERİLİM OLMASI *DENGESİZ YÜK*) KAKR İŞLEVSELLİĞİNİ KESİNLİKLE ETKİLEMEZ.

Teknikadam 41 gayet güzel anlaşılır açmış konuyu.görüşlerine katılıyorum.roleci67 arkadaş.İfade edilmiş yukarıda sistemin kendinden kaynaklanan dengesiz yükten dolayı KAKR'nın çalışması etkilenmez.Nötr ile koruma topraklaması arası kısa devre tabiki açtıracaktır. Pratik olarakta bu sistem böyle çalışıyor.

Konular
    5
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı fahriacikgoz Nickli Üyeden Alıntı
    NÖTR-TOPRAK POTANSİYELİ İFADESİ NE DEMEKTİR ? NÖTR'DE GERİLİM VAR(TOPRAĞA GÖRE POTANSİYEL FARK VAR) DEMEKTİR.ÖNCE HUNCANIN YAZISINI,EVET TEKRAR YİNELİYORUM NÖTR-TOPRAK ARASI POTANSİYEL FARK (YANİ NÖTR'DE GERİLİM OLMASI *DENGESİZ YÜK*) KAKR İŞLEVSELLİĞİNİ KESİNLİKLE ETKİLEMEZ.

Teknikadam 41 gayet güzel anlaşılır açmış konuyu.görüşlerine katılıyorum.roleci67 arkadaş.İfade edilmiş yukarıda sistemin kendinden kaynaklanan dengesiz yükten dolayı KAKR'nın çalışması etkilenmez.Nötr ile koruma topraklaması arası kısa devre tabiki açtıracaktır. Pratik olarakta bu sistem böyle çalışıyor.
    Teşekkür ederim.Bu ortam neyin , nasıl olduğunu , ne anlatılmak istendiğinin oturulup konuşulduğu bir ortam olan FORUM'dur.
    Bildiklerinizi uygun bir üslup ile karşınızdakine anlatmaya çalışmak "Forum Kuralları"'ndan ve Forumun Etiğindendir.

Konular
    28
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sn.Teknikadam_41

Paylaşıma açtığın bilgilerinin Forum üyelerince takdir görmediğini iddia edemezsin.Bir çok bilgin 4 veya 5 yıldızla ödüllendirildi.Bundan daha büyük mesleki manevi haz olabilirmi ? Düşünmen gerekiyor..Hemde çok fazla..

Alıntı fahriacikgoz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Konular
    28
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sn. talebe34 arkadaşımızın yaşadığı bu olay , basit gibi görünsede meslekdaşlarımıza pratikte çok zaman kaybettiriyor.Konu teknik bilgi anlamında
    değerlendirilip özümsenmesinde yarar görüyorum.

TecnoB - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    0
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Yanlış Bilgi

Alıntı Teknikadam_41 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Nötürde gerilim var konu hortlatmak sitemem ama YANLIŞ BİLGİYİ GÖRÜNCE DÜZELTEYİM NÖTÜR ÇOK İYİ BİR TOPRAKLAMADIR GERİLİM FALAN YOKTUR AMA BU TOPRAKLAMA DAĞITIM ŞEBEKESİNE AYİT KONTROLLÜ BİR TOPRAKLAMADIR SIFIRLAMADA BU YÜZDEN YAPILIR ANCAK SİZN EVİNİZE UYGUN MATERYALLER ŞEHİR ŞEBKELERİNDE KULANILMADIĞINDAN FAZLA DA Bİ İŞİNİZE YARAMAZ ANCAK NÖTÜRDE GERİLİM FALAN OLMAZ

Teknikadam_41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    96
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı TecnoB Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Nötürde gerilim var konu hortlatmak sitemem ama YANLIŞ BİLGİYİ GÖRÜNCE DÜZELTEYİM NÖTÜR ÇOK İYİ BİR TOPRAKLAMADIR GERİLİM FALAN YOKTUR AMA BU TOPRAKLAMA DAĞITIM ŞEBEKESİNE AYİT KONTROLLÜ BİR TOPRAKLAMADIR SIFIRLAMADA BU YÜZDEN YAPILIR ANCAK SİZN EVİNİZE UYGUN MATERYALLER ŞEHİR ŞEBKELERİNDE KULANILMADIĞINDAN FAZLA DA Bİ İŞİNİZE YARAMAZ ANCAK NÖTÜRDE GERİLİM FALAN OLMAZ
    Şebekede yükler üçfaz dengesiz yük formundadır. Dengesiz yüklenmeden dolayı üç faz vektörel toplam akımı nötr iletkeni üzerinden trafo yıldız noktasına döner. Dönmüş olduğu bu yol kablodur ve bu kablonun bir direnci vardır. Dengesiz yüklenmeden dolayı yükün nötründen dönen akım In ,kablo direnci Rk dersek nötr'de okunan gerilim değeri Vn=InxRk 'dır. Nötr'de gerilim okumanın izahı budur doğru bilgileri çarpıtmaya çalışmayın Sn TecnoB.
    Topraklama tesisatı sağlam olan herkes evinde ölçü aletiyle nötr-toprak gerilimini rahatlıkla okuyabilir.

Sayfa 2/2 İlkİlk 12

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler