User Tag List

3 sonuçtan 1 ile 3 arası
Şu an Kompanzasyon Sistemleri kategorisindeki KOMPANZASYON YAPILMAZ İSE NE OLUR? isimli konuyu okuyorsunuz.
    turfan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    12
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Reaktif güçler kompanze edilmez ise,

***8226;Şebekede güç kayıplarına neden olur,
    ***8226;Üretim ve dağıtım sisteminin kapasitesini azaltır,
    ***8226;Gerilim düşmesinin, taşınan gücü sınırladığı dağıtım hatlarında, enerji taşıma kapasitesinin düşmesine neden olur.

Bu nedenle, aşırı yüklenmeler ve gerilim düşmelerinin önlenmesi , şebekeden en verimli şekilde faydalanılabilmesi için, reaktif yüklerin oluştukları noktada kompanze edilmesi ve giderilmesi zorunludur.

Bu neden ile, kompanzasyon panosu kurmak ile yükümlü aboneler, Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu kararı ile belirtilmiş sınırlar içerisinde kompanze edilmiş şekilde elektrik tüketmek zorundadırlar. Aksi durumda aboneler, ceza ödemek ile yükümlüdür.

Alıntıdır

Benzer Konular
    Bir Türk Teknololojisi..Bu kadar olur.Tam ödüllük
    Bir Türk Teknololojisi..Bu kadar olur.Tam ödüllük YORUMLARINIZI BEKLİYORUM...</font>Edited by: hunca
    BALAST PANODA OLSA NE OLUr
    BALAST PANODA OLSA NE OLUr Elimde bir reklam panosu işi var 140 adet 20 w fluresan lamba kullancağım ama müşterim balanstlardan şikayetçi bu blanstları pano ya almak mümkün mü...
    Tek butonla start stop nasıl olur?
    Tek butonla start stop nasıl olur? Selam arkadaşlar. Benim yapmam gereken bir ödevim var ama işin içinden çıkamadım. Soru çok kolay gibi gözüküyor ama kasıyor. Soru şöyle; Bir...
    Satıcı Dediğin Böyle Olur
    Satıcı Dediğin Böyle Olur Ateşli bir köy çocuğu şehrin en büyük marketinde işe başvurur. Dünyanın bu en büyük alışveriş merkezinde herşey ama herşey satılmaktadır. ...
    YÜKSEK GERİLİME DOKUNMA, SONU BÖYLE OLUR
    YÜKSEK GERİLİME DOKUNMA, SONU BÖYLE OLUR YORUMLARINIZI BEKLİYORUM... ...

Teknikadam_41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    96
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    SON YASAYA GÖRE KURULU GÜCÜ 15KW TALEP GÜCÜ 9KW ÜZERİ TESİSLERİN KOMPANZASYON YAPMALARI ŞARTTIR. SAYGILARIMLA...

ffelektrik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    0
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    kompanze panosu şaması yada cızımıne ihtiyacım var

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler